Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: David »

przeniesienie na stacjonarne (Lbn) = poprawa matury na ilość ptk starczających na stacjo.
Nie do końca jest to prawda, a wręcz znam, i mógłbym wymienić z imienia, sprawy o podłożu wręcz kryminalnym.

Poza tym jak ktoś poprawił maturę, to nie slyszałem żeby dziekan nie szedł na ręke.
lykorz
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: Mr_Sandman »

David pisze:
przeniesienie na stacjonarne (Lbn) = poprawa matury na ilość ptk starczających na stacjo.
Nie do końca jest to prawda, a wręcz znam, i mógłbym wymienić z imienia, sprawy o podłożu wręcz kryminalnym.

Poza tym jak ktoś poprawił maturę, to nie slyszałem żeby dziekan nie szedł na ręke.
A wielu z grona poprawiających udało się poprawić maturę będąc na lek/stomie? Cel realny do osiągnięcia?

Kryminalne? Masz na myśli ruchy poza formalnymi drogami zapewnienia przeniesienia? Myślałem, że już tego nie ma na uczelniach medycznych po kilku aferach z zeszłych lat.
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: Mr_Sandman »

David pisze:
przeniesienie na stacjonarne (Lbn) = poprawa matury na ilość ptk starczających na stacjo.
Nie do końca jest to prawda, a wręcz znam, i mógłbym wymienić z imienia, sprawy o podłożu wręcz kryminalnym.

Poza tym jak ktoś poprawił maturę, to nie slyszałem żeby dziekan nie szedł na ręke.
A wielu z grona poprawiających udało się poprawić maturę będąc na lek/stomie? Cel realny do osiągnięcia?

Kryminalne? Masz na myśli ruchy poza formalnymi drogami zapewnienia przeniesienia? Myślałem, że już tego nie ma na uczelniach medycznych po kilku aferach z zeszłych lat.
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: pistolet007 »

czyli jeśli studiuje się niestacjonarnie i napisze się na tyle ile wyniesie ostateczny próg w kolejnym roku to jest pewne, że przyjmą Cię na drugi rok już bezpłatnie?

Cholera / Wiadomo, że ewentualna matura w połączeniu ze studiowaniem to trochę hardcore, żeby zrobić to naraz i to jeszcze na takim poziomie. A jednak jak się nie uda to zamiast płacić niebagatelną sumę tych ~30k za ten cholerny rok to będzie trzeba płacić za 5 lat co już jest delikatnie mówiąc kosmos (.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: randomlogin »

Nie jest pewne. Powinno byc - ale prawda jest taka, ze to decyzja dziekana. I komu sie poskarzysz, ze bezpodstawnie ci nie uznal, mimo ze sylabusy, wymiar godzin i wszystko sie zgadza 1:1, bo to ten sam przedmiot? Dowiedz sie jaka jest praktyka na interesujacej cie uczelni po prostu.
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: pistolet007 »

przydałaby się jaka 6 w totka :f albo może by tak mundial obstawić wysoko
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: randomlogin »

BTW czemu liczysz, ze jak sie nie uda to trzeba bedzie przez 5 lat placic? Ja wiem, ze w tej skali to niewielka roznica, ale placi sie za wszystkie 6 generalnie.
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: pistolet007 »

a bo gdzieś przeczytałem, że ten 6 rok już nie jest płatny. W takim razie dzięki za info. A od kiedy ma w końcu wejść ta medycyna 5 letnia? W tym roku? bo wtedy bym płacił za 5 lat. Chyba, że w przyszłym może? Wtedy chyba mi się nie opłaca nawet iść w tym roku, skoro idąc za rok skończe studia w tym samym czasie co jakbym zaczął teraz?

sorry, że pisze jak połamany ale mam taki mindf*ck od wyników, że wiecie d muszę się ogarnąć d
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: randomlogin »

Nie ma i nie bedzie medycyny 5 letniej. Ta tzw 5letnia jest od dwoch lat juz - ale to jest takie uproszczenie, studia sa przez 6 lat nadal tak jak zawsze byly.

pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Przenosiny z niestacjo na stacjonarne (lekarski)

Post autor: pistolet007 »

czyli płatności również 6 lat pozostają, ok ajajaj
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości