Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Jivan »

goodman pisze:czyli wybór testów persony. Persona
szczególnie dobre są w nim zadnia przy których nie ma żadnego oznaczenia, te autorskie, nie ma w ich w żadnych innych zbiorach a są bardzo dobre choć trudne, polecam ten zbiór
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Piotrr »

chyba trafiła mi sie większość zadań na maturze
znowu nie umiem.
zbudowano ogniwo olowiowo-cadmowe.Oblicz stezenie jonow Cd2+ jesli stezenie jonow Pb2+ jest rowne 0.01M a sem w temp ogniwa 25 stopni wynosi 0.299V
Do tego mam pytanie z serii głupich. czy ogniwo daniella to to samo co ogniwo galwaniczne
Edytuje tego posta 2 raz bo sie goodman bedzie czepial ze post pod postem . czy sem w ogniwie volty liczymy tak samo jak w daniella?
W końcu lekarz
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: goodman »

t=25st. C to warunki standardowe.
dla warunków standardowych RT/zF*ln we wzorze Nernsta można zapisać jako 0.059/z*log10
SEM ogniwa: E=E1-E2=0,299V
SEM Pb|Pb2+: E1=E0(Pb)+0,059/z*log[Pb2+]=-0,14V+0,059/2*-2=-0,199V
SEM Cd|Cd2+: E2=E1-E=-0,199V-0,299V=-0,498V
log[Cd2+]=E2-E0(Cd)/+0.059/z=-0,498V-(-0.4V)/0,0295=-3,32
[Cd2+]=10^-3,32= 0,00048M
edit: widzę, że to zadanie jest z Persony i on tam ma inną wartość SEM dla półogniwa Pb|Pb2+ równą -0,13V, natomiast w tablicach maturalnych jest -0,14V, co diametralnie zmienia postać rzeczy.
SEM ogniwa: E=E1-E2=0,299V
SEM Pb|Pb2+: E1=E0(Pb)+0,059/z*log[Pb2+]=-0,13V+0,059/2*-2=-0,189V
SEM Cd|Cd2+: E2=E1-E=-0,189V-0,299V=-0,488V
log[Cd2+]=E2-E0(Cd)/+0.059/z=-0,488V-(-0.4V)/0,0295=-3
log10b=clt= 10c=b
[Cd2+]=10-3=0,001M

Ogniwo Daniella: Zn(s)|Zn2+(aq)||Cu2+(aq)|Cu(s) jest rodzajem ogniwa galwanicznego.
SEM dla Volty liczy się tak samo.
pomarancza93
Posty: 199
Rejestracja: 8 sie 2012, o 16:24

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: pomarancza93 »

Jak wycwiczyc szybkie robienie zadan ? Moim glownym problemem jest to ze strasznie wolno je robie Musze sie zastanowic,przemyslec, potem robie i sprawdzammatury mi glownie nie poszly przez to ze do 1/3 nie zdazylam nawet dobrze polecen przeczytac Z kazdej matury wyszlam prawie na koncu macie jakies sposoby? A moze najpierw zrobic wszystko szybko byle jak i nie sprawdzac a potem jeszcze drugi raz wracac i dokladniej do nich podchodzic?

Awatar użytkownika
josieniek
Posty: 214
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:09

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: josieniek »

agas93 pisze:Jak wycwiczyc szybkie robienie zadan ? Moim glownym problemem jest to ze strasznie wolno je robie Musze sie zastanowic,przemyslec, potem robie i sprawdzammatury mi glownie nie poszly przez to ze do 1/3 nie zdazylam nawet dobrze polecen przeczytac Z kazdej matury wyszlam prawie na koncu macie jakies sposoby? A moze najpierw zrobic wszystko szybko byle jak i nie sprawdzac a potem jeszcze drugi raz wracac i dokladniej do nich podchodzic?
też miałam ten problem. wynikał on z tego, że nie czułam się pewnie w robieniu zadań, gdzie trzeba było liczyć (m.in roztwory czy mole). po zrobieniu miliarda analogicznych zadań tempo (ZNACZNIE) wzrasta, robisz je schematycznie. moje zdanie jest takie, że musisz zastanowić się jaki typ zadań zajmuje Ci najwięcej czasu i ćwiczyć aż do bólu
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Piotrr »

mozna robic byle jak i wracac pozniej albo od razu robić porzadnie ale potem brak czasu na wracanie. z obu opcji bije brak czasu.
W końcu lekarz
______________

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: ______________ »

josieniek avek miesiąca . Chyba zadanie z równaniem Nersta nie powinno się zdarzyć na maturze. No chyba, że dadzą wzór i objaśnią i podepną pod zadanie z wykorzystaniem informacji. co sądzicie? Uczycie się do innych matur? Ja mam tak lajtowo, że nie czytałem nawet streszczenia Lalki, nie wiem kto napisał i o czym są Dziady. Czy bez wiedzy na podstawie tekstu można napisać wypracowanie z Polskiego,żeby tylko zdać.Zamierzacie czytać streszczenia? macie może jakieś repetytorium? Możecie dopomóż radami, bo może być ciężko.
Awatar użytkownika
josieniek
Posty: 214
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:09

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: josieniek »

dziękować

jam zeszłoroczna, więc nie piszę już pozostałego syfu. ufff. myślę, że dałbyś radę coś sklecić, ale polecam przed maturą ze 3,4 dni poczytać sobie streszczenia i opracowania na klp
Cheetah Girl
Posty: 27
Rejestracja: 19 lut 2013, o 14:18

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Cheetah Girl »

pewnie,ze się da 3 maja to podobno narodowy dzień czytania streszczeń
ja tak przeczytałam wszystkie streszczenia i na drugi dzień byłam w stanie napisać podstawkę z polaka
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: skface »

Ja zacząłem miesiąc przed nadrabiać wszystkie lektury i to było tylko marnowanie czasu bo i tak wszystko napisałem na podstawie podanego fragmentu tekstu.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: _Samira_ »

Raclif - jeśli nie masz większych problemów z pisaniem to na tyle, żeby zdać bez znajomości lektur - napiszesz. chyba że. popełnisz błąd kardynalny. wtedy trochę lipa. więc jeśli nie będziesz pewny czy Dziady to Mickiewicz czy Słowacki to lepiej w ogóle się nie wypowiadaj
Repetytorium Operonu z polskiego jest całkiem przyzwoite [aczkolwiek na pewno nie dałabym za nie tyle kasy], można przejrzeć ze dwa razy - część najważniejszych motywów i faktów z lektur w glowie zostanie.

Ja polski lubię więc lektury czytam, a na lekcji raczej słucham zamiast rozwiązywać Witka pod ławką jak to wielu czyni
Z pocałowaniem ręki napisałabym rozszerzony polski zamiast chemii.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: goodman »

Haha. Jak ja uwielbiam takie abstrakcyjne zadania z fizyki:
Łóżko w spoczynku ma długość 2m. Oblicz długość łóżka względem Ziemi w pociągu poruszającym się z prędkością v=0,5c (połowa prędkości światła). Odpowiedz, czy skrócenie długości występuje we wszystkich kierunkach.

Twórcy testów Operonu chyba jakiś mocny towar mają
pomarancza93
Posty: 199
Rejestracja: 8 sie 2012, o 16:24

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: pomarancza93 »

goodman pisze:Haha. Jak ja uwielbiam takie abstrakcyjne zadania z fizyki:
Łóżko w spoczynku ma długość 2m. Oblicz długość łóżka względem Ziemi w pociągu poruszającym się z prędkością v=0,5c (połowa prędkości światła). Odpowiedz, czy skrócenie długości występuje we wszystkich kierunkach.

Twórcy testów Operonu chyba jakiś mocny towar mają
Tez to robilam ostatnio D albo moje ulubione zadanko: co sie stanie gdy planety ustawia sie w jednej linii? odpowiedz to: NIC.
Fiiiiizysi

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości