przeniesienie do Olsztyna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
humbaczek
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2011, o 19:14

przeniesienie do Olsztyna

Post autor: humbaczek »

Czy mo?na przenie si? na 3 rok medycyny do Olsztyna z Gumedu, je?li mam wszystkie przedmioty z 2 roku zaliczone bez biochemii?
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: przeniesienie do Olsztyna

Post autor: Aszyn »

My Ci tego nie powiemy. Sk?d mamy wiedzie Przeniesienie si? jest kwesti? indywidualn?, ale je?li si? nie myl?, to biochemia jest jednym z wa?niejszych przedmiotów na drugim roku wi?c mo?e by? problem. Najlepiej jak zadzwonisz do dziekanatu i si? spytasz.

BTW. Akurat wydaje mi si?, ?e do Olsztyna jest si? ?atwiej przenie ni? na niektóre inne uczelnie, ale mo?e jestem w bdzie. U nas zawsze ch?tnie kszta?c? medyków
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: przeniesienie do Olsztyna

Post autor: Mårran »

Nie wiem, czy przeniesienie zale?y od tego, jakie przedmioty si? mia?o (np. ma si? zaliczon? wi?kszo przedmiotów z drugiego roku, to idzie si? na trzeci) czy od konkretnie zaliczenia roku. Bo je?li tak, to papierka z GUMedu nie dostaniesz, gdy? nie masz zaliczonego drugiego roku i do Olsztyna posz?aby? na drugi rok, czyli de facto po ostatnim zaliczonym, czyli pierwszym.

Musia?aby? przejrze? regulamin uczelni, a je?li tam nie ma, to zadzwoni? do dziekanatu i spyta?, jakie s? zasady przenoszenia si?.
Pani Buka
humbaczek
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2011, o 19:14

Re: przeniesienie do Olsztyna

Post autor: humbaczek »

dzi?ki
humbaczek
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2011, o 19:14

Re: przeniesienie do Olsztyna

Post autor: humbaczek »

Dzi?ki Kardiologu

To jest tak, ?e nie dosta?em zaliczenia ?wicze? z biochemi. ale ogólnie dobrze mi idzie na studiach. ale prawda jest taka, ?e zawali?em ostatnie ko?o z biochy i teraz musz? pokutowa?, bo podda?em si? przed tym ko?em, a nie wiele mi brakowa?o. Na gumedzie jest tak, ?e z biochemii je?li nie zalicz? ?wicze? nie dostane pozwolenia na studiowanie na 3 roku. mog? wzi? kilka przedmiotów, ale nie wszystkie, przez co w przysz?ym roku znów bym zalega? z niezrobionymi jakimi? przedmiotami. i generalnie wychodzi na to, ?e mam rok w plecy.

i teraz szukam ko?a ratunkowego. na razie pisa?em tu na forum. My?l? o Olsztynie, Bia?ymstoku albo Bydgoszczy. Mam nadzieje, ?e kto? pozwoli mi pój na 3. rok. Oczywi?cie pod zastrze?eniem, ?e równolegle musze chodzi? na biochemie.

W najbli?szym czasie podzwonie do dziekanatów. mo?e co? si? dowiem.

bardzo dzi?kuj? za pomoc i jeszcze bardzo o ni? prosz?, je?li kto? mo?e pomóc czy doradzi?.
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: przeniesienie do Olsztyna

Post autor: Aszyn »

Teraz tak o tym my?l? i w?tpi?, ?e gdziekolwiek Ci? przyjm?. Biochemia zapewne jest przedmiotem sekwencyjnym na ka?dej uczelni i bez jej zdania to nie ma co marzy? o kolejnym roku. Oczywi?cie na macierzystej uczelni czasem id? na r?k? i pozwalaj? i dalej i przedmiot nadrabia?, ale na Twoim miejscu nie pok?ada?bym zbyt wielkich nadziei w niepowtarzaniu roku.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: przeniesienie do Olsztyna

Post autor: Mårran »

Wiem, jak jest z biochemi?, bo sama przez to przechodzi?am w zesz?ym roku. Do ostatniego brakowa?o mi 4 punktów, z tym, ?e si? spry?am, stresik pomóg? i posz?o, ale pami?tam te akcje.

Poza zajmowaniem si? owym przeniesieniem postaraj si? pomy?le? o za?atwianiu mo?liwo?ci robienia przedmiotów awansem, bo to przydatne, a potem nie ma miejsc. Na trzeci zgadzaj? si? na sporo przedmiotów, przynajmniej tak by?o w tym roku, wi?c mo?na rozlu?ni? sobie do napchany 3ci rok
Pani Buka
humbaczek
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2011, o 19:14

Re: przeniesienie do Olsztyna

Post autor: humbaczek »

ale potem i tak trzeba i na ten 3 rok? wiec to nic nie daje tak na prawde.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: przeniesienie do Olsztyna

Post autor: Mårran »

Tak, przy niezaliczeniu biochemii powtarza si? drugi rok, wi?c de facto na trzeci idzie si? rok pó?niej.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: przeniesienie do Olsztyna

Post autor: Sephora »

to prawda ?e od przysz?ego roku maj? by? kolokwia z biochemii centralne na GUM? my?licie ?e to dobry pomys?- czy z deszczu pod rynn
humbaczek
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2011, o 19:14

Re: przeniesienie do Olsztyna

Post autor: humbaczek »

my?le, ?e dobry, bo b?dzie ?atwiej
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: przeniesienie do Olsztyna

Post autor: Mårran »

Czy b?dzie ?atwiej, to nie wiem, zale?y kto b?dzie uk?ada?. Je?li prof. ?., to s?dz?, i? b?dzie chcia? pokaza?, ?e donoszenie na niego i wymuszanie zmiany systemu by?o bardzo z?ym pomys?em. A je?li asystenci po równo, to dla niektórych grup lepiej, dla niektórych gorzej.
Pani Buka
humbaczek
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2011, o 19:14

Re: przeniesienie do Olsztyna

Post autor: humbaczek »

jeste? z gumedu? ja z ostatniego zdoby?em 3 du?e. Gdybym bardziej przy?o?y? si?, to nie by?oby problemu my?le.

Chcia?bym za?atwi? warunek na gumedzie, ale z tego co s?ysza?em nie da rady.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości