Przygotowania do OWE 2013

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Awatar użytkownika
pulares
Posty: 94
Rejestracja: 9 sty 2012, o 14:51

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: pulares »

artistio pisze:Czyli prawdopodobieństwo wynosi akurat 1/3 szkoda tylko, że twórcy (czasami) nie czytają naszego forum .
jak najbardziej czytają
artistio
Posty: 35
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 16:55

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: artistio »

Chyba, że to są najjaśniejsi twórcy pytań, którzy nie potrzebują czytania jakiś tam for. Są twórcy i twórcy pytań, pierwsi czytają fora a drudzy nie.
Elka23744
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2012, o 17:47

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: Elka23744 »

Hej! Chciałam zapytać czy w u Was w szkołach są jakieś plakaty, ogłoszenia, a może profesorzy mówili wam o Olimpiadzie ekologicznej, bo u mnie cisza, a rok w rok od jakichś 10 lat zawsze była ta olimpiada i chciałabym się sprawdzić w ekologii. Z Góry dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
kejcia
Posty: 21
Rejestracja: 9 gru 2012, o 19:46

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: kejcia »

u mnie w szkole zawsze odbywa się olimpiada i nigdy nie było żadnych plakatów. Jest tak, że kilka dni przed olimpiadą nauczycielka biologii puszcza listę po klasie i wpisują się chętni
Elka23744
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2012, o 17:47

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: Elka23744 »

Mam nadzieję, że i u mnie w szkole tak będzie Dzięki:*
Kacia1001
Posty: 55
Rejestracja: 24 mar 2012, o 15:48

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: Kacia1001 »

Ale szkoła do olimpiady musi się zgłosić. Więc radziłabym zapytać nauczyciela.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: Girion »

Jak Wam idzie nauka?
Awatar użytkownika
kejcia
Posty: 21
Rejestracja: 9 gru 2012, o 19:46

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: kejcia »

zamierzam zacząć powtarzać od przyszłego tygodnia, bo weekend odpada (studniówka!)
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: tchorz »

Jak dla mnie 3 dni nauki poniedziałek wtorek sroda wystarczą.W weekend mam bardziej rozrywkowe plany)
To taka dodatkowa Olimpiada Jak Lingwistyka czy Kangur. Eliminacje szkolne to kwestia szczęścia i jedyna trudność to orientacja w aktualnych wydarzeniach. A ponieważ u mnie konkurencja olbrzymia i jeszcze jacyś finaliści piszą, to jakoś swoich szans za wysoko nie mierzę
Jeśli przypadkiem bedę mieć to szczęscie to wtedy zacznę sie uczyć.
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: boardslides »

Również biorę udział w tegorocznej edycji olimpiady( w zeszłorocznej miałem 35 pkt.) ale idę tam bez przygotowania - zrobię parę testów, poczytam godzinę. Niektórzy z Was przygotowują się dużo wcześniej, czytają książki itp Pytam się po co? Przecież ta olimpiada to coś zupełnie innego niż biologiczna - do niczego nam się nie przyda .
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: tchorz »

E tam, nie przyda. Jak zostaniesz finalistą to 100 % z biologi na rekrutacje naCM UJ a jak laureatem to 100%x3. Co prawda maturę musisz zdawać,ale tylko matematykę musisz zdać na 30%

A na innych kierunkach i uczelniach też ułatwienia. Szkoda tylko że ze szkoły 3 uczniów
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: Girion »

tchorz pisze:E tam, nie przyda. Jak zostaniesz finalistą to 100 % z biologi na rekrutacje naCM UJ a jak laureatem to 100%x3. Co prawda maturę musisz zdawać,ale tylko matematykę musisz zdać na 30%

A na innych kierunkach i uczelniach też ułatwienia. Szkoda tylko że ze szkoły 3 uczniów
To właśnie ma plusy i minusy. Że będzie o wiele wyższy próg tam, i pewnie niektóre osoby będę uczyć się tylko na jakąś olimpiadę np. tą ekologiczną lub żywieniową i te 300 pkt. nie będzie adekwatne do pracy osób co uczyły się z trzech przedmiotów na te +90%.
Ale z drugiej strony jakby się udało być tym laureatem.

Ja jestem w drugiej klasie, teraz startuje na obczajenie o co w tym chodzi, a jak CMUJ nie zmieni tych warunków rekrutacji to wezmę udział w 3 klasie.

Znacie jakieś strony internetowe o aktualnościach ekologicznych?
Awatar użytkownika
boardslides
Posty: 114
Rejestracja: 18 maja 2010, o 18:46

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: boardslides »

Czy jest jakaś możliwość zdobycia tego tytułu: Falencka-Jabłońska M., 2004. Zbiór zestawów pytań XIV-XVII Olimpiady Wiedzy
Ekologicznej. Warszawa ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość