Przygotowania do olimpiad 2011/2012

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Przygotowania do olimpiad 2011/2012

Post autor: Ath »

Hej ludzie!
W tym roku niestety się nie załapałam na olimpiadę, bo jakoś tak głupio wyszło, tyle zamieszania z tym początkiem szkoły, a i pewnie z nauką bym nie zdążyła (jestem w pierwszej klasie, a trzy lata gim w miesiąc to dużo ). Ach, zapomniałam dodać, że chodzi mi o olimpiadę biologiczną. Więc sobie myślę, żeby już zacząć powoli i bardzo, bardzo spokojnie przygotowywać się do przyszłorocznej olimpiady, w której niewątpliwie mam zamiar wziąć udział. No i jak na razie to tak z ciekawości przejrzałam tegoroczny zakres tematyczny i zaczęłam sobie dla przyjemności raczej czytać podręcznik swój aktualny do biologii (puls życia nowa era cz. 1) i jeszcze jakiś stary brata XD Wiem wiem, to bez sensu tak tylko czytać z ciekawości. Ale jeszcze tyle czasu że wszystko zapomnę trzy razy Zamierzam ostro się w wakacje wziąć za naukę, wywieźć się do babci miłośniczki i nauczycielki biologii, żeby mnie nauczyła Nie no, żartuję, ale właściwie dopiero w wakacje będzie czas, a bym już chciała, to takie ciekawe! Niestety inne przedmioty skutecznie zawalają mi życie i nie ma czasu na biologię, do której zamiłowanie chyba mam w genach Ale dobra, już koniec z gadaniem głupot.

No więc, ludzie, z jakich książek radzicie się przygotowywać? Na czym się skupić? Co przydatnego można znaleźć w internecie? W ogóle myśleliście już cokolwiek o przyszłorocznej olimpiadzie?

Chyba tylko ja o wszystkim myślę tak wcześnie D
Madleine
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2011, o 18:39

Re: Przygotowania do olimpiad 2011/2012

Post autor: Madleine »

hej!
Też dzisiaj zobaczylam temat olipmiady biologicznej. Ku memu zaskoczeniu to Zwierzęta, a nie jak moja biologiczka mówila że bedzie czlowiek. Jestem w I gim i chce w nastepnym roku wziąć udzial. Też chcę się poduczyć w wakacje, ale nie wiem z jakich książek korzystać.
a wogóle do I etapu trzeba znać cale 3 lata gimanzjum? O.o A nie tylko zagadnienia podane w zakresie o zwierzętach?
pientaszek97
Posty: 38
Rejestracja: 12 lip 2011, o 08:06

Re: Przygotowania do olimpiad 2011/2012

Post autor: pientaszek97 »

Czy ja wiem, że I klasa to zbyt wcześnie. Ja o tym, że mam brać udział w konkursie dowiedziałam się 2 tygodnie przed etapem szkolnym. I udało mi się przerobić całe 3 lata w 2 tygodnie i nawet wygrałam etap szkolny.
Więc możesz w tym roku tylko spróbować, obyć się, a nawet jeśli się nie dostaniesz, w co wątpię, bo zaczynasz już naukę, to za 2, 3 lata będziesz pewniejsza
Możesz też czytać książki w pdf, jest dużo publikacji dostępnych przez Internet Na przykład na chomikuj".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość