Przenosiny

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
bass
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2014, o 14:28

Przenosiny

Post autor: bass »

W tym roku jest duże prawdopodobieństwo, że pojadę na studia na Ukrainę. Matura w zeszłym roku poszła słabo, toteż poszedłem studiować ratownictwo. W tym roku ze względu na nakład materiału nie jestem pewien swoich wyników.
W związku z opisaną sytuacją kieruję pytanie do studentów medycyny na Ukrainie, którzy zdołali się przenieść do Polski. Jakie jest prawdopodobieństwo przeniesienia, czy trzeba odznaczać się ponadprzeciętnymi wynikami i czy uczelnie przyjmują rzeczywiście takich studentów? Czytałem niepochlebne opinie o jakości studentów z Ukrainy, ale moim zdaniem zależy to od tego kto rzeczywiście chce to studiować, a nie ma odbębnić sześciu lat i przejąć rodzinnej kliniki.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Przenosiny

Post autor: kokardka »

Coś mi się tutaj obiło o uszy, że chyba ŚUM dość chętnie przyjmował studentów z Ukrainy i nie robił problemów ale nie wiem czy nie wymyślam czegoś
troskliwy
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2013, o 16:30

Re: Przenosiny

Post autor: troskliwy »

Z tego co się orientuję to Lublin i Bydgoszcz też przyjmują bez wiekszych problemów.
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Przenosiny

Post autor: karchola »

Przyjąć tak ale anatomię trzeba robić na pewno więc im szybciej tym lepiej
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Przenosiny

Post autor: Mr_Sandman »

karchola pisze:Przyjąć tak ale anatomię trzeba robić na pewno więc im szybciej tym lepiej
Tzn? Co miałaś na myśli?
Awatar użytkownika
ColdMartini
Posty: 249
Rejestracja: 13 lip 2013, o 16:08

Re: Przenosiny

Post autor: ColdMartini »

troskliwy pisze:Z tego co się orientuję to Lublin i Bydgoszcz też przyjmują bez wiekszych problemów.
Na stacjonarne? oO
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Przenosiny

Post autor: Mr_Sandman »

ColdMartini pisze:
troskliwy pisze:Z tego co się orientuję to Lublin i Bydgoszcz też przyjmują bez wiekszych problemów.
Na stacjonarne? oO
Z tego co pamiętam, żadna uczelnia w Polsce nie przyjmuje na stacjonarne. Wchodzi tylko w grę opcja niestacjonarnych. Jeśli zdarzyły się wyjątki niech ktoś mnie poprawi.

Pozdrawiam.
ich_bin
Posty: 191
Rejestracja: 2 sty 2011, o 10:54

Re: Przenosiny

Post autor: ich_bin »

kokardka pisze:Coś mi się tutaj obiło o uszy, że chyba ŚUM dość chętnie przyjmował studentów z Ukrainy i nie robił problemów ale nie wiem czy nie wymyślam czegoś
Bzdura. Studiuje ze mną dziewczyna, która z Ukrainy z 2 roku trafiła znowu na pierwszy.
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Przenosiny

Post autor: asdfgasdg »

troskliwy pisze:Z tego co się orientuję to Lublin i Bydgoszcz też przyjmują bez wiekszych problemów.
Tak to prawda, Lublin przyjmuje takich studentów, ale nie na stacjonarne czy niestacjonarne, lecz na ED.

David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Przenosiny

Post autor: David »

Tak to prawda, Lublin przyjmuje takich studentów, ale nie na stacjonarne czy niestacjonarne, lecz na ED.
Na niestacjonarne również. Na roku mam kilka osób które przeniosły się z Ukrainy, prowadząc anatomię trafiłem na grupę gdzie niemal 1/3 grupy przybyła z Ukrainy.
lykorz
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Przenosiny

Post autor: iSzymur »

Więc jaki jest sens uczyć się do matury jeśli ktoś ma kasę? Opierdalasz się za przeproszeniem w szkole, piszesz maturę na 30%, idziesz na Ukrainę, a potem tak o przenoszą Cię do Polski? Brzmi jak nonsens, przecież jest na tylu chętnych, żeby uczelnie nie musiały szukać byle gdzie.
ALEX 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2016, o 09:29

Re: Przenosiny

Post autor: ALEX 1 »

Cześć studiuje teraz na drugim roku i chciałbym się przenieść , czy jest to możliwe tylko po drugim roku czy można później , głównie chodzi o to żeby nie musieć zdawać nostryfikacji ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości