Przeczyszczenie i serwis Biolara - szukam pomocy

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
KenzoiKida1
Posty: 1
Rejestracja: 8 lut 2016, o 08:29

Przeczyszczenie i serwis Biolara - szukam pomocy

Post autor: KenzoiKida1 »

Hej
Poszukuję kogoś z okolic Warszawy kto podjąłby się przeczyszczenia i ogólnego przejrzenia mojego Biolara. Chłopak ma swoje lata a jeszcze musi popracować, jest zanieczyszczony co widzę w dużym powiększeniu i stolik czasem przesuwa pod kątem.
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Przeczyszczenie i serwis Biolara - szukam pomocy

Post autor: winkwink »

Stolik pod spodem z lewej strony ma metalowy bolec, który go blokuje. Czy coś innego masz na myśli, pisząc
KenzoiKida1 pisze:stolik czasem przesuwa pod kątem
?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Przeczyszczenie i serwis Biolara - szukam pomocy

Post autor: planapo »

Mysle ze chodzi tu o jakies luzy
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Przeczyszczenie i serwis Biolara - szukam pomocy

Post autor: LoginPiotrusia »

Stolik przesuwa się pod kątem = idzie jednocześnie np. w lewo i do przodu, więc razem idzie po skosie
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Przeczyszczenie i serwis Biolara - szukam pomocy

Post autor: Wojtek37 »

Blisko blisko coraz bliżej, zdarza sie to wtedy gdy smar w pokrętłach na tyle zgęstaniał że jedno pokrętło obraca drugim , wymienić smar i po problemie a prowizorycznie tymczasowo mozna wpuścić w pokrętła przy zębatych oliwe która rozpuści zgęstaniały smar ale najlepiej wyczyścić i nałożyć nowy
ps.ja jestem z pod Warszawy od strony bielan ale bez wiskyacza nie bedzie mi się chciało tego robić -)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości