przeniesienia pomiedzy uczelniami

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
ecoliving
Posty: 6
Rejestracja: 3 paź 2014, o 18:46

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: ecoliving »

Tak strasznie chcę się przenieść że na prawdę zrobię wszystko co w mojej mocy żeby pozdawać wszystko w jak najwcześniejszych terminach i uciec z tego Olsztyna jak najprędzej
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: micra »

powodzenia, ale radzę się tak negatywnie nie nastawiać do uczelni, sama się przekonałam że UWM jest bardzo dobrze zorganizowaną uczelnią, fakt miasto jest paskudne ale weta najlepsza
ecoliving
Posty: 6
Rejestracja: 3 paź 2014, o 18:46

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: ecoliving »

Hej mógłby mi ktoś podpowiedzieć co powinno zawierać podania? znaczy co powinnam napisać żeby zwiększyć swoją szanse na przeniesienie?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: randomlogin »

Ze jestes wnuczka rektora.

Cytrulina
Posty: 136
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:16

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: Cytrulina »

randomlogin szkoda, że nie ma tu lubię to", bo bym z chęcią kliknęła to przy Twoim poście
Awatar użytkownika
kuszumai
Posty: 138
Rejestracja: 2 paź 2010, o 15:17

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: kuszumai »

Po spędzeniu semestru w Lublinie i w Olsztynie mogę z ręką na sercu powiedzieć: niech was ręka biologa broni przenosić się do Lbl! Jak ktoś ma wątpliwość - pw albo może mnie kojarzy.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: micra »

ciastkowa ręka chociaż nie powiem współczuję Wam pierwszakom - przez wasza ilość jest Wam dużo ciężej
randomlogin uwielbiam Twoje posty

ecoliving
Posty: 6
Rejestracja: 3 paź 2014, o 18:46

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: ecoliving »

Ja już właściwie decyzje podjęłam tylko nie wiem do końca jak wdrożyć dokładnie mój plan w życie słyszałam już od wielu osób że w Olsztynie lepiej niż w Lublinie ale cóż jednak wolę być w lbl i nie jestem jedyną taką osobą na szczęście
MagdaSob
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2014, o 09:42

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: MagdaSob »

Ja tylko chciałam sprostować odnośnie Lublina z tego co wiem to nie ma zadnyvh zajęć w soboty, niektóre fakultety widziałam, że mogą być ale to raczej blokowo a nie, że cały semestr i zawsze można wybrać fakultet, który nie jest w sobotę.
Nie wiem jak na wyższych latach ale na I roku plan jest idealny, piątki praktycznie wolne, niektóre czwartki też, choć ja mam trochę mniej przedmiotów bo niektóre mam przepisane.

Ja też szłam do Lublina z myślą przepisania się. gdzieś, ale szczerze mówiąc nie wiem czy warto. Atmosfera jest porządku, jak wszędzie niektóre przedmioty przyjemniejsze, inne mniej ale nie ma miejsc idealnych i mi póki co Lublin bardzo pasuje.
Ciekawa jestem czemu tak odradzacie przenoszenie do Lbl, ja wręcz słyszałam przeciwne opinie i np więcej skarżących się na Olsztyn, ale nie wiem ile w tym prawdy.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: micra »

Mi kazano przychodzić na prosektorium w sobotę odrabiać anatomię oO nie będę powtarzać całej anatomii przez wydzimisie profesora - bez przesady . Piątki zawalone do późna przez fakultety gdzie w Ol mam praktycznie wolne, w środę tylko jedne zajęcia miałam, w Lublinie zawalony cały tydzień (odrabianie w-f z pierwszego roku w Lublinie polega na zapłacie za karnet na basen bo w grupach miejsc nie ma )

A na Olsztyn narzekają bo raz miasto jest straszne wg mnie , taka trochę pipidowa, dwa nie ma warunków (w Lublinie ze wszystkiego są i nie trzeba się martwić o repete) - tylko z naprawdę prostych przedmiotów dodatkowo na pierwszym roku się wylatuje bo nie ma repet . Porównując (dużo rozmawiałam ze studentami z Lbl) w Olsztynie do tej pory mieliśmy trudniejsza anatomię i egzamin z niej , histologia u nas to już w ogóle kosmos , w Olsztynie są lajtowe przedmioty zapychacze, w Lublinie jak siedziałam przez 15 minut w Waszym dziekanacie przyszło z 5 osób z podaniem o warunek wiec mam trochę wrażenie że rozdają u Was te warunki na prawo i lewo, w Olsztynie na trzecim semestrze jest 1 egzamin - biochemia (fakt straszna ale jedna w sesji) , dużo lepiej rozłożone przedmioty przez wszystkie lata dodatkowo u Was w sesji zawsze 4-5 egzaminów - w Olsztynie dużo mniej plus na 5 roku nie ma sesji zimowej (minus po 6 roku ma się egzaminy przekrojowe ze wszystkich zwierząt ). I mały minusik dla UWM na wydziale (podobniez przez akredytację ) nie ma żadnych automatów , po kawę trzeba latać do humana /

Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: Korczaszko »

micra pisze: w Olsztynie dużo mniej plus na 5 roku nie ma sesji zimowej (minus po 6 roku ma się egzaminy przekrojowe ze wszystkich zwierząt )
Auć nie zazdroszczę. Jak macie to rozwiązane? Egzamin łączony z danego gatunku, czy np. rozród/chirurgia/interna.

Dla mnie to byłby minus, w duże nigdy nie chciałam iść i po egzaminie na IV roku swobodnie mogłam o wszystkim zapominać
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: micra »

Z tego co wiem :po dwa pytania rozrodu, choroby zakaźne , chirurgia , choroby wewnętrzne - egzamin pisemny
Także nie ma egzaminów np tak jak u Was z bydła po 4 roku tylko wszystko na koniec, ale można to obejść wybierając się na MOST

Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: przeniesienia pomiedzy uczelniami

Post autor: Korczaszko »

micra pisze:Z tego co wiem :po dwa pytania rozrodu, choroby zakaźne , chirurgia , choroby wewnętrzne - egzamin pisemny
Ale to z jednej grupy zwierząt czy jeden egzamin ze wszystkich naraz?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości