Przygotowania do matury - rok szkolny 2012/2013

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Mihhu »

Fifoll pisze:
nxxx pisze:No ta, ale ja jestem na matfiziei z chemii umiem bardzo malutko P i matma liczy mi się ciut lepiej niż chemia. Więc wybor byl prosty.

Ciężko, ciężko, mam teraz mnóstwo sprawdzianów, od których zależy moja średnia i przez to parę inych rzeczy. ale jakoś muszę dać radę!
olej sprawdziany Ucz się do matury:P

po co Ci jakieś pierdy z innych przedmiotów, albo ta średnia?

Nikt Cie w doroslym zyciu nie spyta jaka miales/as srednia w klasie maturalnej, a przez takie peirdy mozna mature zawalic, to znaczy nie dosctac sie tam gdzie sie chce:P

wiesz ile u mnie na roku jest ludzi, ktorzy mature pozdawali swietnie ze srednia 3,0 albo nizej? a na tyle zeby zaliczyc to w liceum mozna nic nie robic, uwierz =]

a wybor niech kazdy pozostawi sobie:P
podpisuję się pod tym moimi wszystkimi trzema rękami ( piep***** czarnobyl).

nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: nxxx »

po co Ci jakieś pierdy z innych przedmiotów, albo ta średnia?
średniastypendiumkasa, proste
w przyszłości nikt mi za darmo nie da
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Kester »

O stypendium za średnią to na studiach już się prędzej martwić, a co do ocen w liceum to jednak za te kilka groszy szkoda kupę czasu marnować na wyższą średnią, gdzie można ten czas poświęcić na kilka zadanek ze zbiorów.
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: nxxx »

gdyby kosztowało mnie to naprawde kupę czasu, to bym się w to nie pakowała, ale całe szczęscie moi nauczycieli nie są jacyś super wymagajacy P tylko do matmy muszę się przykladac, jednak to mi się przyda. wiec spokojnie, wiem, co robię
Fifoll
Posty: 160
Rejestracja: 4 lip 2010, o 16:47

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Fifoll »

nxxx pisze:
po co Ci jakieś pierdy z innych przedmiotów, albo ta średnia?
średniastypendiumkasa, proste
w przyszłości nikt mi za darmo nie da
To juz jest Twój wybór]

ale przyszłości też Ci nikt za darmo nie da]


ja nie marnowałem czasu na oceny/stypendia i cel osiągnąłem = mam przyszłość zapewnioną (o ile mnie nie wywalą, ale po pierwszej sesji nie wywalili to i poźniej się nie dam:P), a potem często się zdarza, że ludziom brakuje jeden punkt i żałują cały rok.

ale oczywiście każdy robi wg swojego uznania)

a ja tylko wyrażam swoje zdanie, w końcu od tego jest forum:P
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: nxxx »

Pewnie gdybym szła na medycynę/stomę myślałabym inaczej. Ale przy moim kierunku i stosunkowo niskim progu nie muszę całego wysilku skupiać na maturze z biologii, a i tak zdąże się ogarnąć Wszystko zalezy od tego, kto jakie ma wymagania w szkole

Dzisiaj botanika, eh
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: max_m »

botanika wspolczuje bardzo
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Cappucinhu »

najgorsze, ze jak ktos zajal sie przedmiotami stricte maturalnymi i srednia ma do d.py a i tak nie dostal sie na wymarzone studia
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: max_m »

to juz rzeczywiscie pech
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Mihhu »

cocoa2 pisze:najgorsze, ze jak ktos zajal sie przedmiotami stricte maturalnymi i srednia ma do d.py a i tak nie dostal sie na wymarzone studia
a po co mu ta średnia, skoro i tak się nie dostał?
Fifoll
Posty: 160
Rejestracja: 4 lip 2010, o 16:47

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: Fifoll »

cocoa2 pisze:najgorsze, ze jak ktos zajal sie przedmiotami stricte maturalnymi i srednia ma do d.py a i tak nie dostal sie na wymarzone studia
hm, a co jeśli ma 5.8 i się nie dostał? to samo:P

i jeszcze oprócz tego poczucie, że jednak może mógł zrobić więcej do tej matury i może byłby na wymarzonych studiach:P

a jeśli nie, to przynajmniej wie, że zrobił wszystko co w jego mocy, i jeśli nadal jest pewien, że chce studiować to a nie nic innego, to poprawia maturę, z resztą w identyczny sposób jak ten, kto miał średnią 6.0:))
qczo
Posty: 27
Rejestracja: 20 sie 2009, o 13:03

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: qczo »

Czessc!
Niedawno pisałem maturę próbną (z 2007 roku) w szkole. Nurtuje mnie kilka pytań:
1. Zadanie 10: Woda jest związkiem chemicznym, którego jest najwięcej w komórkach organizmów
roślinnych i zwierzęcych.
Podaj dwie wspólne funkcje wody pełnione przez nią zarówno u roślin, jak i u zwierząt.
Moja odpowiedź: -stanowi środowisko do wielu reakcji chemicznych.
-jest substratem w reakcjach metabolizmu.

2. Zadanie 14: Na metabolizm składają się dwa przeciwstawne kierunki przemian biochemicznych:
anabolizm i katabolizm.
Poniżej przedstawiono, w uproszczony sposób, przykład jednego z procesów katabolicznych
zachodzących w komórce.
glukoza + tlen + ADP + Pi dwutlenek węgla + woda + ATP
a) Podaj nazwę procesu, który zachodzi w komórce w przedstawiony powyżej sposób.
Moja odpowiedź: -fosforylacja oksydacyjna.

Czy te dwa zadania mogą być punktowane? W pierwszym podejrzewam, że woda jednak nie jest substratem reakcji metabolicznych (więc -1 pkt), natomiast w tym drugim zadaniu fosforylacja oksydacyjna mi tutaj najbardziej pasowała (w odpowiedziach jest oddychanie tlenowe).
Proszę o wasze opinie
Pozdro!
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2010/2011

Post autor: max_m »

wg mnie to w zad pierwszym byloby 1/2-obie odp sa poprawne, ale to w zasadzie to samo.


w drugim jest zle, bo glukoza nie jest przenosnikem wodoru
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości