Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: NYR »

Teoria Bronsteda, ogniwa, elektroliza (nie zawsze, ale często), reakcje egzo i endo (też nie zawsze, ale często), pośrednio jakieś entalpie do policzenia. Reszta to już raczej loteria, chyba że coś mi umknęło
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Piotrr »

zwiazki manganu. chyba sa zawsze?
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
josieniek
Posty: 214
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:09

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: josieniek »

albo chromu.
no i liczby kwantowe oraz promieniotwórczość, zawsze chyba jest po jednym zadanku
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: NYR »

Najczęściej jest mangan, chyba 2 razy do tej pory sie natknąłem na chrom
Awatar użytkownika
hania0501
Posty: 93
Rejestracja: 24 lut 2013, o 15:26

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: hania0501 »

Ja slyszalam,ze niby jesli chodzi o poziom trudnosci,to podobno nakierowuje probna z Poznania (ta,ktora robia w styczniu) :p ale nie wiem,czy to prawda:p

________

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: ________ »

pewne jest jeszcze okreslanie typu reakcji : substytucja rodnikowa, elektrofilowa, nukleofilowa, addycja, eliminacja, itp, pewny redox jonowo-elektronowy, jakies doswiadczenie,

Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Passiflora »

sylwia1508 pisze:jakies doswiadczenie
Doświadczenie pojawia się na prawie każdej maturze, o ile nie na każdej Często jest jakieś z chemii organicznej.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: goodman »

Jak zwykle będzie to co zawsze + to czego jeszcze nigdy nie było
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Giardia Lamblia »

goodman pisze:Jak zwykle będzie to co zawsze + to czego jeszcze nigdy nie było
Dokładnie Moim zdaniem nie ma sensu wyliczać za bardzo co będzie na 100%, bo można w ten sposób wymienić 3/4 materiału obowiązującego na maturę. Zamiast bawić się w cygankę, lepiej otworzyć książkę i zrobić kilka zdań P
Awatar użytkownika
wia
Posty: 194
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:16

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: wia »

Witam po dłgiej przerwie I powracam z pytaniem: czy Wam też się tak perfidnie nie chce? Czym bliżej matury, tym mniejszy mam zapał. Niby materiał już przerobiony, matury niemal wszystkie zrobione, ale dużo rzeczy ucieka (zwłaszcza z biologii). Liczyłam na to, że na 2 miesiące przed maturą jednak stres mnie przyciśnie i nie będę wychodzić zza książek, a tu proszę, leń mnie złapał Przesilenie?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Giardia Lamblia »

wia pisze:czy Wam też się tak perfidnie nie chce?
Biologii - taak
Matematyki - średnio
Chemii - raczej chce niż nie chce

Przesilenie jak najbardziej, jakaś przerwa by się przydała.bardziej psychiczna, niż od nauki Bo ileż to można do tej matury się przygotowywać!?
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Girion »

Witam, mam takie pytanie: czy podczas nauki danego działu z biologii np. stawonogi robicie zadania maturalne ze zbiorów Bukały, Czarnockiego itd. ?
Czy dopiero po ogarnięciu całej teorii tzn. umiesz cały materiał na blachę i dopiero potem robicie arkusze i zbiory?
I co do zbiorów, czy zbiory Bukały i Czarnockiego, ten z Medyka ma taki sam klucz jak na maturze? Chodzi mi o to, czy jak będę rozwiązywał zadania czy z niego, czy z Bukały, to czy nie nauczę się jakoś inaczej formułować odpowiedzi, jak jest na maturze? I czy później nie będzie z tego jakichś byków?
Pozdrawiam.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: goodman »

wia pisze:czy Wam też się tak perfidnie nie chce?
No, i to nawet nie wiesz jak bardzo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości