Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

themajta
Posty: 1
Rejestracja: 6 sty 2007, o 18:08

Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: themajta »

witam wszystkich za niedługo lece do hiszpanii samolotem i mam pytanie co musi miec szynszyla aby ja przetransportowac przez granie,jakie papierki itp. i czy wogóle wpuszcza do samoloty słyszałam że tak ale nie jestem pewna tego pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2007, o 22:10 przez themajta, łącznie zmieniany 2 razy.
Alaa

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Alaa »

Przewóz zwierzęcia musisz zgłosić juŻ w trakcie dokonywania rezerwacji, poniewaŻ liczba przewoŻonych jednocześnie na pokładzie zwierząt jest ograniczona!

Zwierzę musi być przewoŻone w specjalnych klatkach (za wyjątkiem psa-przewodnika osoby niewidomej), odpowiednich do ich wagi i rozmiarów.

Zwierzę przewoŻone jest jako bagaŻ pasaŻerski w kabinie (z tym Że waga zwierzęcia wraz z pojemnikiem zazwyczaj nie moŻe przekroczyć 8 kilogramów).

Nie zapomnij zabrać ze sobą aktualnej ksiąŻeczki szczepień (przede wszystkim chodzi tu o szczepienia przeciwko wściekliźnie) i zaświadczeń od weterynarza uwzględniających przepisy kraju wylotu, kraju docelowego i krajów, w których będziesz miał przesiadki.

PodróŻując do krajów Unii Europejskiej, a takŻe do Andory, Islandii, Lichtensteinu, Monaco, Norwegii, San Marino, Szwajcarii, Watykanu naleŻy dodatkowo spakować paszport zwierzęcia zgodny ze standardem przyjętym w Unii, i nie zapomnieć, Że Twoje zwierzę musi mieć wszczepiony mikroczip (elektroniczny system identyfikacji) lub czytelny tatuaŻ.
MySzKa

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: MySzKa »

Witam
Ja przewoziłam mojego Szylka przez granice Polsko-Czeską i Czesko-Niemiecką ( i spowrotem oczywiscie) i nie mialam zadnych papierow na niego a Celnicy na granicy widzieli Szylka i nic nie powiedzieli . A na dodatek w Niemczech na Autostradzie zatrzymał nas ZOOL i strawdzali dokladnie cale auto i tez nic nie powiedzieli na szylka tylko tyle ze bardzo im sie podoba. Wiec wydaje mi sie ze chyba zadnego paszportu nie musi miec ale najlepiej isc zapytac do weterynarza. Niewiem jednak jak wyglada podroz samolotem.
Papa
Mika

Transporterek proszę ;)

Post autor: Mika »

Mam proźbę. Czy moglibyście pomóc mi znaleźć w jakimś internetowym sklepie tranporter na dwie szylki? Bo ja nie wiem jakie to powinny być wymiary. Z góry dzięki :-D
Kamyczek87
Posty: 49
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 20:11

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Kamyczek87 »

Ten transporter o wiele za mały.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2007, o 04:25 przez Kamyczek87, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Agusia »

Ja mam dokładnie taki jak poleca przyrodnik. Mieszczą się w nim 3 roczne szylki. Fakt, że są poprzytulane jak jeżdżą, ale w transporterku podróżują tylko zimą (jak się poprzytulają to jest im cieplej i jak są w transporterku, to nie wieje po nich). Jak jest ciepło (czyli jesienią, wiosną i latem) jeżdżą w małej klatce na tylnym siedzeniu samochodu (oczywiście okna muszą być zamknięte, żeby ich nie zawiało) - i to im się bardziej podoba .
Kamyczek87
Posty: 49
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 20:11

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Kamyczek87 »

3 szylki w takim maleństwu?. Zwierze podczas transportu też powinno miec jakiś komfort,jak im w czymś takim podac wode czy pożywienie?
Ostatnio zmieniony 26 lut 2007, o 04:28 przez Kamyczek87, łącznie zmieniany 1 raz.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Szyszek1993 »

A coś takiego chyba jest ok!
allegro 168270999

albo mniejszy
allegro 169620543
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Agusia »

Kamyczek87 pisze:3 szylki w takim maleństwu?. Zwierze podczas transportu też powinno miec jakiś komfort,jak im w czymś takim podac wode czy pożywienie?.
Zwróć uwagę, że napisałam, że podróżują w transporterku teraz - zimą. Są poprzytulane i jest im ciepło. Pozatym nie jeżdżę z nimi w jakieś wielkie trasy, więc obecnie (tj.zimą) zapewniam Cię, że nie głodują i nie nie umierają z pragnienia! Nie wpadajmy w paranoję! Napisałam też, że jak jest ciepło - podróżują w klatce! Najpierw przeczytaj uważnie czyjś post, a potem komentuj! Pozatym - masz 3 szynszyle i taki transporter? Jeśli nie - to najpierw zorientuj się jak duże mogą być roczne szynszylki (mój Mufek ma 1 rok, Pufek - 11 miesięcy, a Stefan - 7 miesięcy) i jaką realną wielkość ma mój transporter. Radzę udać się do sklepu zoologicznego i obejrzeć transporter a potem komentować!
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Szyszek1993 »

Przeciez one w tym transporterku przebywają chwilke. Przeciez nie jest to ich kltka tylko miejsce pobytu podczas krótkiego transportu. Nic im się nie stanie a pza tym tak jak mówiła Agusia w zie to lepiej bo jest im cieplej!
Kamyczek87
Posty: 49
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 20:11

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Kamyczek87 »

Śmieszne,za wyrażenie własnej opinii ostrzeżenie. Szynszyli nie mam,ale mam z nimi do czynienia i wiem jakiej są wielkosci, wiem takze jakiej wielkości jest ten transporter,z podaniem wody i pozywienia mialam na myśli wstawienie np.miseczek,odrobina wyobraźni .Bardzo miły moderator,nie ma co,dziecinada,widać że władza uderza niektórym do głowy.


//mod: kolejny post, który nic nie wnosi do tematu. Szynszyle nie piją wody z miseczki, szczególnie w transporterku. Widać że zupełnie nie znasz się na szynszylach. Proszę, nie wypowiadaj się w dziale dla szynszyli, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Był taki jeden co wysłał psa pocztą w kartonie (do środka włożył mu miskę z wodą). Pies oczywiście nie wytrzymał podróży. Dlaczego? Tak jak mówiłaś: odrobina wyobraźni
Ostatnio zmieniony 27 lut 2007, o 12:53 przez Kamyczek87, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Agusia »

Kamyczek87 pisze:Śmieszne,za wyrażenie własnej opinii ostrzeżenie. Szynszyli nie mam,ale mam z nimi do czynienia i wiem jakiej są wielkosci, wiem takze jakiej wielkości jest ten transporter,z podaniem wody i pozywienia mialam na myśli wstawienie np.miseczek,odrobina wyobraźni .Bardzo miły moderator,nie ma co,dziecinada,widać że władza uderza niektórym do głowy.
Widać, ze nie masz szynszyli i nie masz też o nich zielonego pojęcia. Widać to mi.in. po tym:
1. proponujesz transportery dla psów i kotów - czy Ty wiesz jakiej wielkości jest dorosły szynszyl? na pewno nie wielkości kota Jest mniejszy o połowę
2. jeśli już proponujesz jakikolwiek transporter to zwróć uwagę z czego jest zrobiony - zapewniam Cię, że szynszyl bez problemu, w ciągu kilkunastu minut poradzi sobie z plastikową kratką, która ma być drzwiczkami
3. Poidełko i miska z jedzeniem - szynszyle nie jedzą co 5 minut i nie piją aż tak często, żeby miały nie przeżyć w ciągu godzinnej podróży bez jedzenia i picia
4. pozatym Tobie samej brakuje wyobraźni - włóż do transportera miskę z jedzeniem i szynszyla - nawet nie jadąc samochodem, gwarantuję Ci, że w ekspresowym tempie cała zawartość miski wyląduje w ściółce.

JESZCZE JEDNO - Dziecinadę to najepiej zauważyć po Twoich postach! Zabierasz głos w tematach, o których nie nawet mglistego pojęcia i jeszcze pouczasz innych! Nie pouczaj mnie jak mam traktować moje szynszyle. Są bardzo zadbanymi zwierzętami i bardzo wesołymi! KRZYWDA SIĘ IM NIE DZIEJE! A jakby nie było - wiem o nich zdecydowanie więcej niż Ty!
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Szyszek1993 »

Szkoda słów. Skoro nie masz pojęcia o tych stworzeniach to się nie udzielaj. Agusia- nic dodać nic ująć. Ty tez jesteś bardzo miły i co masz do moderatora. Bardzo słusznie otrzymałeś to ostreżenie. Aż dziwne to dopiero pierwsze bo moim zdaniem takich ludzi powinno się usuwac z forum!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości