Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 276  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 mar 2011, o 12:37 

cocoa2 napisał(a):
najgorsze, ze jak ktos zajal sie przedmiotami stricte maturalnymi i srednia ma do d.py a i tak nie dostal sie na wymarzone studia ;p

hm, a co jeśli ma 5.8 i się nie dostał? to samo:P

i jeszcze oprócz tego poczucie, że jednak może mógł zrobić więcej do tej matury i może byłby na wymarzonych studiach:P

a jeśli nie, to przynajmniej wie, że zrobił wszystko co w jego mocy, i jeśli nadal jest pewien, że chce studiować "to" a nie nic innego, to poprawia maturę, z resztą w identyczny sposób jak ten, kto miał średnią 6.0:))

PostNapisane: 9 mar 2011, o 16:44 

Czessc!
Niedawno pisałem maturę próbną (z 2007 roku) w szkole. Nurtuje mnie kilka pytań:
1. Zadanie 10: Woda jest związkiem chemicznym, którego jest najwięcej w komórkach organizmów
roślinnych i zwierzęcych.
Podaj dwie wspólne funkcje wody pełnione przez nią zarówno u roślin, jak i u zwierząt.
Moja odpowiedź: -stanowi środowisko do wielu reakcji chemicznych.
-jest substratem w reakcjach metabolizmu.

2. Zadanie 14: Na metabolizm składają się dwa przeciwstawne kierunki przemian biochemicznych:
anabolizm i katabolizm.
Poniżej przedstawiono, w uproszczony sposób, przykład jednego z procesów katabolicznych
zachodzących w komórce.
glukoza + tlen + ADP + Pi -> dwutlenek węgla + woda + ATP
a) Podaj nazwę procesu, który zachodzi w komórce w przedstawiony powyżej sposób.
Moja odpowiedź: -fosforylacja oksydacyjna.

Czy te dwa zadania mogą być punktowane? W pierwszym podejrzewam, że woda jednak nie jest substratem reakcji metabolicznych (więc -1 pkt), natomiast w tym drugim zadaniu fosforylacja oksydacyjna mi tutaj najbardziej pasowała (w odpowiedziach jest oddychanie tlenowe).
Proszę o wasze opinie :)
Pozdro!

PostNapisane: 9 mar 2011, o 16:54 

wg mnie to w zad pierwszym byloby 1/2-obie odp sa poprawne, ale to w zasadzie to samo.

w drugim jest zle, bo glukoza nie jest przenosnikem wodoru

PostNapisane: 10 mar 2011, o 10:42 

hej, zdeklarowalam sie by zdawac biologie poziom R , do matury 2 miesiace a u mnie z materialem jest krucho(pewne sprawy nie pozwolily mi na solidna nauke..), stwierdzilam ze nie dam rady nauczyc sie z podrecznikow w ciagu tych 2 miesiecy, wiec mam pytanie czy jesli wykulabym vademecum przypuscmy operon badz vademecum A .pylki -gutowskiej wyd oswiaty to czy mialabym szanse napisac mature na 50 %, wiecej nie oczekuje bo wiem ze jest to juz teraz nie do zrealizowania. Poradzcie mi prosze!

PostNapisane: 10 mar 2011, o 10:54 

veronka020, pewnie, ze tak, bo dzisiejsza matura z biologii nie wymaga jakiejś oszalamiajacej wiedzy

PostNapisane: 10 mar 2011, o 14:12 

veronka020, jeżeli to nie będzie bezmyślne wykucie to możesz mieć sporo ponad 50%

PostNapisane: 10 mar 2011, o 18:04 

w takim razie jakie vademecum jest najbardziej zasobne w wiedze,polecicie mi cos??

PostNapisane: 10 mar 2011, o 18:07 

przeciez w vad operonu jest to samo co w podrecznikach operonu, wiec czemu chcesz miec tylko 50 %?

PostNapisane: 10 mar 2011, o 18:22 

Jasne , ze chcialabym osiagnac lepszy wynik, tyle ze tak niewiele czasu pozostalo ;// wiec ktore vademecum wg was powinna wybrac??

PostNapisane: 10 mar 2011, o 18:31 

Ana09, no to samo to może nie :D

PostNapisane: 10 mar 2011, o 19:48 

veronka020, w zeszłym roku zgłosiłam ze chce zdawać biologię R, ale w efekcie zajęłam się studiami i stwierdziłam, że maturę przełoże na następny rok. Ale pomyslałam, że pójdę sobie ot tak, żeby zobaczyć jak jest. I jedyne co zrobiłam, to klika dni przed maturą przejrzałam repetytorium. Zdałam na 75%. Nie umiejąc praktycznie NIC, tylko logicznie myśląc i wyciągając wnioski. Ta matura naprawdę nie wymaga wiele wiedzy, więc dasz radę spokojnie :)

PostNapisane: 10 mar 2011, o 20:10 

Wiecie co? Cienko to widzę. Moja systematyczna nauka biologii jest daleko daleko w lesie... Nigdy się systematycznie nie uczyłam, bo nie miałam takiej potrzeby i nie miałam przez to problemów z nauką czy ocenami. Powinnam przewidzieć, że z nauką do matury będzie to samo i nie pchać się na biologię R... ;/

No nic. Muszę po prostu przez te 2 miesiące naprawdę jakoś spiąć d*pkę i lecieć z zadaniami, powtarzać coś cały czas... i JAKOŚ to będzie.

Dobrze, że moje studia i kierunek to nie jest taki na śmierć i życie i jakieś marzenie od dzieciństwa. Zresztą podejrzewam, ze gdyby tak było to może bym się bardziej przyłożyła. A tak...Jak się nie dostanę tragedii nie będzie. No zobaczymy jak będzie (;

A co do samej formy to rzeczywiście niby na rozsz są te teksty i takie bardziej na myślenie jest, ale żeby coś wymyślić, przeanalizować i wyciągnąc wnioski to jednak trzeba też znać teorię ;p

PostNapisane: 10 mar 2011, o 21:07 

był ktoś może dzisiaj przypadkiem na dniu otwartym UP we Wrocku?

PostNapisane: 11 mar 2011, o 17:12 

A wie ktoś cokolwiek na temat drzwi otwartych na UM Poznań wydziału lekarskiego? W ogóle będą w tym roku je organizować? Z tego co wiem w ubiegłym roku nie zrobili.

PostNapisane: 11 mar 2011, o 18:04 

revs092 napisał(a):
A wie ktoś cokolwiek na temat drzwi otwartych na UM Poznań wydziału lekarskiego? W ogóle będą w tym roku je organizować? Z tego co wiem w ubiegłym roku nie zrobili.

chyba nie będzie, tak jak w zeszłym roku:P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201 ... 276  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia