Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352 ... 761  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 lut 2013, o 12:02 

Jak sobie radzicie z zadaniami dot. Problemu badawczego i hipotezy? Ja nie umiem ich rozgryzc :/ ...gdy jest jakies pytanie zamiast napisac o procesie pisze np ogolnie lub odwrotnie...chyba nie ma sensu sie ich uczyc na pamiec? Ale jezeli nie na pamiec to jakie sa sposoby na takiego typu zadanie ?

[ Post via Android ] Obrazek

PostNapisane: 6 lut 2013, o 12:04 

A czy gdziekolwiek w Polsce weterynaria jest na uniwersytecie medycznym ? Pierwsze słyszę ... zawsze jest, była i będzie na przyrodniczym czy np. jak w Warszawie na SGGW. Co to by było gdyby weterynaria była np. na WUM, albo UMwL ... medyczny to medyczny :P

PostNapisane: 6 lut 2013, o 12:12 
Moderator

Sposobu raczej nie ma, trzeba zrozumieć sedno - czego dotyczy doświadczenie.
Problem badawczy najczęściej ma formę zdania pytającego, zaczynającego się od np.: "czy...", "jaki wpływ...", "jaka jest zależność...", itd. .
Hipoteza jest natomiast założeniem, które mamy udowodnić badaniem, czyli jest to zdanie twierdzące, które zakłada daną zależność wynikającą z wpływu jakiegoś określonego wcześniej czynnika (bądź też kilku czynników).
Nie da się tego nauczyć na pamięć, ponieważ istnieje nieskończona ilość potencjalnych doświadczeń, które można przeprowadzić...
Wszystko opiera się na zrozumieniu sedna - do tego potrzebna jest wiedza z zakresu badanego przedmiotu, żeby móc stwierdzić jakie czynniki należy określić i jakie czynniki będą miały wpływ na końcowy rezultat doświadczenia.

PostNapisane: 6 lut 2013, o 12:39 

mmatuszewski12 napisał(a):
A czy gdziekolwiek w Polsce weterynaria jest na uniwersytecie medycznym ? Pierwsze słyszę ... zawsze jest, była i będzie na przyrodniczym czy np. jak w Warszawie na SGGW. Co to by było gdyby weterynaria była np. na WUM, albo UMwL ... medyczny to medyczny :P

Weterynaria - jak to sie zwyczajowo mowi - to tez medycyna, z tym ze weterynaryjna, wiec tekst 'medyczny to medyczny' jest tu troche nie na miejscu, w koncu po weterynarii tez jest sie lekarzem. To juz predzej na uniwerytecie medycznym nie pasuja takie kierunki jak zdrowie publiczne czy dietetyka niz weterynaria, moim zdaniem.

PostNapisane: 6 lut 2013, o 13:20 

hdt

PostNapisane: 6 lut 2013, o 13:28 

Witam :wink: Czytam Was od kilku miesięcy, ale dopiero teraz postanowiłam się zarejestrować :D

Zdaję w tym roku min. rozszerzoną biologię i chemię i mam do Was pytanie, bo wydaje mi się, że chyba tu jeszcze nie padło. Czy jest sens robić podstawowe arkusze z biologii i z chemii czy nie warto tracić na to czasu? Jak myślicie?

PostNapisane: 6 lut 2013, o 13:43 

hej
myślę, że na pewno nie strata czasu :)

PostNapisane: 6 lut 2013, o 13:48 

charliebrown, witamy! :)

Ja osobiście odradzałbym rozwiązywanie zadań z zakresu podstawowego. Podczas ubiegłorocznych przygotowań do matury tez mnie kusiło, by się w to pobawić, ale po rozwiązaniu paru arkuszy doszedłem do wniosku, że niczego nowego się nie nauczyłem.

PostNapisane: 6 lut 2013, o 14:05 

Dziękuję za odpowiedzi :)

PostNapisane: 6 lut 2013, o 14:47 

Hey :) wracając do tematu dot. doświadczeń: czy moglibyście polecić jakiś fajny zbiór z zadaniami tego typu?

[ Post via iPhone ] Obrazek

PostNapisane: 6 lut 2013, o 16:27 

mar2451 napisał(a):
Sposobu raczej nie ma, trzeba zrozumieć sedno - czego dotyczy doświadczenie.
Problem badawczy najczęściej ma formę zdania pytającego, zaczynającego się od np.: "czy...", "jaki wpływ...", "jaka jest zależność...", itd. .
Hipoteza jest natomiast założeniem, które mamy udowodnić badaniem, czyli jest to zdanie twierdzące, które zakłada daną zależność wynikającą z wpływu jakiegoś określonego wcześniej czynnika (bądź też kilku czynników).
Nie da się tego nauczyć na pamięć, ponieważ istnieje nieskończona ilość potencjalnych doświadczeń, które można przeprowadzić...
Wszystko opiera się na zrozumieniu sedna - do tego potrzebna jest wiedza z zakresu badanego przedmiotu, żeby móc stwierdzić jakie czynniki należy określić i jakie czynniki będą miały wpływ na końcowy rezultat doświadczenia.

Dziekuje za odpowiedz :) ale tak naprawde to dla mnie jest ro bardzo trudne zeby napisac to co oni chca....
Ksiazki z serii trening przed matura maja duzo tego typu zadan

PostNapisane: 6 lut 2013, o 16:31 

Trening przed maturą mam, myślałam o jeszcze innych zadaniach tego typu. Dzięki

[ Post via iPhone ] Obrazek

PostNapisane: 6 lut 2013, o 17:11 

mmatuszewski12 napisał(a):

Tzn ja wiem ze na przyrodniczym, ale zrozumialam ze wyzej pisali ze jest na medycznym ;p czasem na telefonie nie wyswietlaja mi sie niektore wiadomosci wiec moglam cos pokrecic, niewazne ;p

Mam problem z reakcja S+HNO3 stezony .. Produktami beda woda,NO2 i H2SO4 ?

PostNapisane: 6 lut 2013, o 19:24 

Pomoze ktos z ta reakcja?:( nie wiem czy jest banalna tylko ja cos kombinuje?oO

PostNapisane: 6 lut 2013, o 19:27 

Google mówi tak jak Ty, więc raczej tak.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352 ... 761  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia