Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: szluwka »

mysle ze jesli taki wynik pojawilby sie na maturze, nie orobiliby sobie klopotu i kazali zaokraglic do calosci/jednej po przecinku, w kazdym razie tak, zeby nie bylo rpoblemu czy prze 5 zaokragrac w gore czy w dol
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: micra »

ale to jest zasada matematyczna
znana chyba od gimnazjum
że piątka to w górę
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Piotrr »

a ja mysle ze to chyba jest malo istotne takie zaokroglenie czy 6.66 czy 6.67. wiadomo ze matematycznie sa jakies zasady ale nie wydaje mi sie aby za cos takiego cieli. Jak bylo napisane do drugiego miejsca po przecinku to stukalem na kalkulatorze i pisalem bez zadnego zaokraglania i pkt mi nie zabierali wiec ja nie widze problemu.
W końcu lekarz
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: cordis »

Siema, znacie może jakieś książki zawierające arkusze maturalne, tylko żeby to nie były jakieś arkusze oke itp. ale własne wydawnictwa, których nie można znaleźć w internecie
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: skface »

ale to jest zasada matematyczna
znana chyba od gimnazjum
że piątka to w górę
Jeśli po ostatniej cyfrze następuje cyfralt 5, to
ta ostatnia cyfra się nie zmienia: 7,5829 ≈ 7,58
Jeśli po ostatniej cyfrze następuje cyfra5, to
ta ostatnia cyfra zwiększa się o 1: 7,5862 ≈ 7,59
Jeśli po ostatniej cyfrze następuje cyfra = 5, to:
a) ta ostatnia cyfra zwiększa się o 1, jeżeli na dalszych miejscach są cyfry większe
od 0: 7,585000001 ≈ 7,59
b) ta ostatnia cyfra się nie zmienia, jeżeli wszystkie dalsze miejsca są zerowe lub
nieokreślone, a ta cyfra jest parzysta: 7,58500000 ≈ 7,58
c) ta ostatnia cyfra zwiększa się o 1, jeżeli wszystkie dalsze miejsca są zerowe lub
nieokreślone, a ta cyfra jest nieparzysta: 7,59500000 ≈ 7,60

Poza tym tutaj nie rozchodzi się o to jak zaokrąglać, tylko o to czy uznaliby popranie policzony wynik różniący się o 0,01 wynikający z innych mas molowych itp.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Piotrr »

slayer9 pisze:Poza tym tutaj nie rozchodzi się o to jak zaokrąglać, tylko o to czy uznaliby popranie policzony wynik różniący się o 0,01 wynikający z innych mas molowych itp.
chyba rozwiazales ich problem D
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
euGeniusz
Posty: 53
Rejestracja: 30 gru 2012, o 14:03

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: euGeniusz »

rozchodziło mi sie o to zdanie z dokładnością do 2 miejsca po przecinku, bo pomiędzy dokładnością a zaokrągleniem jest subtelna różnica ^
dla tego nie jest to dla mnie jasne czy 63,677 zapisać jako 63,67 czy 63,68
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Giardia Lamblia »

euGeniusz pisze:dla tego nie jest to dla mnie jasne czy 63,677 zapisać jako 63,67 czy 63,68
63.68 i tylko taki wynik jest poprawny. Zostało to już wyjaśnione w trzech postach na poprzedniej stronie.

Chociaż możliwe, że na maturze z chemii akceptują brak umiejętności zaokrąglania. Ja bym jednak nie ryzykował.
euGeniusz pisze:bo pomiędzy dokładnością a zaokrągleniem jest subtelna różnica ^
Jaka konkretnie? Dokładniej jest powiedzieć o 1.7, że jest równe 2, czy że 1.7 jest równe 1?
olgga333
Posty: 19
Rejestracja: 30 sty 2013, o 13:24

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: olgga333 »

naszly mnie pewne wątpliwości i brak wiary w siebie stąd moje pytanie ( do kandydatów na lek). co jeśli nie dostaniecie się ? próbujecie za rok kolejnny raz czy macie coś awaryjnego, co też chcecie robic w przyszłości itp? jakie kierunki bierzecie pod uwagę dodatkowo
na lekarski składacie do jednej czy do kilku uczelni tak w razie czego ?
Awatar użytkownika
wia
Posty: 194
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:16

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: wia »

olgga333 pisze:naszly mnie pewne wątpliwości i brak wiary w siebie stąd moje pytanie ( do kandydatów na lek). co jeśli nie dostaniecie się ? próbujecie za rok kolejnny raz czy macie coś awaryjnego, co też chcecie robic w przyszłości itp? jakie kierunki bierzecie pod uwagę dodatkowo
na lekarski składacie do jednej czy do kilku uczelni tak w razie czego ?
Jak dla mnie-lek i nic innego Nie widzę siebie na żadnym innym kierunku. Jeśli w tym roku się nie uda, to próbuję za rok. A jeśli za rok też nie, to będę musiała zdecydować się na inny kierunek.
Składam na kilka uniwersytetów (jeszcze nie wiem dokładnie, gdzie, po maturze będę się zastanawiać ).
risotto
Posty: 112
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 08:43

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: risotto »

czy jest tutaj jakaś życzliwa duszyczka która pomoże mi przy bibliografii maturalnej ? jeśli tak to proszę o kontakt na priva
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Wendigo »

olgga333 pisze:na lekarski składacie do jednej czy do kilku uczelni tak w razie czego ?
Nigdy się nie składa na jedną uczelnię. No chyba że znajdujesz się w takiej sytuacji, że możesz studiować tylko w ściśle określonym mieście lub chcesz iść na ŚUM.
Awatar użytkownika
MsHannah
Posty: 294
Rejestracja: 18 lis 2011, o 20:33

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: MsHannah »

Wendigo, studiujesz na SUM-ie?

Omega organizowala konkurs na swojej stronie na fejsie i wygralam zbior z biologii
(co z tego, ze mam taki sam edycje 2012, najwyzej sie komus opchnie )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości