Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2013 Studia 2013 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
   Forumowe dyskusje » Chat
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe
Teraz jest 18 kwi 2014, o 19:10

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 sie 2006, o 21:55 

Strasznie szybko przetluszczaja mi sie wlosy.Musze je myc praktycznie codziennie a jest to dla mnie pewien problem bo mam dlugie wlosy.Kolezanka powiedziala mi ze mam myc wlosy szamponem dla dzieci i nie beda sie przetluszczac ale to nic nie daje.Sa jakies sposoby zebym nie musiala myc wlosow codziennie?zeby one byly dluzej swieze?

PostNapisane: 11 sie 2006, o 22:12 

1. jeśli nie planujesz przez pewien czas publicznych wystąpień, to spróbuj trochę włoski zahartować (nie myj przez 2-3 dni, nawet jeśli nie sa już świeże)
2. staraj się myć włosy wodą o odpowiedniej temperaturze, tj. nieznacznie tylko cieplejszą od temperatury ciała, ponieważ zarówno zbyt niska, jak i zbyt wysoka temperatura stymuluje pracę gruczołów łojowych skóry głowy
3. to samo tyczy się suszenia (suszara tylko z zimnym nawiewem)
4. szybciej przetłuszczaja się włoski rozpuszczone, które stale, nawet nieświadomie odgarniamy z twarzy itp
5. o szampon najlepiej dopytać w aptece, te dla dzieci niekoniecznie są najlepsze, bywa, że paradoksalne- przesuszają skurę głowy, to oczywiście stymuluje gruczoły i zamyka się błędne koło

[ Dodano: Pią Sie 11, 2006 23:14 ]
6. niewskazane jest wszystko to, co powoduje przesuszanie włosów (lokówka i prostownica), jak i wzmaga potliwość skóry głowy (turban z ręcznika na po kąpieli odpada!)

PostNapisane: 11 sie 2006, o 22:14 

Gadu-Gadu: 4368994
spróbuj umyć je w rumianku

My z drugiej połowy XX wieku, rozbijający atomy, zdobywcy księżyca, wstydzimy się miękkich gestów, czułych spojrzeń ciepłych uśmiechów. Kiedy cierpimy wykrzywiamy lekceważąco wargi. Kiedy przychodzi miłość wzruszamy pogardliwie ramionami. Silni cyniczni z ironicznie zmrużonymi oczami. Dopiero późną nocą przy szczelnie zasłoniętych oknach gryziemy z bólu ręce umieramy z miłości
-w sprawach merytorycznych nie pisac na gg -

PostNapisane: 12 sie 2006, o 11:00 

heh ja myję swoje włosy prawie codziennie.. i działa :)
nigdy nie używam suszarki.. lokówki czy prostownicy
najlepiej idź do apteki i zapytaj o jakiś szampon

PostNapisane: 14 sie 2006, o 12:33 
Ja rowniez musze myc wlosy codziennie :(

polecam szampon i mgielke do wlosow (dostepne tylko w aptekach) firmy Radical.

PostNapisane: 17 kwi 2007, o 18:57 
ja tez myje włosy codziennie :( :( !!! i chcaiłabym zeby łosy byly duzej swieze!! jak mozna to uzyskac

PostNapisane: 17 kwi 2007, o 19:08 

Gadu-Gadu: 0
To, że mycie włosów za często prowadzi do przetłuszczania to MIT! Trzeba myć tak często jak wymaga tego sytuacja, spłukiwać długo (nawet do 2 min), raczej zimną wodą, suszyć zimnym powietrzem. Myć koniecznie 2 razy (umyć raz, spłukać i drugi raz). Osobiście bardzo mogę polecić szampon Nivea Hair Care do przetłuszczających się włosów i Timotei winogronowy (stosuję na zmianę i teraz myję już co 2 dni - wcześniej myłam rano, a wieczorem miałam już tłuste). Sama nie stosuje szamponów z apteki, bo włosy po nich są mało błyszczące...

W krańcowych przypadkach można udać się do endokrynologa - w okresie dojrzewania mogą to być zaburzenia hormonalne. Być może on coś pomorze...

PostNapisane: 8 maja 2007, o 21:17 

Mniej więcej od 3ech lat używam Head & Shoulders i w normalne dni tygodnia myje włosy codziennie. Kiedyś już zdarzały się przypadki że przez wyjazd nie było takiej możliwości i zazwyczaj 3 do 4ech dni mogłem spokojnie włosów nie myć i nie było żadnego przetłuszczania. Problemem był jedynie zapach :) W te ferie natomiast postanowiłem odpocząć od rutynowej codzienności i okazało się że już następnego dnia włosy były silnie przetłuszczone. Wytrzymałem jeszcze 4 dni po czym wkroczyła już mamuśka bo nie mogła na mnie patrzeć :P Wtedy wyjawiłem jej że normalnie włosy myje codziennie i mocno ją to zaniepokoiło. Zrobiła mi mieszankę żółtka (z jajek) i odżywki do włosów. Posmarowałem tym głowę dość dokładnie i po 10 minutach spłukałem. Przez kolejne 3 dni w ogóle nie musiałem myć włosów! Żadnego tłuszczu. Nie wiem w jaki sposób to działa ale mi pomogło. Warto spróbować. Nie polecam pójścia na łatwiznę (tak jak ja) i zaprzestania mycia na jakiś czas, bo po dwóch tygodniach ferii miałem taki łupież że kolejne dwa tygodnie spędziłem na walce z nim. U mnie problem tłustych włosów wiąże się raczej z tym że po umyciu muszę zakładać czapkę na przynajmniej pół godziny aby włosy się nie kręciły. Czynność ta powtarza się jeszcze z rana przed wyjściem do szkoły. Nie przejmuje się już tym przetłuszczaniem bo i tak czy siak wieczorem umyć się trzeba (bądź wypada jak kto woli) i te 5 minut na przepłukanie włosów nie robi różnicy. Dla tych najbardziej zdesperowanych polecam to żółtko z odżywką. Powinno pomóc. Nie wydawajcie pieniędzy na medykamenty ani żadne "super" szampony. W takich przypadkach lepiej przypomnieć sobie o naturze :)

PostNapisane: 20 maja 2007, o 09:43 

Tluste wlosy maja kilka glownych przyczyn:
-okres dojzewania, organizm ma wzmorzony okres wzrostu, wowczas wiecej wydzielamy roznych subtancji,
- stres, nerwy, zle odzywianie, zbyt czeste mycie glowy, niewlasciwa pielegnacja wlosow;
itp itd

Niektore szampony, zwlaszcza dla dzieci i niemowlat natluszczaja skore wlosy, wiec dla osob z wlosami ze sklonnoscia do przetluszczania sie nie zaleca sie ich uzywac,
Osoby ktore intensywanie sie poca, moga rowniez miec sklonnosc do tlustych wlosow (choc to nie jest regula), wowczas nalezy ograniczyc nadprodukcje loju, natluszczania skory glowy przez organizm;
Zle odzywianie zwlaszcza slodycze, tluszcze itp. sprzyjaja tlustym wlosom, do tego stres i zdenerwania;
Niewlasciwa pielegnacja: jest zasada ze kazdy czlowiek musi znalezc swoj szampon, odpowiedajacy jego wlosom, szampon nalezy zmieniac co 3 miesiace np. mozna myc jednym przez 3 miesiace i drugim przez nast. 3 i wrocic spowrotem do pierwszego.
Wazne sa tez przyrzady do pielegnacji wlosow, szczotka musi byc czysta, nie suszymy suszarka elektryczna jesli to mozliwe itp.
Ziola sa pomocne, ale same ziola bez diety, higieny wlosow nic nie zdzialaja.

PostNapisane: 24 lip 2007, o 11:57 

Możesz spróbować dostępnego w aptekach szamponu przeciwłojotokowego.... zwykle śmierdzą i brzydko wyglądają ale działają. To koszt ok 30 zł w zależności od produktu.

PostNapisane: 25 lip 2007, o 11:36 

Ja bym nie mogla zmieniac szamponu co 3 miesiace... strszliwy lupiez bym miala a to raczej dziala na moja niekorzysc...lubie miec czyste wlosy ale bez dodatkow;p

PostNapisane: 25 lip 2007, o 12:02 

Ja mam krótkie włosy (obecnie zapuszczam), ale niestety też mam problem z przetłuszczającymi się włosami i prawdę powiedziawszy to nie znam osoby, która nie miałaby takiego problemu. Stosuję szampony, ale mimo to muszę myć włosy co 2/3 dzień. Niedawno stosowałam również szampony przeciwłupieżowe. Zmniejszały one ilość łupieżu, ale nie spowodowały całkowitego zaniku. A o żółtku jaja kurzego również słyszałam, ale jakoś jeszcze nie miałam okazji wypróbować. Z tego co wiem, to bardzo dobrze się pieni. :-D

PostNapisane: 25 lip 2007, o 12:23 

ja mam włosy krótkie, myje codziennie(szamponik fructis- hmm ten zapach) i nie mam owego problemu. :)

PostNapisane: 25 lip 2007, o 12:28 

To jesteś naprawdę szczęściarzem :D

PostNapisane: 25 lip 2007, o 13:14 

mila1301 napisał(a):
A o żółtku jaja kurzego również słyszałam,
po jajku włosy sa super, takie mieciutkie jak u małego dziecka. Ja kiedys robiłam maseczke na włosy z jajka i oliwki. Naklada sie na glowe zaklada recznik i chodzi tak ile sie da :D
Btw tez muszemyc wlosy co 2 dzien albo kazdego dnia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona