Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: Dellarin »

Na ile uczelni składacie i jaka jest Wasza hierarchia? Ja stanęłam w martwym punkcie, bo jakbym miała faktycznie złożyć poza ŚUM-em na PUM, Bydgoszcz, Kielce, Rzeszów, Zieloną Górę, Łódź i jeszcze wziąć jakąś alternatywę nie medycynę to mi wyjdzie ponad 600 zł na opłaty rekrutacyjneto jakiś dramat Ale moja hierarchia to by chyba było: 1 - ŚUM, 2 - Kielce, 3 - Łódź woj-lek, 4 - Szczecin, 5 - Bydgoszcz, 6 - Rzeszów, 7 - Zielona Góra.
Druga sprawa - czy komuś coś wiadomo o Limitach przyjęć na lekarski wg Ministerstwa Zdrowia na ten nadchodzący rok akademicki? Na ich stronie nic nie znalazłam poza zeszłorocznym. Pamiętacie może kiedy się ten Projekt pojawia?
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: djulie »

Na pewno:
1. Poznań/Gdańsk
2. Łódź (lek-lek i woj-lek, choć już po zapłaceniu stwierdziłam, że wolałabym woj-lek )
3. Bydgoszcz
I dalej już się waham, czy Szczecin, czy ŚUM, czy to i to Generalnie na razie popłaciłam minimum tego, co musiałam ze względu na terminy, bo naprawdę nie wiem, jakiego wyniku się spodziewać z biologii. Jeśli będzie tragicznie, no to koniec mojej tegorocznej przygody z rekrutacją, a jeśli będę miała wyniki na pograniczu, to kto wie, może jeszcze rzutem na taśmę porejestruję się i tu, i tam. Na dzień dzisiejszy wiem tylko tyle
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: Dellarin »

djulie, zerknęłam sobie na plan zajęć na woj-leku i jak moim oczom ukazało się strzelectwo na zaliczenieto zwątpiłam Mieliśmy wizytę na strzelnicy w liceum w ramach PO i ekhem, zero trafień Więc w razie wojny będę szybko uciekać zamiast strzelać xd
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: djulie »

No a ja właśnie po przejrzeniu planu zajęć się przekonałam, a tą strzelnicą już zupełnie mnie kupili chociaż nigdy nie byłam na strzelnicy, więc może się przejadę
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: Piotrr »

Dellarin pisze:Na ile uczelni składacie i jaka jest Wasza hierarchia? Ja stanęłam w martwym punkcie, bo jakbym miała faktycznie złożyć poza ŚUM-em na PUM, Bydgoszcz, Kielce, Rzeszów, Zieloną Górę, Łódź i jeszcze wziąć jakąś alternatywę nie medycynę to mi wyjdzie ponad 600 zł na opłaty rekrutacyjneto jakiś dramat Ale moja hierarchia to by chyba było: 1 - ŚUM, 2 - Kielce, 3 - Łódź woj-lek, 4 - Szczecin, 5 - Bydgoszcz, 6 - Rzeszów, 7 - Zielona Góra.
Druga sprawa - czy komuś coś wiadomo o Limitach przyjęć na lekarski wg Ministerstwa Zdrowia na ten nadchodzący rok akademicki? Na ich stronie nic nie znalazłam poza zeszłorocznym. Pamiętacie może kiedy się ten Projekt pojawia?
Skoro w twojej hierarchii Kielce są przed Szczecinem i innymi wydziałami to chyba mozesz poprzestać na tym etapie rekrutacje. Watpie zeby w kielcach byl wiekszy prog niz na pumie, cmumk, czy wojleku. A skoro jak juz doszlismy do tego ze kielce sa wyzszym priorytetem a prog NA PEWNO bedzie tam nizszy od osrodkow dlugo funkcjonujacych i bedacych nizej w kolejnce to po co placic za rekrutacje tam?
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: djulie »

Ja jeszcze chciałam Was podpytać o Olsztyn: jak myślicie, jaki będzie próg w tym roku? W zeszłym roku 448, co mnie nie urządza z moją matmą podstawową, ale dwa lata temu był 424. Ciekawe, z czego wynikł ten wzrost i czy się utrzyma?
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: sassa »

dwa lata temu Łódź i Olsztyn miały identyczne zasady rekrutacji, a rok później Łódź zmieniła trzy rozszerzenia na dwa z czterech. W ten sposób ludzie z 3 rozszerzeniami mogli nie mieć alternatywy do wyboru i poszli do Olsztyna = wyższy próg
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: djulie »

olamaria, dzięki, a więc wynika z tego, że ten próg się raczej utrzyma, skoro jest taka sama ilość uczelni trzyprzedmiotowych, jak w zeszłym roku? Tak przynajmniej ja uważam, ale nie wiem, może po wynikach jednak złożę, oślepiona nadzieją.
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: sassa »

ale tez trzeba wziac pod uwage że krakow i warszawa zmieniły zasady i matma R ma wyzszy przelicznik. wiec prawdopodobie wiecej osob pisalo rozszerzenie i mogą asekuracyjnie też składać do Olsztyna
Exe99
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:26

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: Exe99 »

może mi ktoś wytłumaczyć jak przejsc rekrutacje w rzeszowie? ponieważ aby ja dokończyć MUSZE podać numer świadectwa dojrzałości* i date jego otrzymania
mam rowniez taki problem z zielona gora
bardzo prosze o pomoc!
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: Dellarin »

Exe99, poczekaj do jutra i sie jutro zaloguj, jak odbierzesz Świadectwo dojrzałości i poznasz ten magiczny numerek.
Piotrr, u mnie Kielce są na 2 mscu w hierarchii, bo mam tam rodzinę, więc będzie to dla mnie najłatwiejsza logistycznie/finansowo sytuacja studiować tam nawet bez kombinowania z przenosinami po roku. Nie dałabym sobie ręki uciąć za próg w Kielcach, bo jednak ma być tam tylko ok 75 miejsc, co jest masakrycznie małą ilością, więc przez to próg może być wyższy niż np. w Szczecinie, bo może część osób tam pójść, jeśli również jakoś logistycznie im to bardziej pasuje, bo chcą być bliżej miejsca zamieszkania, to takie niestety czcze gadanie/gdybanie.
Są nerwy przed jutrem? Ja mam gulę w żołądku i totalne czarnowidztwo
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: djulie »

Ja też mam gulę w żołądku, ale umysł otępiony mantrą: będzie dobrze xd nie wiem jak zniosę to wręczenie w szkole, jak dla mnie zalatuje to sadyzmem wobec uczniów

Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: Piotrr »

djulie mozesz pojsc wczesniej rano i w sekretariacie odebrac. wtedy nikt nie bedzie widzial ale to sie i tak w teczce dostaje, wiec rowniez mozesz zabarac wyniki i uciec gdzie pieprz rosnie i dopiero odczytac rezultaty P
Dellarin mimo wszystko dam sobie rękę uciąć że próg w Kielcach nie bedzie wyzszy niz na sumie, pumie czy wojleku No i w skali kraju limit miejsc wzrosl o ponad 600 na lek i po trzecie z tym wynikiem spokojnie sie zalapiesz gdzies-zeby nie bylo ze czcze gadanie
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości