Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Post autor: Hipstęł »

No właśnie, i tu jest zderzenie z rzeczywistością, bo część osób w finale to doświadczeni olimpijczycy, którzy wywindują próg niezbędny do zostania laureatem, a część pierwszy raz w życiu miareczkowała.
Alkor
Posty: 24
Rejestracja: 28 gru 2009, o 13:57

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Post autor: Alkor »

Zgodzę się, że część teoretyczna była dość trudna. Uwzględniając część laboratoryjną, nie uważam jednak, że jako całość finał był znacząco trudniejszy od z 59 czy 60 edycji. Progi punktowe wynosiły wówczas, odpowiednio, 77 i 81 pkt, toteż spodziewałbym się tegorocznego progu właśnie w tych granicach - ewentualnie 75-85 pkt.
Według mnie osoba zdobywająca tytuł laureata z ostatniego miejsca mogłaby mieć następujące noty:
-teoria 8(a,b i część c/d)/6(pierwsze podpunkty)/18(całe zadanie - jak ktoś zrobił a i b to dalej jest z górki)/10(możliwe straty za NMR/nieznajomość reakcji metatezy)/6 (każdy chyba tyle nazbiera)
-laboratorium 15 (jedno miareczkowanie źle i dwa niedokładnie, problemy z ekstrakcją)/14 (brak ekstrakcji, parę związków źle i błędy w diazowaniu)
W sumie 77 punktów - przy czym ta punktacja i tak wydaje mi się zaniżona.
Doris100
Posty: 17
Rejestracja: 26 sty 2016, o 16:17

Re: Przygotowanie do Olimpiady Chemicznej 2016

Post autor: Doris100 »

Ja w sumie nie jestem z siebie zadowolona, mogłam to zrobić lepiej i na laureata nie ma szans, ale zgodzę się że teoria była trudna. Miareczkowanie było ok chociaż to że nie było możliwości zrobienia miareczkowania orientacyjnego z cynkiem było niemiłe.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości