Przerobiony materiał - biologia i chemia

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: moorisett »

Test na I etapie trudny nie jest, plus analiza i interpretacja dzieła zazwyczaj też trudności nie sprawia (w zeszłym roku można powiedzieć że była przyjemna). W tym roku już od I etapu było zabawnie, do analizy był Dyptyk Marilyn Warhola, a wymagania (zawsze na karce dają) jak do analizy klasycznej i weź tu wyraź operowanie światłocieniem.
ymk

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: ymk »

Brzmi ciekawie, ale sam bym się na to nie porwał, za mało wiem. Czy olimpiada obejmuje też historię muzyki?
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: moorisett »

Są dwie sekcje - plastyczna i muzyczna.
ymk

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: ymk »

Ooo to miło, nie można sie znać przecież na wszystkim
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: moorisett »

to na pewno, a jeszcze część muzyczna jest jakimś totalnym absurdem ci parę lat - 2 lata temu pisała ją moja znajoma, która jest w szkole muzycznej II stopnia i za wiele nie wyciągnęła.
ymk

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: ymk »

A propo muzyki lecą Fryderyki na 2 i pięknie grają!
Na historii gdy ja pisałem przechodziło się do ustnego z oceną 4 za pracę na II etapie. Jakieś 60% otrzymało 3,5, abyśmy mogli się pocieszać, że zabrakło tak mało. I obiecali recenzje pracy, której nie dostaliśmy, bo kurcze siedzi się 5 h i męczy, napiszesz 10 stron i dostajeś ocenę: bez słowa wyjaśnienia. Na końcu nie jesteś pewna czy w ogóle to czytali i czujesz się głupio
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Sofia »

Przerobiłam wreszcie całą biologię. Teraz tylko powtórka i arkusze. To samo z chemii i fizyki. Wydaje mi się że w tym roku jestem lepiej przygotowana do matury i to mi dodaje sił i nadziei że się uda
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Girion »

Przerobiłem dziś układ limfatyczny.
esdream
Posty: 365
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:32

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: esdream »

nie wiecie czy istnieje jakakolwiek szansa na zwolnienie z opłat za lekarski niestacjonarny? np wysoka średnia, cokolwiek? jak tak to na której z uczelni
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: halidor »

chyba cos takiego slyszałem, że studenci po 1-szym roku mogą zlożyc podanie do dziekana o zwolnienie z oplat. Ale trzeba w pierwszym roku wplacac oplaty systematycznie i w termine, prawdopodobnie sa tez inne warunki, ale jest to możliwe
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Passiflora »

Powtórzyłam całą biologię i teraz zabrałam się za chemię Jeszcze zostało mi trochę matur do zrobienia, ale uporam się z tym do końca tygodnia.

Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Jivan »

ja jeszcze muszę przejrzeć pozaznaczane zadani z persony i abc maturalnego i to będzie tylko jeśli chodzi o naukę
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Ósemka8 »

Ja już nie wiem, czy mam jeszcze robić jakieś zadania, czy nie. Chyba sobie poczytam jeszcze przez te kilka dni jakieś repetytoria z chemii i notatki. A miałam takie ambitne plany na ostatni tydzień przed maturą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości