Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Szyszek1993 »

Zgadzam się z tobą Kiara!
nakrecona_malpa

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: nakrecona_malpa »

powiedzcie mi jakie wymiary powinien mieć transporter dla szynszyla (minimalne wymiary) bo nie wiem jaki mam kupić. w zoologicznym kupiłam taki o dł 25cm szer 17 i wys 22 ale słuŻy jedynie do celów kompielowych bo nie jestem pewna czy bedzie sie w takiej ciasnocie czuł komfortowo. I jeszcze jedno pytanie co sądzicie o trzymaniu szynszyla na smyczy? to mozliwe bo widziałam typke właśnie w zoologicznym jak wyprowadzała szynszyla na smyczy dla tchórzofretki i mu sie to chyba nawet podobało :twisted:
grzeniu
Posty: 26
Rejestracja: 29 mar 2007, o 17:13

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: grzeniu »

czy można go przenieść w jakimś pudełeczku. ?
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: nakrecona_malpa »

w jakimś solidnym to tak bo w kartonowym to nie polecam bo jak sie wkurzy to wyżre dziure i bedzie kiszka
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Miszel »

nakrecona_malpa pisze:w jakimś solidnym to tak bo w kartonowym to nie polecam bo jak sie wkurzy to wyżre dziure i bedzie kiszka
Nie zgodzę się ja wożę w kartonowym pudełku i jest ok. Szynszyl w drodze jak słyszy w zamkniętym pudełku otaczające go nie znane dzwięki się momentalnie uspokaja i nie w głowie mu robienie dziur. Siedzi bardzo spokojnie. Problem stwarza tylko przy chowaniu go do ludełka - bo mu siedzenie tam jest wybitnie nie narękę. Wtedy drapie i gryzie karton ale jaktylko wyjdzie się na dwór robi się spokój. Pudełko należy tylko wyposażyć w otwory żeby szylek się nie udusił. Ja zawsze wożę w kartonie do domu na odległość 50 km. Do godziny drogi w jak są korki i jest ok
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: nakrecona_malpa »

mi spierniczył z kartonowego pudełka i skitrał sie pod siedzeniem w aucie. ale to dlatego pewnie że jest miłośnikiem celulozy, wszystkie papiery i katony poprostu kocha. teraz już sie zgrałam z nim i na smyczy mi chodzi po aucie (jest kochany bo nie żre tapicerki )
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Kiara »

Ja mojego także wążę w kartonie.W środku siedzi spokojnie i nic nie robi.Jeśli jednak stwierdzi,że za długo jest zamkniety,wtedy dopiero zaczyna obrzerać dziury.
grzeniu
Posty: 26
Rejestracja: 29 mar 2007, o 17:13

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: grzeniu »

wiem , że troche zboczyłem z tematy , ale czy szynszyl może przebywać w temperatuże 20 stopni?oczywiście w domu.Czy on znosi takie chodzenie na smyczy ? a czy wogule jest taka smycz


Moderator: Nie zbaczamy z głównego tematu
Ostatnio zmieniony 3 maja 2007, o 18:58 przez grzeniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Miszel »

Temperaturę 20 stopni znosi bez problemu. A o smyczach przecież wyżej było pisane wyżej. Nie ma smyczy dla szynszyla, ale z tego, co ludzie wyżej piszą można pokombinować ze smyczami dla innych gryzoni. Poczytaj trochę co piszą inni, a nie pytasz o to co było dosłownie w przeciągu 2-3 dni napisane
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Szyszek1993 »

Wystarczy poczytac inne tematy i już wszystko wiesz! Chociaz nie raz sa tematy które jeszcze nie były na forum.
lesnikm14
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2007, o 11:56

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: lesnikm14 »

witam kupilem sobie szynszyla z dziewczyna! ale mieszkamy osobno! umowilismy sie ze tydzien mieszka u niej a tydzien u mnie! mieszkamy od siebie okolo 1500metrow! czy mozna go tak przenosic (lub) przewozic!? w czym i jak

[ Dodano: Wto Cze 12, 2007 22:43 ]
czy moge go przenosic lub przewozic w tej klatce co mieszka
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Kiara »

Radzę na dłuższe podróże przewozić w specjalnym transporterku.Teoretycznie szynszyle znoszą takie podróże (mój z Warszawy do Poznania,z Poznania do weta).
Przewóz to stresujący czynnik dla szynszyla,może się on przyzwyczaić,że co tydzień jest wywożony ale tak czy inaczej nie będzie z tego zadowolony.Zmieniając mu mieszkanie co pewien okres narażasz go na stres związany z nowym miejscem zamieszkania.Gdy przyzwyczai się do ciebie ty go wywozisz.Nie jest to dobre rozwiązanie.
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: nakrecona_malpa »

Zgadzam sie z Kiarą może zdecydujcie kto go bardziej chce i niech u tej osoby zamieszka na stałe bo przewóz to nie jest dobre rozwiązanie i wątpie żeby sie przyzwyczaił do takiej zmiany co tydzień poza tym taka klatka w jakiej mieszka jest ogromna więc przewóz bedzie dodatkowo utrudniony. Jeśli jednak nie zdecydujecie u kogo szynszyl zamieszka na stałe to polecam transporter (to takie małe plastikowe pudełko) a klatke wstawić do bagażnika i przewieźć ten kawałek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości