Przerobiony materiał - matura 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Na wniosek pana Girion zakładam nowy wątek, mający na celu wzajemne motywowanie się do nauki. Będziemy tutaj pisać m.in. co już przerobiliśmy.

To może ja, jako pierwszy, zacznę. Na razie tylko teorię z matematyki przerobiłem (z całego liceum, troszkę może poza liceum). Poza tym nadrabiam lektury - nigdy nie myślałem, że to tak swobodnie pójdzie.
Awatar użytkownika
madzial333
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2014, o 17:35

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: madzial333 »

To ja dzisiaj zaczęłam budowę atomu. Szaleństwo, ale zaczynam od zera, bo w liceum olałam sprawę totalnie.
stechiometria
Posty: 204
Rejestracja: 2 sie 2013, o 15:13

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: stechiometria »

Dzisiaj zadania z persony aldehydy, ketony, alkohole. Zaczelam kwasy karboksylowe - teoria. Z bio skonczylam czlowieka wlasnie, zabralam sie za genetyke, dzisiaj translacja, transkrypcja. Z matmy zrobilam podzielnosc, powtarzam wielomiany - zad z parametrem

patrykgym
Posty: 78
Rejestracja: 9 lis 2013, o 21:35

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: patrykgym »

Z biologii skończona cytologia, rośliny, zwierzęta, człowiek kończę już genetykę (zostały tylko choroby). Korzystam z podręczników PWN, okazyjnie Campbell i Bukała.

Z chemii zaczynam robić elektrochemie. Bazuje na podręcznikach operonu oraz repetytorium PWN.
Awatar użytkownika
reedlee
Posty: 62
Rejestracja: 2 paź 2012, o 14:34

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: reedlee »

Ile jesteście w stanie się dziennie nauczyć / zrobić zadań ?
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Argentum »

Jak bardzo dobrze przycisnę, to 300 zadań pójdzie. Ale to z przerwami na jedzenie, facebooka, perfumy i inne pierdoły.
Ja poprawiam, ale jeszcze nie zacząłem się uczyć.
Wy chyba nie macie już elektrochemii, nie warto jej przerabiać - tak słyszałem.
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Fantazmic »

Czy tylko ja tak mam, że bardzo ciężko mi się zebrać do robienia zadań, ale jak już zacznę, to mogę tak cały dzień?
patrykgym
Posty: 78
Rejestracja: 9 lis 2013, o 21:35

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: patrykgym »

Podobno elektrochemii nie ma, ale na maturze może się pojawić zadanie z elektrochemii jeżeli będzie poprzedzone informacją wstępną (z tego co słyszałem), więc wydaje mi się, że warto przerobić ten dosyć ciekawy dział chemii.
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: DonaBasia »

reedlee pisze:Ile jesteście w stanie się dziennie nauczyć / zrobić zadań ?
Jak nie mam nic do roboty, to mogę się uczyć cały dzień (z przerwami oczywiście). W roku szkolnym przychodziłam do domu ok. 17-18 i uczyłam się dotąd, aż nie zachciało mi się spać (też z przerwami).
W wakacje uczę się do południa i jak jestem w stanie, to też przed snem.
Obliczyłam sobie wakacyjną wydajność robienia zadań - wyszło średnio 60 dziennie. Są dni, kiedy robię 300, ale są też takie, kiedy nie robię żadnego.
Teraz przerabiam termochemię, niestety za długo mi schodzi. Miałam plany 1. lipiec - nieorganiczna 2. organiczna, biologia i fizyka. Z chemią się nie wyrobię, ale to nic
A tak w ogóle, to mnie przerażacie
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Girion »

reedlee, 80-100, zależy jakie zadania Jak łatwe to szybko.

Ja dziś rozdział 1 z Kiełbasy matematyka. Długo zeszło te 3 strony ( ) - 4,5 h. Kurcze. Z biol połowa układu krwionośnego nauczone na pamięć.

W ogóle to dobry pomysł z tym pisaniem, bo dzięki temu porównujemy do innych i widzimy, czy robimy dużo czy mało.
Awatar użytkownika
reedlee
Posty: 62
Rejestracja: 2 paź 2012, o 14:34

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: reedlee »

A z jakich zbiorów robicie zadania? z Witowskiego? te 300 dziennie - oldża1 ? : D
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: DonaBasia »

300 dziennie z łatwego działu z Witka (np. hybrydyzacja, którą w połowie zaczęłam wręcz wymiotować, takie nudy). Ostatnio staram się ograniczać Dariusza, bo patrząc na ostatnie matury, jest zwyczajnie za prosty. Nie uczy myślenia, tylko wyrabia schematy. Przerzuciłam się na zbiór Persony. O ile jego biologia bardziej pod olimpiady (nie wiem, jak OB, ale OWE na pewno ), tak chemia mi się bardzo spodobała.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

reedlee pisze:Ile jesteście w stanie się dziennie nauczyć / zrobić zadań ?
Zależy co masz na myśli. Ja np. cały rachunek prawdopodobieństwa (teoria) zrobiłem w jeden dzień. Czasami potrafię jedną książkę przeczytać na raz jednego dnia, a czasami to się wydłuża. Wydaje mi się, że zależy od tego, czy coś ktoś lubi i jak łatwo to idzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości