Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: andi »

szylki nie lubią za bardzo podróży. są wystraszone czasem i dziwnie się zachowują. Są zestresowane. :0
arasari:)
Posty: 37
Rejestracja: 7 maja 2007, o 10:20

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: arasari:) »

Jedyna osoba której moge zostawic szynszylka to kolezanka która ma psa. Boje sie ze po pobycie przez wakacje u niej bedzie bzrdzo strachliwy. Boje sie ze pies moze mu cos zrobic.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Szyszek1993 »

I słusznie. Pies który nigdy nie maił przyjemnosci pozanć szynszyla może źle go potraktowac co wiemy jak się być moze skończy. Sama musosz podjąć decyzje co w tym przypadku nie jest rzeczą łatwą. Zastanów się nad tym dobrze, a czy na pewno nie masz nikogo zaufanego, kto zaopiekowałby sie twoim zwierzakiem?
arasari:)
Posty: 37
Rejestracja: 7 maja 2007, o 10:20

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: arasari:) »

Wszystkie osoby do których ma zaufanie wyjezdrzaja na wakacje, tylko wlasnie ta kumpela zostaje. hmm Wyjscia innego nie mam musze go tam zostawic. Bo samego w domu bez wypuszczania na 3 tygodnie go nie zostawie.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Szyszek1993 »

Ojoj to az na 3 tygodnie jedziesz. Niedobrze. Naprawdę nie chciałbym być w twojej sytuacji. Skoro nie ma innego wyjścia i tak zadecydowałaś to tak musi być. Najlepiej żeby szysnzyl nie miał kontaktu z psem- stał w pokoju do którego nie ma dostęp pies. A tak apropo to jaki to pies i czy twpja koleżnaka mieszka w domku czy w bloku-gdzie pies nocuje?
arasari:)
Posty: 37
Rejestracja: 7 maja 2007, o 10:20

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: arasari:) »

Kumpela mieszka w domku. Pies oczywiscie nocuje w domu. I wlasnie jest problem bo nie moge wrócic do domu wczesniej niz 3 tygodnie. Moge miec tylko nadzieje ze pies szyszusiowi nic nie zrobi.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: dream »

ojejku, po pierwsze musisz zadbać o transporter, dostęp do wody i picia, a poza tym to nie musisz mieć nic
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Szyszek1993 »

Przeciez szynszyl nie będzie przez 3tygodnie siedział w transporterze-jedynie przyda się do przewiezienia i odebrania szysnzyla!
arasari:)
Posty: 37
Rejestracja: 7 maja 2007, o 10:20

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: arasari:) »

A paszport potrzeba
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: dream »

Szyszek1993 pisze:Przeciez szynszyl nie będzie przez 3tygodnie siedział w transporterze-jedynie przyda się do przewiezienia i odebrania szysnzyla!
czy ja mowie, ze bedzie?! poza tym nikt klatki nie bedzie brał!
moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to kupić transporter dosyć duży (mój 7Ox5O} więc pewnie gdybym jechała to musiałby mu zastąpić klatkę jak to pogodzić? wystarczy puszczać szylka na jeszcze więcej biegania
co do wyjazdu za granice, nie trzeba szylka szczepić, nie trzeba mieć paszportu.
zacytuje wiadomość dziewczyny która dzwoniła po roznych weterynarzach, ambasadach itp.
ok słuchajcie sprawa się wyjaśniła w końcu dodzwonilam się do pewnej kobiety zajmującej się sprawami szynszyli (o ile tak to można nazwać ) w warszawskim inspektoracie weterynaryjnym, sprawdziła wszystkie obecne wymagania Anglii dotyczące przewozu szynszyli i okazało się, że nie muszę mieć nic mam nadzieję, że moja przygoda z walką o informację przyda się równiez wam tak więc, bez obaw możecie przewozić i wwozić swoje maluchy do innych państw, nawet do tak rygorystycznego jakim jest całe UK, pozdrawiam wszystkich
arasari:)
Posty: 37
Rejestracja: 7 maja 2007, o 10:20

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: arasari:) »

A trzeba miec bilet dla szyszorka? (topytanie moze wydac wam sie dziwne ale wole sie upewnic.)
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Szyszek1993 »

Bilet no co? Samolot, autokar.?
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: nakrecona_malpa »

Jeśli chcemy w wieść szyszk do krajów skandynawskich to jest takie coś jak kwarantanna. Jechałam w zeszłym roku do Norwegii do pracy na kilka miesiecy i zadzwoniłam zeby sie dowiedziec jak to wygląda z odprawa zwierzaczków i niestety taki maluszek też musi chyba że mamy jakieś tam zaświadczenia. Ale ogólnie ciężka przeprawa.no ale co zrobic przecież go nie zostawie załatwiłam sobiezaświadczenie o braku zarazy itp u jakiegoś weta z Uniwersytetu przyrodniczego i nie musiałam do warszawki jechać i pojechałam do tej Norwegi . stresowałam sie strasznie a na miejscu pan celnik kazał pokazac zwierzaka, pogłaskał i tyle. nie wiem czy zapomniał ie zpytać o te dok czy co ale sie udało
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości