Przygotowanie do olimpiady 2015

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Ernestoo »

DonaBasia pisze:
Olafek pisze:Rozwaliły mnie wyniki z laborek, z tego co widzę wszyscy w granicach 5-10
Akurat laborki (i pierwsze zadanie) to jedyne, z czego jestem zadowolona
Popieram, tylko zamienić zadanie pierwsze na drugie
mati5
Posty: 7
Rejestracja: 28 lis 2014, o 16:24

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: mati5 »

Ja spodziewałem się z laborki ok. 10 pkt, a dostałem 19,5. W ogóle wydaje mi się sprawdzający nie oceniali nas za ostro.
Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Hipstęł »

Ja mam właśnie wrażenie, że moja praca oceniona została bardzo rygorystycznie.

Kajmel
Posty: 74
Rejestracja: 23 lis 2013, o 19:42

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Kajmel »

To już zależy chyba od zadania. IMO zadanie 1. i Lab lajtowo oceniali, resztę w miarę ok/nieco rygorystycznie.
Jak tak Wam smutno z powodu końca przygody z Olimpiadą - zawsze można oblać klasę i za rok startować
Willja24
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2013, o 20:18

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Willja24 »

Ja to teraz mam inny plan-wersje hard. Zamierzam, jeżeli się dostanę na lek to studiować jako 2 kierunek chemię. To będzie dopiero jazda. Jak myślicie, jest do zrobienia?
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Olafek »

Willja24 pisze:Ja to teraz mam inny plan-wersje hard. Zamierzam, jeżeli się dostanę na lek to studiować jako 2 kierunek chemię. To będzie dopiero jazda. Jak myślicie, jest do zrobienia?
Moje pytanie. a po co? Jeżeli zamierzasz studiować medycynę to pewnie chcesz być lekarzem, więc po co ci ta chemia? Żeby rozwijać pasję? Nie zniechęcam ale nie widzę w tym żadnych plusów, studiowanie chemii nie pomoże ci być lepszym lekarzem Takie jest moje zdanie, wybacz.
Striker38
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 19:00

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Striker38 »

Hej
Mam pytanie, jakie zasady dotyczące przybliżeń obowiązują na Olimpiadzie? Czy jest to zaokrąglenie do danego miejsca po przecinku, czy może do kilku cyfr znaczących?
Kajmel
Posty: 74
Rejestracja: 23 lis 2013, o 19:42

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Kajmel »

Ja nie stosuję przybliżeń bo i tak można używać kalkulatorów naukowych.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Smile_Forever »

Striker38, ja zawsze pisałam kilka miejsc po przecinku, wolałam zbyt śmiało nie przybliżać, bo czasem jak się za mało dokładny wynik podało to obcinali punkty Zasad jako takich nie ma, ale jak za bardzo dokładnie podasz to nic Ci nie grozi
Willja24
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2013, o 20:18

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Willja24 »

Olafek, a nie uważasz, że idąc w stronę onkologii może się to przydać? Chociaż teraz to problemem jest dostać się a potem będziemy się zastanawiać czy warto sobie wziąć coś jeszcze.
kamil0306
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2014, o 20:53

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: kamil0306 »

Mi za zbyt dokładny wynik obcięli 1,5 pkt w zadaniu 1

Striker38
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 19:00

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Striker38 »

Kajmel, mam rozumieć że korzystasz z funkcji Ans na kalkulatorze? Jeśli tak, to jak zapisujesz na czysto (na kartce) pośrednie wyniki obliczeń bez zaokrąglania? Od razu podajesz końcowy wynik?

Glikoproteina, jeśli można spytać, do ilu miejsc po przecinku zaokrąglałaś? Nigdy nie straciłaś przez to pkt?
Kajmel
Posty: 74
Rejestracja: 23 lis 2013, o 19:42

Re: Przygotowanie do olimpiady 2015

Post autor: Kajmel »

Striker38 Zazwyczaj zapisuję pośrednie wyniki i odpowiednie wzory i tyle. Bez żadnych obliczeń itd. Tak Ans jest bardzo fajny i oszczędza dużo czasu. Samo zaokrąglanie w trakcie obliczeń bez używania Ans zajęłoby paradoksalnie więcej czasu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość