Prześwietlenie płuc - przeoczone zapalenie płuc?

Dyskusje medyczne poruszające problemy badań medycznych, terminów, sposobów realizacji i przygotowań, interpretacji wyników z badania krwi i innych.
Awatar użytkownika
ren
Posty: 34
Rejestracja: 25 sie 2008, o 17:00

Prześwietlenie płuc - przeoczone zapalenie płuc?

Post autor: ren »

Witam, mam pytanie odnoście prześwietlenia. Historia jest taka - byłam 25-go sierpnia na sorze, gdyż miałam tętno 160, które utrzymywało się przez 24h, ostatecznie zostałam zdiagnozowana z zapaleniem górnych dróg oddechowych, podali propanolol, czy coś podobnego na obniżenie szybkości pracy serca i dostałam receptę na azytromycynę 500mgx3. 3 tygodnie później, dwa kolejne antybiotyki później (Rulid, Bioracef) lekarz rodzinny zrobił prześwietlenie i skierował na oddział płucny z zapaleniem płuc. Dnia dzisiejszego po 9 dniach wyszłam ze szpitala, już płuca czyste. Dziś miałam okazję obejrzeć sobię płytę z prześwietleniem, które odebrałam z soru - i - możecie bić, bo lekarzem nie jestem i czytać prześwietleń nie potrafię, ale na moje oko prześwietlenie z SORu nie wygląda inaczej niż te zrobione 3 tygodnie później. Więc moje pytanie - czy na sorze wysłali mnie z zapaleniem płuc do domu? (żeby było jasne, rozumiem, że zapalenie płuc leczy się również pozaambularotyjnie, ale lekarka która mnie wypisywała wyraźnie powiedziała zapalenie GÓRNYCH dróg oddechowych)
Załączniki
chest2small.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości