Przerobiony materiał - matura 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
efunia
Posty: 17
Rejestracja: 5 gru 2014, o 19:53

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: efunia »

U nas z biologii mamy genetykę, ekologia już przerobiona. Więc w sumie zostały 2 działy (genetyka i ewolucja). Popołudniami mamy kółka, na których robimy powtórki i arkusze. Na chemii jesteśmy dopiero na kwasach karboksylowych, mamy się niby wyrobić ze wszystkim do lutego i wtedy już zaczać powtórki. I także kółka z chemii.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

efunia pisze:U nas z biologii mamy genetykę, ekologia już przerobiona. Więc w sumie zostały 2 działy (genetyka i ewolucja).
U mnie tak samo. Z chemii zaś robimy już pochodne amoniaku.
disasterr
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2014, o 18:57

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: disasterr »

Biologia-Ewolucja:) z chemii nawet nie zaczęliśmy organicznej. Zapowiada się ciekawie

Awatar użytkownika
oksytocyna
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2014, o 21:37

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: oksytocyna »

My z biologii mamy tak chaotyczny plan pracy, że nawet nie wiem czy jesteśmy daleko w tyle, czy może dużo do przodu.
Z chemii jesteśmy na aminach, ale 3 tygodnia poświęciliśmy na powtórki przed Operonem i CKE

DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: DonaBasia »

Z chemii zostało nam ok. 10 tematów. Z biologii: biotechnologia (krótko, bo w 1. klasie już była), ekologia (większość klasy startowało w OWE, więc też szybko pójdzie) i ewolucja. Równolegle z obu przedmiotów robimy powtórki. Z chemii bardzo dokładne, z biologii na zasadzie pisania pakietów maturalnych.
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Lullaby15 »

Z biologii w środę zaczynamy w szkole ekologię, a z chemii zostały mi tylko fluorowce do przerobienia całego licealnego materiału
NastazjaFilipowna
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2014, o 17:15

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: NastazjaFilipowna »

Hej! Pozwolę sobie dołączyć do wątku. Jestem na początku gruntownych powtórek do matury, i muszę się jakoś motywować do regularności, w grupie zawsze raźniej .

Co do przerobionego w szkole materiału, to z chemii zostało nam jeszcze kilka tematów z charakterystyki bloków, a z biologią sprawa jest bardziej skomplikowana, bo lekcje są podzielone na wspólne dla całej klasy (na tych przerabiamy genetykę, którą już kończymy) i na grupowe ( tu robimy metabolizm, ale jesteśmy dopiero przy fotosyntezie). Poza tym została jeszcze tylko ekologia, ale to w sumie będzie powtórka, bo ten dział w niemal pełnym zakresie omówiliśmy jeszcze w pierwszej klasie, robiąc podręcznik do podstawy.
lemkropka
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2013, o 17:17

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: lemkropka »

Nastazja masz jakies skype czy coś takiego? Szukam osoby z ktora powtarzalbym material i ktora motywowalaby mnie do nauki Jesli Ci to nie przeszkadza to pisz na pw
Karola96
Posty: 34
Rejestracja: 14 mar 2014, o 15:55

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Karola96 »

O właśnie! Też szukam kogoś do narzucania rygoru i wzajemnej motywacji, zgłaszać się!

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Mårran »

Gdzieś był temat o wspólnej nauce na skype, można też zrobić wspólne kopanie się w dupę ]
Pani Buka
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Jak tam przygotowania? Ile wam zostało do przerobienia?

U mnie w szkole jesteśmy tak:
- biologia - ewolucjonizm i koniec
- chemia - kończymy monosacharydy
- fizyka - optyka
- matematyka - skończyliśmy funkcje trygonometryczne
- j. angielski - kończymy dopiero 8 dział spośród 14
- j. polski - Wesele".

Ja osobiście na razie tylko się biologią zajmuję, poza tym przerobiłem całą gramatykę z angielskiego, a reszta leży odłogiem.
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: paatixx3 »

My z biologii zaczęliśmy ewolucjonizm i koniec, z chemii zaczeliśmy kwasy karboksylowe, z fizyki właśnie skończyliśmy optyke, matematyka(podstawa) to powtórki i też jesteśmy jakoś na funkcjach, z reszty słabo się orientuje . Nie mogę się zabrać za powtarzanie lektur z polskiego, a muszę bo żadnych na bieżąco nie przerabiałam
Awatar użytkownika
22kinga10
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 21:27

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: 22kinga10 »

Ja z biologii i chemii od grudnia juz powtórki mam:)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości