Pytania do studentów farmacji o 1 rok studiów

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Studentkamedycyny8
Posty: 100
Rejestracja: 5 mar 2012, o 15:49

Pytania do studentów farmacji o 1 rok studiów

Post autor: Studentkamedycyny8 »

Witam
W tym roku poprawialam pierwszy raz matury z biologii i z chemii (innymi slowy pisalam drugi raz matury), niestety nie zdobylam tylu punktow, aby dostac sie na upragniona medycyne (co najwyzej moge liczyc na lek niestacjonarny, ale u mnie taka opcja nie wchodzi w gre), dlatego planuje pójsc na farmacje. Mam prosbe do osob, ktore studiuja farmacje , czy moglby mi ktos opisac 1 rok tych studiow - chodzi mi o przedmioty, ich poziom trudnosci, itp. (najlepiej na GUMedzie ) Moje nastepne pytanie brzmi - czy na farmacji mozna znalezc czas na nauke do popraw matur?

Pozdrawiam serdecznie
basia101006
Posty: 109
Rejestracja: 31 maja 2012, o 13:35

Re: Pytania do studentów farmacji o 1 rok studiów

Post autor: basia101006 »

Bardzo wiele osób spośród moich znajomych z farmacji poprawiło maturę i dostało się na medycynę lub stomę Zdecydowanie można
Awatar użytkownika
biomedka
Posty: 493
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 08:35

Re: Pytania do studentów farmacji o 1 rok studiów

Post autor: biomedka »

Można, można - pierwszy rok jest stosunkowo łatwy w perspektywie dalszych lat studiów. Swoją drogą, sama jestem ciekawa ile osób od nas odpadnie po poprawie matury.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Pytania do studentów farmacji o 1 rok studiów

Post autor: deVries »

Następną osobę, która o to zapyta, znajdę.

I nauczę korzystać z wyszukiwarki.

Między innymi.

Jednym się udaje, drugim nie. Nie zależy od studiów, tylko od człowieka.
Ewa 123
Posty: 11
Rejestracja: 9 lip 2014, o 15:44

Re: Pytania do studentów farmacji o 1 rok studiów

Post autor: Ewa 123 »

Ja też idę na farmację ( biologia 82%, chemia 93%). Mam pytanie - czy dużo jest zajęć praktycznych? czy można wygospodarować czas dla siebie na tych studiach? dodam iż idę do Poznania. . Z góry dziekuję za odpowiedź.
Wierka
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2013, o 08:21

Re: Pytania do studentów farmacji o 1 rok studiów

Post autor: Wierka »

Witajcie -) również idę na farmację do Poznania, jestem ciekawa, opinii studentów na temat nauki, akademików, materiałów itp.-)

sanka777
Posty: 72
Rejestracja: 8 sie 2012, o 11:21

Re: Pytania do studentów farmacji o 1 rok studiów

Post autor: sanka777 »

W 1 semestrze była masa nauki , ale w drugim było bardzo mało . Mi sie w sumie ten rozkład podobał , bo wiadomo , ze im cieplej to mniejsze checi do nauki :p
sanka777
Posty: 72
Rejestracja: 8 sie 2012, o 11:21

Re: Pytania do studentów farmacji o 1 rok studiów

Post autor: sanka777 »

Mam mnóstwo materiałów na sprzedaż na farmacje ump , wiec jeśli byłby ktoś chetny to poprosze o wiadomość prywatną . Mozna w ten sposob zaoszczedzic duzo czasu i wykorzystac go na nauke do matury , jezli ktos marzy o lekarskim . Wszystkie materiały są wykonane przeze mnie ( np . zeszyt z wykładami z chemii , zeszyt z parazytologii , botaniki )
monia_171
Posty: 26
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:03

Re: Pytania do studentów farmacji o 1 rok studiów

Post autor: monia_171 »

ja mam za sobą 1 rok na farmacji CMUJ. Wrażenia bardzo pozytywne, tzn. na nadmiar nauki nie narzekałam( koniec 1 semestru był tylko troche cięższy), miasto atrakcyjne, akademiki w niezłym stanie(w porównaniu do ceny) i brdzo blisko wydziału), asystenci bardzo sympatyczni. Jeżeli chodzi o naukę do matury, to naprawdę się da. Ja poprawiłam biol bez zbędnego wysilku:)
Ewa 123
Posty: 11
Rejestracja: 9 lip 2014, o 15:44

Re: Pytania do studentów farmacji o 1 rok studiów

Post autor: Ewa 123 »

Jak tam Wierka? Dostałaś się? Wynajmujesz pokój czy akademik? Ja też idę na farmację do Poznania.
Strat
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2014, o 13:27

Re: Pytania do studentów farmacji o 1 rok studiów

Post autor: Strat »

ktoś jeszcze spotkał się z dylematem wyboru pomiędzy Gdańskiem i Poznaniem?
Wierka
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2013, o 08:21

Re: Pytania do studentów farmacji o 1 rok studiów

Post autor: Wierka »

Tak, tak Dostałam się -) myślę o akademiku, a Ty ?-)

chryzolaminaryna
Posty: 174
Rejestracja: 6 cze 2014, o 10:11

Re: Pytania do studentów farmacji o 1 rok studiów

Post autor: chryzolaminaryna »

Strat pisze:ktoś jeszcze spotkał się z dylematem wyboru pomiędzy Gdańskiem i Poznaniem?
Osobiście Gdańska nie polecam. W Poznaniu ponoć lepsza atmosfera, no i miasto tez jakieś takie uporządkowane". O GUMedzie krążą różne legendy, raczej mało zachęcające. Gdańsk jest też jakiś taki chaotyczny, co mi przeszkadza, dlatego wybrałabym Poznań.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości