Przedmioty maturalne 2016 na medycynę.

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
zuza97
Posty: 3
Rejestracja: 6 mar 2014, o 21:49

Przedmioty maturalne 2016 na medycynę.

Post autor: zuza97 »

Obecnie uczę się w liceum- 1 bio-chem. W mojej szkole przedmioty rozszerzone są już w 1 klasie. Przeczytałam na forum, że od przyszłego roku rozszerzona matura z fizyki nie będzie brana pod uwagę w rekrutacji na studia medyczne (kierunek lekarski). Mam zamiar zdawać: biologia R, chemia R i fizyka R. I czy w takiej sytuacji muszę zamienić tzw. fakultety z fizyki na matematykę?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Przedmioty maturalne 2016 na medycynę.

Post autor: randomlogin »

Nie bardzo wiadomo o jaka uczelnie pytasz, przeciez zasady rekrutacji sa rozne. Poza tym co bedzie w 2016 o mozemy poki co tylko zgadywac.

Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Przedmioty maturalne 2016 na medycynę.

Post autor: Seeba »

Na dzień dzisiejszy fizyka nie będzie brana pod uwagę w Krakowie. Ostatecznej decyzji co do tego nie ma, co i jak na 100% będzie wiadomo pod koniec maja.
Nie ma jeszcze nawet rekrutacji na rok 2015, ale w 2016 r. powinno być podobnie.
Wydaje mi się, że większość uczelni pozostanie przy możliwości wyboru pomiędzy fizyką a matematyką.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Przedmioty maturalne 2016 na medycynę.

Post autor: Loa_Loa »

Na większosć uczelni brana jest pod uwagę biologia i chemia. 3-przedmiotówki są teraz 4, z czego na te wszystkie brana jest pod uwagę matematyka (bo fizyka w Wawie R, Wrocku P,Olsztyn R). Myślę, że bardziej opłaca się wziąć matmę R, jeśli oczywiście czujesz się na siłach i wiesz, że na pewno dasz sobie rade Bo z drugiej strony ciężko też zdać 3 rozszerzenia na 90+, chociaż udaje się to niektórym ludziom. Sama zdawałam matmę R w tym roku (2015) i okazała się trudna, choć też się przykładałam i jednocześnie zaniedbałam biologię
Ale jak mówię, 3xR DA SIĘ dobrze napisać w miarę możliwości. Dobrze czytam: 80+
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości