Przygotowania do studiów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Przygotowania do studiów

Post autor: Alra »

A u mnie ci, co byli obryci doszli do wniosku, że się za dużo nauczyli i nie tego co trzeba . I nic im to nie dało w przekładzie na kolosa czy egzamin.

Ba, ja sama, mimo że otworzyłam książki tydzień przed pierwszymi zajęciami, nauczyłam się jakichś niepotrzebnych rzeczy typu etapy kostnienia, których nikt w rezultacie nie wymagał.
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Przygotowania do studiów

Post autor: LanceArmstrong »

Chłopie, do USA na bank nie pojedziesz pracować jako lekarz
poczytaj o prof Siemionow ile zajęło jej uzyskanie uprawnien w USA
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Przygotowania do studiów

Post autor: sassa »

Jeśli chodzi o przygotowania do studiów to ja bym radziła wyspać się na zapas.
plusk
Posty: 64
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:22

Re: Przygotowania do studiów

Post autor: plusk »

Jeszcze ważniejsze i bardziej skuteczne jest, aby najeść się na zapas (szczególnie przy opuszczaniu domu rodzinnego).

Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: Przygotowania do studiów

Post autor: nimfka »

Uczenie się czegokolwiek przed rozpoczęciem studiów jest zupełna stratą czasu, okaże się, że połowa z tego was nie obowiązuje, albo na wykładzie jest inaczej niż w książce.
Jak macie nieodpartą potrzebę porobić coś związanego ze zbliżającymi się studiami to poczytajcie jakieś fajne książki związane z medycyną, polecam Stulecie chirurgów Thorwalda, klasyk. Lub z nowszych rzeczy Cięcie dr Weston.
Albo poczytajcie sobie blogi studentów medycyny, jest ich milion w internecie, zobaczycie, że życie na medycynie to nie tylko kucie, że studenci medycyny, tak samo jak na każdym innym kierunku bywają leniwi, nie mają motywacji do nauki i kują 48h przed kolokwium, bo wcześniej nie udało im się zmotywować do systematyczności, którą obiecywali sobie we wrześniu i na początku studiów. Naprawdę nie jesteśmy tacy super wyjątkowi, mamy więcej nauki, ale studia jak studia
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Przygotowania do studiów

Post autor: Agher »

LanceArmstrong pisze:Chłopie, do USA na bank nie pojedziesz pracować jako lekarz
poczytaj o prof Siemionow ile zajęło jej uzyskanie uprawnien w USA
Dużo blogów jest w sieci młodych polskich lekarzy, którzy pracują w USA. To nie jest taka abstrakcja jaka niektórym się wydaje, ale wymaga sporo poświęcenia i wyrzeczeń. Polecam poszperać po sieci, ludzie bardzo dokładnie opisują swoją drogę od dyplomu w Polsce po rezydenturę w USA w całkiem niezłych programach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości