Przygotowania do OWE 2013

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Studentkamedycyny8
Posty: 100
Rejestracja: 5 mar 2012, o 15:49

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: Studentkamedycyny8 »

Czytam właśnie Ekologię z biogeografią i ochroną środowiska Bukały
Jestem bardzo ciekawa jutrzejszych pytań.
everyday
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2013, o 17:59

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: everyday »

Cześć!
Jak humory po olimpiadzie? Jak wam poszło?
I tak na marginesie, wie ktoś może, czy można gdzieś znaleźć ten test, który pisaliśmy? Klucz odpowiedzi jest zamieszczony na stronie olimpiady, ale pytań nigdzie się nie mogę doszukać.
Byłabym wdzięczna za pomoc!
everyday
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2013, o 17:59

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: everyday »

Dziękuję bardzo
Takim właśne sposobem przekonałam się, że jednak nie ma co liczyć na 2. etap
Awatar użytkownika
skellen
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2013, o 18:04

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: skellen »

Zawsze można spróbować za rok
Awatar użytkownika
DorisDay
Posty: 10
Rejestracja: 15 sty 2013, o 11:24

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: DorisDay »

Macie jakiś plan przygotowań do tegorocznego etapu wojewódzkiego? Na jakich książkach zamierzacie się oprzeć ?
everyday
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2013, o 17:59

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: everyday »

[at]: Problem w tym, że jeśli zrobią tak jak w tym roku (tylko 1 i 2 klasy) to nie będę mogła, bo już 3 klasa będzie.
Ale z tego co pamiętam, to w tamtym roku było chyba inaczej, 3 klasy też mogły, prawda? Mam nadzieję, że to zmienią, bo jestem zła na siebie, że nie ogarnęłam tego trochę, a test trudny nie był.
Awatar użytkownika
biomedka
Posty: 493
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 08:35

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: biomedka »

Ja jestem w trzeciej klasie i spokojnie moglam startować -) W tej olimpiadzie bierze udział sporo maturzystów, z których znaczna część dostaje się do centralki ( choć pierwszoklasiści i drugoklasiści też bywają w gronie ścisłych finalistów -))

Awatar użytkownika
skellen
Posty: 106
Rejestracja: 11 sty 2013, o 18:04

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: skellen »

everyday,
To na pewno regulacja wewnątrzszkolna, więc wystarczy się koło odpowiedniej osoby zakręcić, żeby pomimo bycia w 3 klasie, móc wystartować
Awatar użytkownika
Owski
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2013, o 11:36

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: Owski »

Siemka wam
Akurat w tym roku mi się udało mi się bez problemu przejść etap szkolny, teraz tylko przygotowywać się na wojewódzki.
Odnośnie książek z jakich się przygotowuje na etap wojewódzki to m.in.
-"Ekologia w pytaniach i odpowiedziach - Oficyna Wydawnicza Tempus
-"Leksykon Ekologiczny - Karol Gajewski, Zygmunt T. Mendaluk
-Oczywiście Vademecum Operonu z Biologi 2012, Dział Ekologia, Ochrona Środowiska
No i jeszcze do przejrzenia mam Rośliny Inwazyjne - Zygmunt Dajdok
Awatar użytkownika
DorisDay
Posty: 10
Rejestracja: 15 sty 2013, o 11:24

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: DorisDay »

A co myślicie o Ekologii z ochroną środowiska, Ewy Pyłki-Gutowskiej?
Awatar użytkownika
mariola2608
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2012, o 12:07

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: mariola2608 »

Girion pisze: Znacie jakieś strony internetowe o aktualnościach ekologicznych?
Plan nauki? Szczerze mówiąc nie chce mi się takiego układać - w zeszłym roku rozpisałam sobie w kalendarzu tematy, o których muszę w danym dniu poczytać - średnio pomogło. Teraz to ja się bardziej do matury uczę.
Moja strategia uczenia się (sprawdza się zawsze) - czytanie i rozmawianie z kimś (mam pamięć wzrokowo-słuchową) np. moja mama dobrze orientuje się w sprawach ekologicznych i jak coś sobie z nią przegadam to zapamiętuję najlepiej Kiedyś robiłam notatki, ale to tylko strata czasu i papieru, bo potem do nich nie zaglądałam.
No i co tam jeszcze. a no proponuję przejrzeć jakiś atlas roślin i zwierząt
Rok temu na wojewódzkim miałam taką sytuację, że w noc poprzedzającą test nie mogłam zasnąć cały dzień chodziły za mną gatunki inwazyjne, więc weszłam o północy na neta i czytałam wszystko co Google na pierwszej stronie pokazało. W ten sposób zgarnęłam 5 pkt na ustnym Cóż. różne rzeczy się na świecie dzieją.
Awatar użytkownika
mariola2608
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2012, o 12:07

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: mariola2608 »

DorisDay pisze:A co myślicie o Ekologii z ochroną środowiska, Ewy Pyłki-Gutowskiej?
Przydatna - w zasadzie jest tam cała podstawowa wiedza do OWE, przystępnie napisana i nie tak opasła jak niektóre książki.
Ta olimpiada polega na tym, że wiąże kilka dziedzin nauki. Dlatego trzeba zachować trzeźwe myślenie, być obeznanym z maty, gegry, bioli i chemii. I za to ją lubię - dostają się ludzie prawdziwie mądrzy - nie kujony, które siedzą godzinami w domu i zakuwają, albo mają zwolnienia z W-Fu
Awatar użytkownika
biomedka
Posty: 493
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 08:35

Re: Przygotowania do OWE 2013

Post autor: biomedka »

mariola2608, witaj w gronie OWE-maturzystów! D
Olimpiada + matura = parujący mózg W tym roku ograniczam przygotowania do przejrzenia notek z zeszłego roku i. idę na żywioł
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości