Przerobiony materiał - matura 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
nefertari
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2013, o 15:56

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: nefertari »

ile godzin dziennie sie uczycie ?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

nefertari pisze:ile godzin dziennie sie uczycie ?
Każdy się uczy w swoim tempie - niektórzy potrzebują więcej czasu, inni mniej.

Jeśli o mnie chodzi, to zależy to od wielu czynników - okazji, ilości roboty do ogarnięcia oraz przedmiotu. Najwięcej uwagi staram się przywiązywać do biologii - jeśli się zbliża jakiś sprawdzian, to siedzę nad nią jakieś 5 godzin łącznie przez dwa dni, czasem dłużej.
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Lullaby15 »

Zależy od przedmiotu, biologii uczę się po każdej/przed każdą lekcją po ok. godzinie max. dwóch. Z chemii się nie uczę bo nie umiem po prostu. Rozwiązuje po prostu multum zadań i to mi wystarcza (chyba). Z matmy to samo. Z angielskiego słówka zajmują mi trochę czasu, a z innych przedmiotów uczę się okazjonalnie Czyli średnio po 3 godziny dziennie ze wszystkiego plus odrabianie lekcji.
nefertari
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2013, o 15:56

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: nefertari »

ja mam wrazenie ze caly czas za malo sie ucze. ciagle slysze ile osob calymi dniami sleczy nad ksiazkami, a sama jakos nie moge sie za to zabrac.
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: antropolog95 »

Nie słuchaj ich
Oni wszyscy w większości mówią że mają przerobione wszystko itd, rok temu było tu identycznie, w listopadzie to już każdy arkusze robił, a co się okazało że w kwietniu materiał kończyli, więc nie przejmuj się, masz dużo czasu, powoli swoim tempem pracuj i do kwietnia się wyrobisz i do samych matur będziesz sobie rozwiązywać same arkusze i zadania
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Olafek »

Przede wszystkim: nie patrz na innych. Każdy ma swoje potrzeby i swoje tempo, każdy też mierzy w inny wynik na maturze. Zaplanuj sobie tak, żeby zdążyć i osiągnąć swoje cele. Ja osobiście nad maturą nie ślęczę, nawet na bieżąco się nie uczę tylko do sprawdzianów i długodystansowo do olimpiady, masz jeszcze dużo czasu a inni jak im się chce tyle uczyć to ich sprawa.
magda377
Posty: 13
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 16:25

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: magda377 »

Czy ktoś mógłby polecić zbiór do chemii z typowo maturalnymi zadaniami
Awatar użytkownika
kasiulam
Posty: 81
Rejestracja: 17 kwie 2013, o 19:55

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: kasiulam »

Omega ma taką świetną serię zbiorów, w których są zadania tylko z matur (próbnych, majowych, czerwcowych itd.), posegregowane działami, czasami nawet tematami. Ze schematem rozwiązania i odpowiedziami. Super sprawa. Chemię powtarzam właśnie z tego, no i do matmy też korzystam z takiego zbioru, chociaż w szkole muszę Kiełbasę robić
Nie, nie jestem z wyd. Omega, ale te zbiory są naprawdę godne polecenia.
Jedyny minus to to, że tych zadań jest trochę mało, bo z całej chemii to niecały 1000, no ale więcej ich uzbierać nie mogli
Sama właśnie szukam jeszcze jednego, ale z autorskimi w typie maturalnym, bo jednak mam wrażenie, że to trochę mało.
Awatar użytkownika
milva1395
Posty: 111
Rejestracja: 6 sie 2014, o 14:22

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: milva1395 »

magda377 pisze:Czy ktoś mógłby polecić zbiór do chemii z typowo maturalnymi zadaniami
Ja polecam Chomika, ludzie tam wrzucają mnóstwo arkuszy z poprzednich lat. Jest też stronka arkuszmaturalny.pl, tam też są arkusze z wielu przedmiotów, z chemii są z lat 2005-2014 z operonu, czerwcowe, majowe, poprawkowe, od Witkowskiego i jakiegoś Zamkoru (?). Jak połączysz te dwie rzeczy plus może jakiś autorski to spokojnie dasz radę się przygotować
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Coś tu cicho.

U mnie tak:

1. Biologia - tak jakby w połowie układu hormonalnego, z powtarzania dzisiaj mieliśmy wielki sprawdzian z cytologii i histologii (i tak trzeba będzie się tego jeszcze raz nauczyć.).
2. Chemia - obecnie pochodne kwasów karboksylowych (przerobiliśmy chlorki i bezwodniki kwasowe, teraz estry).
3. Fizyka - zaczęliśmy prąd elektryczny do matury jeszcze nic nie zacząłem robić.
4. Matematyka - dzisiaj skończyliśmy cały materiał liceum i za tydzień zaczynamy już powtarzać.
5. Język angielski - jesteśmy już w dziale nr 3 równolegle robię inne repetytorium i jeszcze siedzę w człowieku.
6. Język niemiecki - w zasadzie to oprócz gramatyki nic nie robiłem do matury.
7. Język polski - w przyszłym tygodniu zaczynamy już Młodą Polskę.
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: paatixx3 »

u nas z biologią i chemią troche odwrotnie. Z biologii właśnie skończyliśmy genetyke, także spokojnie się wyrobimy z materiałem, a z chemii dopiero zaczynamy węglowodory aromatyczne czuje, że możemy ledwo skończyć materiał przed maturą.
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Olafek »

U mnie różnie, raz ciekawie, raz mniej.

- Chemia - skończyliśmy żelazo, organiczna nie ruszona. świetnie.
- Fizyka - jesteśmy w połowie magnetyzmu
- Matematyka - zaczęliśmy rachunek prawdopodobieństwa, została nam statystyka i stereometria
- Język angielski - też robimy dział numer 3.
- Język polski - skończyliśmy wojnę, została współczesność
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Lullaby15 »

U mnie tak:
- z biologii genetyka
- z chemii miałam mangan, zostały mi fluorowce i blok d do zrobienia całego materiału, potem powtórki
- z angielskiego zostały 3 działy do końca jednego repetytorium (podstawowego), a drugiego ponad połowa (rozszerzenie)
-z matmy zaczynamy pochodne funkcji (ale przynajmniej mamy już zrobione prawdopodobieństwo), na bieżąco powtarzamy kolejne tematy
-a z polskiego Chłopi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości