Przykłady dryfu genetycznego u mikroorganizmów

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
kokopeli
Posty: 37
Rejestracja: 14 gru 2008, o 22:20

Re: Przykłady dryfu genetycznego u mikroorganizmów

Post autor: kokopeli »

tak, tak - nie dopisałam tego po prostu, to z lenistwa hehehe

a Phythophtorato tak naprawdę nie jest grzyb, nazywają to fungus-like organism
w książce do fitopatologii mam, że należy do królestwa Chromista czyli grzybopływki
chociaż w tej publikacji piszą, że to grzyb
no ale moja książka do fito jest stara jak arka Noego
kokopeli
Posty: 37
Rejestracja: 14 gru 2008, o 22:20

Re: Przykłady dryfu genetycznego u mikroorganizmów

Post autor: kokopeli »

Poszperałam troszkę i trafiłam na taką informację o Phythophtora: Because of their filamentous growth habit, oomycetes had been traditionally classified in the kingdom of fungi. In fact, modern molecular and biochemical analyses suggest that oomycetes have little taxonomic affinity with filamentous fungi, and are very distant in evolutionary terms from fungi, animals and plants. Rather, they are more closely related to brown algae (heterokonts) and diatoms in the Stramenopiles, one of several less well studied eukaryotic kingdoms"
to z tej strony:

Kod: Zaznacz cały

broadinstitute.org/annotation/genome/phytophthora_infestans/GenomeDescriptions.html
Ugaczakamaka mam nadzieję, że jaki mi się w przyszłym semestrze zacznie Applied Genetics of Industry Agriculture and Medicine to jeszcze będziesz się na tym forum udzielał, bo świetnie tłumaczysz
ugaczakamaka
Posty: 51
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 12:22

Re: Przykłady dryfu genetycznego u mikroorganizmów

Post autor: ugaczakamaka »

kokopeli pisze:Poszperałam troszkę i trafiłam na taką informację o Phythophtora: Because of their filamentous growth habit, oomycetes had been traditionally classified in the kingdom of fungi. In fact, modern molecular and biochemical analyses suggest that oomycetes have little taxonomic affinity with filamentous fungi, and are very distant in evolutionary terms from fungi, animals and plants. Rather, they are more closely related to brown algae (heterokonts) and diatoms in the Stramenopiles, one of several less well studied eukaryotic kingdoms
Ogólnie w tych prostych eukariotach, to jest niezły rozpierdziel. Po głębszych badaniach okazuje sie, że niektóre grupy są od siebie - choć pozornie podobne - bardziej odległe niż np. grzyby i rośliny.
Jak mało o nich wiemy. Dobrze, że są ludzie, którzy sie tym interesują - tak jak ty. Potrzebujemy wiecej takich ludzi.

Cieszę sie, że mogłem pomóc. Wiedza jest po to, by sie nią dzielić. Jeśli będe umiał Ci kiedyś pomóc, to z pewnością pomogę.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości