Przygotowania do matury - rok szkolny 2012/2013

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: withi_as »

O Susan dziękuję. Tak też napisałam, ale nie mam odpowiedzi do Witowskiego więc nie miałam jak sprawdzić -)

Ola ma rację, w sumie w takim wypadku już lepiej poczekać rok i poprawiać maturę, a wiadomo że trzeba coś wtedy robić, bo z reguły jak ma się za dużo czasu to się nic nie zrobi, więc można albo a) iść pracować, b) iść na studia które będą jakoś powiązane z tym który chcemy studiować w przyszłości
Fifoll
Posty: 160
Rejestracja: 4 lip 2010, o 16:47

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Fifoll »

Lizzy pisze:Mnie się wydaję, że jak chodzi o LEP to WUM jest 3, bo tam zdaje o wiele więcej ludzi niż w innych uczelniach a to wiąże się z niższą średnią.
yy. a co ma jedno do drugiego, bo chyba nie kumam:P

przecież średnia to średnia i wg mojej matematyki, co prawda od roku jej nie mam (:P), ale średnia wynika z dodania wszystkich wyników i podzielenia przez liczbę osób zdających.

więc to, że zdaje więcej osób nie ma nic do rzeczy, a ich wyniki, które przesądzają o średniej. chyba że nie kumam, to mnie oświecić

tak wiem, że im więcej osób tym trudniej tą średnią: podciągnąć". ale co z tego? nic! bo jakby WUM miał najlepsze wyniki to i najlepsza średnia byłaby ich:P
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: nxxx »

Ja na swoje studia powinnam się dostać jak się nie dostanę, to się zacznę martwić. Tez myślałam o chemii, tak żeby za rok napisac maturę z chemii nagt90% i wtedy już się dostać na 100%. I może udałoby mi sie przepisac pare przedmiotów

Dzisiaj grzyby, rozmnażanie grzybów to chyba najgłupsze tematy w liceum, kto się ze mną zgadza?
Fifoll
Posty: 160
Rejestracja: 4 lip 2010, o 16:47

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Fifoll »

nxxx pisze:Dzisiaj grzyby, rozmnażanie grzybów to chyba najgłupsze tematy w liceum, kto się ze mną zgadza?
Owszem:P

grzybów nie nauczyłem się do dzisiaj:P

]]

a chemią się nie martw! chemię dużo łatwiej wyciągnąć na przyzwoity wynik niż biologię. =] serio! ]
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Kolave »

Ja bardziej czuje stracha przed biologią. Mogę siedzieć godzinami nad zadaniami z chemii, a zbiory z biologii mnie irytują i nudzą.

Grzyby juz trzy razy planowałam do powtórki.
Na planach się skonczyło
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: withi_as »

Grzyby i rośliny =
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: nxxx »

a chemią się nie martw! chemię dużo łatwiej wyciągnąć na przyzwoity wynik niż biologię. =] serio! ]
Heh no właśnie, tylko że ja w tym roku nie zdaję chemii. tylko biologię, policzą mi matmę i biologię. A gdybym ładnie dozdała chemię to by mi policzyli matmę+chemię (zakładam, że matmę napiszę lepiej). Ale mam nadzieję, że się dostanę od razu i to tylko takie czcze gdybanie

Sporo dzisiaj zrobiłam, jestem z siebie zadowolona, grzyby ostatecznie też nie sa AŻ TAKIE straszne
Awatar użytkownika
Haku
Posty: 426
Rejestracja: 31 lip 2010, o 22:55

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Haku »

zamiast studniować przez rok drugi kierunek zupełnie mnie nie interesujący wolę chyba wyjechać na rok zagramicę, zarobić odłozyc, i przez ten czas zakuwać do nastepnego roku
Awatar użytkownika
mona16
Posty: 110
Rejestracja: 2 sie 2010, o 20:10

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: mona16 »

Właśnie OlM6 tak słyszałam, że chemia na początku to głównie matma i fizyka
A tak poza tym to w sumie po chemii nie ma co liczyć na jakąś super ciekawą pracę w laboratorium<których w Polsce zbytnio nie ma jakoś super wyposażonych
Każdemu wydaje się że po zdaniu matury z biologii, chemii jest tyle możliwości, ale tak naprawdę to medycyna, farmacja, stomatologia dają praktycznie 100% pewność na przyszłość, a wszyscy przecież, którzy chcą nie dostaną się na wymarzone akademie medycznelta szkoda a te pozostałe kierunki to powiedzmy szczerze wkuwania jest po uszy i jeszcze więcej a tylko nielicznym uda się coś osiągnąć i naprawdę się wybić.

Chemię w sumie ogarnęłam
a z biologią jestem w d
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Cappucinhu »

ja też najlepiej sie czuje z matma i chemia. ale biologia? szok. nie dosc ze prawie nic nie zrobilam i nie wiem co mam teraz zrobic, od czego zaczac itd. to na dodatek nic nie robie z anglika czy z polskiego
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: wedrowycz_ka »

cocoa2 pisze:ale biologia? szok. nie dosc ze prawie nic nie zrobilam i nie wiem co mam teraz zrobic, od czego zaczac itd. to na dodatek nic nie robie z anglika czy z polskiego
Polski i angielski sobie daruj.
Z biologii po pierwsze zadania, po drugie zadania, po trzecie zadania, po czwarte. powtórzenie najważniejszych reakcji i cykli na tydzień przed maturą.
Fifoll
Posty: 160
Rejestracja: 4 lip 2010, o 16:47

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Fifoll »

nxxx pisze:
a chemią się nie martw! chemię dużo łatwiej wyciągnąć na przyzwoity wynik niż biologię. =] serio! ]
Heh no właśnie, tylko że ja w tym roku nie zdaję chemii. tylko biologię, policzą mi matmę i biologię. A gdybym ładnie dozdała chemię to by mi policzyli matmę+chemię (zakładam, że matmę napiszę lepiej). Ale mam nadzieję, że się dostanę od razu i to tylko takie czcze gdybanie
ee. ja byłem bardziej za chemią, i też lepiej mi poszła:P

ale wiem, że większość wolałaby matmę)

ale chemia jest bardziej przewidywalna wg mnie:P
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Kester »

Chemia łatwiejsza od matmy przynajmniej dla mnie i kilku znajomych piszących maturę. Z chemii masz kilka wzorków, kilka kolorków i jesteś w stanie napisać .
Z matmy trza się bawić i mieć bujną wyobraźnie, żeby sobie stożki we łbie uklepać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości