Przenosiny z ukraińskiej uczelni medycznej na polską

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Maria20
Posty: 6
Rejestracja: 9 lut 2015, o 15:11

Przenosiny z ukraińskiej uczelni medycznej na polską

Post autor: Maria20 »

Hej ktoś może wie, jak wygląda sytuacja z przenosinami z ukraińskiej uczelni medycznej na polską? Często jest tak, ze student z drugiego roku jest przenoszony ponownie na drugi rok na polskiej uczelni?



Awatar użytkownika
Tarnopolanin
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2011, o 08:21

Re: Przenosiny z ukraińskiej uczelni medycznej na polską

Post autor: Tarnopolanin »

Witaj,

Uzależnione jest to od kilku czynników.
Po 1. Rok, po którym kandydat planuje się przenieść- związane jest to w główniej mierze z ilości różnic programowych.
Po 2. Zależy to od ogólnie przyjętych zasad panujących na danej uczelni.
Po 3. Często zależy to również od osiągnięć i ocen uzyskanych na ukraińskiej uczelni.

Dla przykładu w Bydgoszczy najczęściej przyjmują studenta na kolejny rok, jednak ze względu na różnice programowe proponują urlop dziekański. Oczywiście wiąże się to z utratą roku, jednak nie należy tego mylić z cofnięciem". Dla przykładu: po 2 roku na Ukrainie, studenta wpisują na 3 rok. Wiadome jest, że lepiej być wpisanym na listę studentów np. 3 roku, niż spaść z powrotem na 2 rok.

W Lublinie raczej nie mają tendencji do cofania studenta. Nie są tam również powszechne urlopy dziekańskie- tak jak w Bydgoszczy. I dla przykładu. W tym roku jeden ze studentów, którego rekrutowałem na TDMU 2 lata temu zwrócił się do mnie o pomoc w procesie przenosin. Student studiował w Tarnopolu stomatologię. W miedzy czasie w Polsce skrócono tryb kształcenia na 4 letni (przypominam, że w Tarnopolu stomatologia jest 5 letnia). Wraz z moją pomocą studentowi udało się dostać do Lublina na 3 rok, bez straty roku oraz bez urlopu dziekańskiego. Tak więc jest teraz na przedostatnim roku

Na ŚUMie często patrzą na średnią ocen. W Katowicach, aby dostać się na kolejny rok, bez żadnej straty należy mieć średnia 4,0. W Zabrzu natomiast lubią cofać, jeśli średnia jest niska.

Ja również przechodziłem przez proces przenosin, dlatego bardzo dobrze wiem, jak wygląda cala procedura, gdzie najlepiej składać dokumenty i jak to wygląda na poszczególnych uniwersytetach. Wszystkim swoim kandydatom udzielam niezbędnych informacji i wskazówek dotyczących procesu przenosin. Pomagam również w samym procesie przenosin.

Zapraszam na swoją stronę internetową!

Nie bójcie się spełniać marzeń:)
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Przenosiny z ukraińskiej uczelni medycznej na polską

Post autor: ameba11 »

Z uczelni ukraińskiej można się przenieść na polska bezpłatną medycynę czy tylko na płatną?
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Przenosiny z ukraińskiej uczelni medycznej na polską

Post autor: Amani »

Jaka 4letnia stomatologia
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości