Psi smalec.Czyli męczarnie piesków.

Czy nie masz nic przeciwko temu?A może masz?

Jasne że mam.Uważam że trzeba przestać zabijać psiaki na smalec.
17
89%
Eeee.To tylko psy.Można dalej zabijać.
2
11%
 
Liczba głosów: 19

olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Psi smalec.Czyli męczarnie piesków.

Post autor: olaś »

Przed chwilą obejżałam program Interwencja.Było o tym że facet najpierw wbijał siekierę w nosek biednego pieska potem go nacinał jeszcze w inne miejsa związywał łańcuchem i biedny piesek umierał w męczarniach.Jak można temu poradzić? Widziałam że było tam cos w rodzaju studni i tam pływały we krwi głowy, nogi piesków.

Przepraszam jeżeli był taki temat lub coś jest nie tego.Ale strasznie mi smutno i chciałabym takich piesków chocąż jednego uratować.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Psi smalec.Czyli męczarnie piesków.

Post autor: badger »

ciekawe że ludzie są przeciwni robieniu z psów jedzenia ale już z krów i świń jest ok
pomijam tu oczywiście kwestie cierpienia tych psów bo to jest straszne ale zastanawia mnie dlaczego ludzie mają skrupuły wobec zabijania tylko niektórych gatunków.
Albo robienie smalcu z ssaków jest dobre albo złe, dlaczego psy mają być uprzywilejowane wobec świń? Jedne i drugie są równie inteligentnymi zwierzętami.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Psi smalec.Czyli męczarnie piesków.

Post autor: dragonka »

Jedzenie jedzeniem- wiele osób uważa że bez mięsa żyć się nie da.
Osobiście jem tylko drób i ryby, ale czy to jest sprawiedliwe? W sumie tez nie, bo jak tu wybierać które zwierze zasługuje na śmierć a które nie?
Chodzi jednak o humanitarne podejście! Jeśli ktoś zabija zwierzęta w taki sposób, że cierpią, to według mnie nie jest człowiekiem. Nawet na miano zwierzęcia nie zasługuje.
Aleksandra_I.J.
Posty: 21
Rejestracja: 7 gru 2008, o 16:18

Re: Psi smalec.Czyli męczarnie piesków.

Post autor: Aleksandra_I.J. »

Z jedne strony jest teoria ze Bog stworzyl czlowieka zeby panowal nad swiatem zwierzat.OK. ale z drugiej strony to jest jednak zabijanie drugiego stworzenia i tak czy inaczej cierpienia zywej istoty.ludzie moga zyc bez miesa,nawet lepsza jest dieta bezmiesna.wiec nie rozumiem ludzi ktorzy robia tak okropne rzeczy.sa to jakies chore psychole.czy ich sumienia nie gryza w posce powinny byc odpowiednie organy wladzy do takich przypadkow a kary powinny byc rowniez wysokie i surowe a nie jakis smieszne grzywne
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Psi smalec.Czyli męczarnie piesków.

Post autor: Korczaszko »

jeśli rolnik ma jedną świnię, którą trzyma sobie na schabik to najprawdopodobniej ta świnka umiera w takich samych warunkach. powinien zawieźć ją do rzeźni, gdzie normalnie ją ogłuszą i szybko zabiją. a najczęściej wzywa rzeźnika do chlewa, ten zajmuje się nią przez kilka minut. kilka minut bólu.
karpie giną podobnie (u mnie nie kupujemy karpi)

ludzie nie patrzą w jakich męczarniach ginie zwierzę nikogo to nie obchodzi

nie wiem jak można jeść smalec psi, to mięso jest tak zasyfione, że masakra /
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: Psi smalec.Czyli męczarnie piesków.

Post autor: kawa »

coz lancuch pokarmowy ze tak powiem. szkoda tylko ze te zwierzeta gina w taki sposob skoro moznaby to zrobic inaczej maksymalnie skracajac ich cierpienia
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Psi smalec.Czyli męczarnie piesków.

Post autor: Padre Morf »

badger pisze:ciekawe że ludzie są przeciwni robieniu z psów jedzenia ale już z krów i świń jest ok
to kwestia kultury.
Szwajcarzy na ten przykład jedzą psy. Podobnie Azjaci. Dla wielu Polaków to nie do pomyślenia.
Wielu Polaków nie wyobraża sobie niedzielnego obiadu bez kotleta schabowego. Dla Żydów świnki są nieczyste a jedzenie wieprzowiny nie wchodzi w grę.
Hindusi natomiast nie jedzą krów.

Ja tam nic złego w tym nie widzę jeśli na talerze nie trafiają psy złapane przez hyclów tylko takie zfarm".
Większość ludzi wykazuje się i tak pewnym egoizmem - jeśli wiedzą, że to co na talerzu nie jest ich Burkiem/Asem/Reksiem to zjedzą.
Aleksandra_I.J. pisze:ludzie moga zyc bez miesa,nawet lepsza jest dieta bezmiesna
dawno i nieprawda
tak poza tym dla kogo lepsza?
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Psi smalec.Czyli męczarnie piesków.

Post autor: dragonka »

Morfeusz pisze:Ja tam nic złego w tym nie widzę jeśli na talerze nie trafiają psy złapane przez hyclów tylko takie zfarm".
A co to za różnica
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Psi smalec.Czyli męczarnie piesków.

Post autor: Saint »

Myślę, więc jestem wegetarianinem

W XXIw. w świecie ludzi cywilizowanych nie powinno być miejsca na jedzenie mięsa w chwili, gdy to co dostajemy na talerzu musiało z tego powodu umierać w męczarniach.
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Psi smalec.Czyli męczarnie piesków.

Post autor: olaś »

Chodziło mi tez trochę o ludzi którzy to też uważają że psi smalec jest idealny na cukrzyce itp. I o tego człowieka co zabijał psy. Ech. Niektórzy ludzi tak próbują temu zaradzić a tu nadal wszystko jak było
igul5106
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2007, o 14:47

Re: Psi smalec.Czyli męczarnie piesków.

Post autor: igul5106 »

To straszne! Mnie takie sytuacje przerażają. Dlaczego, skoro już ludzie musza to robić nie zrobią tego. w no. trochę inny sposób.? a. psy a świnie to chyba trochę różnica.
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Psi smalec.Czyli męczarnie piesków.

Post autor: olaś »

Nie wiem jak ludzie wogóle mogą jeść mięso. Ja dostaje zawszena obiad kotlet, ale nie zjem go bo widzę jakąś świnkę która strasznie cierpi.Po prostu brzydzę się mięsa.Wszyscy mi mówią że mam nie w porządku w głowie.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Psi smalec.Czyli męczarnie piesków.

Post autor: Tahtimittari »

Jedzenie, jedzeniem, żywić się jakoś trzeba. Ale właśnie, jak zabijać to humanitarnie. I z sensem. Jakby sobie robili z psa kotlet, bo nie mają obiadu - ok, rozumiem raz w łeb i po sprawie.
A w tym programie, który jakiś czas temu widziałam było powiedziane, żeim bardziej się pies męczy tym lepszy smalec".
To już dla mnie chore.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości