Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
aneczka_malutka
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2010, o 15:05

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: aneczka_malutka »

wiecie moze jak to jest w szczecinie
Awatar użytkownika
vicious
Posty: 14
Rejestracja: 4 maja 2010, o 19:18

[Link] Stomatologia czy medycyna??

Post autor: vicious »

nie wiem jak jest z przenoszeniem w Poznaniu jeszcze przed startem (np u mnie w październiku chodziła plotka, że ktoś z roku chce się na dietetykę przenieść i o ile znajdzie chętnego na transfer to droga wolna, ale wydaje mi się, że można to między bajki włożyć). natomiast, przeniesienie się po 1 roku jest raczej mało prawdopodobne, bo są różnice programowe i dziekan musi wyrazić zgodę". panie w dziekanacie twierdzą, że w zamierzchłych czasach zdarzyło mu się coś takiego ze 2 razy.
A tak odbiegając już od tematu studiujesz teraz medycyne tak? Nie żałujesz ze się przeniosłeś? Może orientujesz się jak tak właściwie jest na stomatologii. ? I czy łatwiej zrobić ajkąś specjlizacje po lek czy stomie jeśli się nie ma tzw."pleców"
zrobienie specki ze stomatologii, zwłaszcza jeśli się nie ma wejść graniczy z cudem, ostatnio czytałam, że tylko 5% absolwentów stomatologii ma na to szanse.
w moim województwie na 167 miejsc na speckach podstawowych, tylko 2 były dla stomatologów i na dodatek na endodoncji -.-
I powiedzcie mi szczerze nie jest to troszkę nudne?
praca w gabinecie ( bo nie łudzę się, że się dostanę na chirurgię szczękowo-twarzową) mnie przeraża, dlatego zmykam na lekarski
jako, że jeszcze jestem na stomie, miałam praktyki na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej i rozmawiałam z jednym z lekarzy o swoich planach. radził mi, żebym została na stomie ( 5 lat i już zarabiasz, a nie 6lat+18 miesięcy stażu+ specka), ale jednocześnie sam przyznał, że szpital jest fajną odskocznią i gdyby miał pracować w samym gabinecie to rzeczywiście mógłby zwariować.

jak nie wiesz co zrobić poczytaj sobie, może znajdziesz tu coś o czym nie pomyślałaś stomatologia-czy-medycyna-vt6975.htm
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: Karolajn18 »

wiem, ze watek jest trochę stary, ale nie chcę zakładać nowego, skoro istnieje.
Tak, jak w temacie interesuje mnie przeniesienie ze stomatologii na lekarski na śumie. Na stomatologię dostanę się w tym roku raczej na pewno za nastepną listą, ale nie jestem pewna co do lekarskiego. Nie chcę rekrutować się znowu za rok i rozpoczynać lekarskiego od nowa, bo po pierwsze płatne ectsy, a po drugie kolejny rok do tyłu (nie dostałam się rok temu). Czy ktoś wie, czy jest możliwość przeniesienia bez straty roku i ponownej rekrutacji? interesuje mnie w szczególności śum.
trzydziescitrzy
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2012, o 10:33

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: trzydziescitrzy »

Na WUMie każdego traktują inaczej. Jednym przepisują kilka przedmiotów, innym nie. Zależy od roku. Piszę serio
BiałaNoc
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2011, o 20:06

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: BiałaNoc »

Podbijam!

Jak to wygląda teraz?
zuza93
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2013, o 17:27

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: zuza93 »

Podbijam !
Czy ktoś sie orientuje jak takie przeniesienie (ze stomy na lek) wygląda w Lublinie , i czy jest w ogóle możliwe ?
anecia87
Posty: 79
Rejestracja: 10 cze 2011, o 15:04

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: anecia87 »

zuza93 pisze:Podbijam !
Czy ktoś sie orientuje jak takie przeniesienie (ze stomy na lek) wygląda w Lublinie , i czy jest w ogóle możliwe ?
raczej nie bardzo, w tym roku straszne róznice programowe ze wzgledu na skrócenie studiów
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: David »

Niemożliwe, mam na roku ludzi którzy wcześniej byli na stomie, i musieli się rekrutować od nowa, i wielu rzeczy nie przepisywali, np. anatomię musieli robić normalnie z lekarskim.
lykorz
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: młody technik »

David pisze:Niemożliwe, mam na roku ludzi którzy wcześniej byli na stomie, i musieli się rekrutować od nowa, i wielu rzeczy nie przepisywali, np. anatomię musieli robić normalnie z lekarskim.
Ale przepisywali cokolwiek?
Kubus092
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2013, o 18:57

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: Kubus092 »

anecia87 pisze:
zuza93 pisze:Podbijam !
Czy ktoś sie orientuje jak takie przeniesienie (ze stomy na lek) wygląda w Lublinie , i czy jest w ogóle możliwe ?
raczej nie bardzo, w tym roku straszne róznice programowe ze wzgledu na skrócenie studiów
A jesli by się dostalo na platną stomatologie i chcialo przeniesc na platny lekarski (na ktory normalnie braklo te kilka pkt) zaraz na poczatku studiow to orientujecie sie moze czy jest w ogole mozliwe ? Mam na mysli UM Lublin.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: dmnunited »

dlatego uważam, że pójście na stomę, mimo, że chce się studiować na lekarskim to tylko i wyłącznie strata czasu, pieniędzy i zabieranie miejscu ludziom, którzy naprawdę chcą studiować stomatologię.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: randomlogin »

Przenosic sie mozna po zaliczeniu co najmniej roku studiow - tak to wyglada na wszystkich uczelniach, o ktorych cokolwiek wiem.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Przeniesienie ze stomatologii na medycynę

Post autor: młody technik »

randomlogin pisze:Przenosic sie mozna po zaliczeniu co najmniej roku studiow - tak to wyglada na wszystkich uczelniach, o ktorych cokolwiek wiem.
Co masz na myśli pisząc przenieść"? Od razu na drugi rok? Bez potrzeby poprawy matury?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości