Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: aster »

a jak jest z przeniesieniem z lekarskiego na stomatologię w Poznaniu? wie ktoś może?
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: David »

Wszędzie jest podobnie.

Należy powiedzieć, że teraz to nie jest prosta sprawa, o ile jest to możliwe. To nie zależy od widzi mi się dziekana, ale także od programu studiów, wag przedmiotów w ECTS, liczby godzin etc., i wszelka możliwość przepisania danego przedmiotu zależy od dobrej woli kierownika jednostki dydaktycznej. Nie słyszałem o nikim który w ostatnich latach dokonał takiego transferu, i będzie to o tyle trudniejsze, o ile możliwe, że programy obu kierunków bardzo się rozjeżdżają, i to już na etapie przedmiotów podstawowych.
lykorz
Awatar użytkownika
kalcytonina
Posty: 86
Rejestracja: 22 cze 2014, o 16:10

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: kalcytonina »

Hej, czy ktoś wie jak jest dokładnie z wewnętrznym przeniesieniem(ze stomy na lek) na UMB albo WUM. Gdzieś już czytałam, że trzeba nadrobić różnice programowe itd.(trzeba płacić za dodatkowe ECTSy? zdaje się same egzaminy czy ma się np. jeszcze ćwiczenia). Wiem, że to ciężka przeprawa, ale przede wszystkim interesuje mnie, czy realna(czy przyjmują wnioski często, rzadko, prawie nigdy) i czy na tych konkretnych uczelniach trzeba uzyskać próg punktowy(z którego roku) jak do rekrutacji czy np. trzeba mieć odpowiednio wysoką średnią ocen itd.
Dzięki
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: gooner92 »

Są już trzy strony postów w tym temacie, większość to pytania dotyczące przenoszenia się, po co dawać kolejne skoro raczej nikt ci nie odpowie? A jedyna sensowna odpowiedz do tej pory to sugestia pójścia do dziekanatu i wypytania o wszystko

Awatar użytkownika
kalcytonina
Posty: 86
Rejestracja: 22 cze 2014, o 16:10

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: kalcytonina »

Tak, ale niestety posty są już trochę stare i często mogą być nieaktualne. Napisałam do dziekanatu, ale wiesz, nie zawsze powiedzą Ci o tym prosto z mostu(jeśli odpowiadają, że tego co się orientują nie wiedzą o takich możliwościach - oczywiście wiedząc, że teraz szłabym na pierwszy rok) a będąc już studentem dowiadujesz się, czy to jest rzeczywiście możliwe czy nie. Dlatego pytałam, poza tym ktoś mógł dokładnie przez to przejść na uniwersytetach o których pytałam. Na pewno miałabym wtedy możliwość spytania się o szczegóły kogoś kto jest w temacie to czy ktoś się znajdzie czy nie i czy tu napisze to niestety inna sprawa
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: Piotrr »

nie wiem jak na umb, na wum ponoć można, na pum można
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: Medycyna Lwów »

Na wum sie mozesz przenieść ale zaczynasz wszystko od początku -przepisywali tylko biofizyke i chemię swego czasu.

młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: młody technik »

W sensie, że zaczynasz od nowa, ale nie musisz poprawiać matury?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: Medycyna Lwów »

Trzeba sie dostać na nowo oczywiście

Awatar użytkownika
kalcytonina
Posty: 86
Rejestracja: 22 cze 2014, o 16:10

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: kalcytonina »

Aha, dzięki. Na UMB na lek powinno mi starczyć. Słyszałam, że kiedyś na WUMie można było się przenieść tylko trzeba było nadrobić różnice i zdać egzaminy z anatomii i histologii w trakcie 2 roku(nie wiem czy czegoś jeszcze). Czyli teraz na pewno nie ma opcji?
Z resztą, Białystok jest super a może się udać
Tyle że mieszkam w Warszawie i raczej w przyszłości też bym chciała mieszkać tutaj(ale zobaczymy ) A może jakimś cudem lek na WUMie się uda, chociaż chyba ciężko.
Dzięki za odpowiedzi.
kaska-94
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2015, o 13:13

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: kaska-94 »

Bardzo proszę o pomoc! Zna ktoś z Was lub może sam jest taką osobą, która przeniosła się ze stomatologii na lekarski w Poznaniu. Wiem, oczywiście, że jest uchwała i wszystko wyszczególnione, co dostarczyć i w ogóle. Ale jestem ciekawa jak to wygląda w praktyce. Czy zawsze sztywno trzymają się warunków przeniesienia, można liczyć na jakąś taryfę ulgową?
doctor_House
Posty: 22
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 20:32

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: doctor_House »

Wie ktoś jak wygląda sprawa z Lublinem? Jest możliwość przeniesienia na lekarski po 1 roku lek-dentu?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości