Pytanie do studentów medycyny

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: Amani »

Ja nie twierdzę, że lekarz rodzinny to lekarz bez specjalizacji. Jakiś miesiąc temu pytałam się doktorki: W jaki sposób może dorabiać osoba robiąca specjalizację z dermatologii z wolontariatu może dorabiać?"
Odpowiedź na priv:
"Na wszystkie te sposoby, ktore wspomnialam w wiadomosci o zarobkach, czyli u lekarza rodzinnego jako lekarz ogolny, na dyzurach w wieczorynkach, w transporcie medycznym. No i na dyzurach na oddziale, na ktorym sie specjalizuje, ale oddzialy dermatologiczne raczej nie maja dyzurow stacjonarnych, tylko takie na telefon", ze jak pacjent kituje, to dzwonia po lekarza do domu (jako, ze takie sytuacje na dermatologii raczej nie maja miejsca)."
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
kamiloslub
Posty: 6
Rejestracja: 4 sie 2014, o 12:41

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: kamiloslub »

Jak się kończy studia to już tak różowo się nie patrzy jak w momencie dostania się na lek.Będę się starał mam nadzieję ,że coś z tego wyjdzie. Niedawno natknąłem się na ofertę z możliwością zrobienia specki w Niemczech ,niby wymagali znajomość niemieckiego na poz.B2 ,ale napisali też możliwość wcześniejszego kursu - myślicie ,że warto jeśli nie trzyma mnie nic póki co w Polsce? miałbym jakieś szanse? Niemieckiego kiedyś się uczyłem i podstawy znam ,ale wiadomo że musiałbym zacząć chodzić na jakiś kurs. Czy raczej takie oferty zagraniczne są dla najlepszych studentów z bardziej znanych miast np:wa-wa,kraków - czy nie ma to znaczenia ,a liczą się chęci?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: Medycyna Lwów »

obecnie Niemcy zmienili wymogi i trzeba znać na C1 plus w większości miejsc test językowy przed rozpoczęciem pracy.
Języka możesz się nauczyć sam i na kursach, uczelnie poza Erazmusem nie mają tu nic do zaooferowania, choć WUM przykładowo ma bardzo sprawnie działającą wymianą z wieloma miastami w Niemczech.
kamiloslub
Posty: 6
Rejestracja: 4 sie 2014, o 12:41

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: kamiloslub »

Dzięki. Często słyszę ,żeby się nie przejmować odnośnie specjalizacji ,bo chętnie przyjmują w Niemczech,Norwegii ,w UK trochę mniej.Ale osobiście nie znam nikogo kto tak zrobił i wydawało mi się to mało prawdopodobne i ciężkie do realizacji. Ale wtedy ona jest ważna w Polsce? Bo mam kolegę po stomie i on powiedział ,że specjalizacja zagraniczna z lek-dent w Polsce potem nie jest ważna ,ale jakoś nie chciało mi się w to wierzyć.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: randomlogin »

Sa ogolnounijne dyrektywy o wzajemnym uznawaniu kwalifikacji.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: a_niap »

Kaamil pisze:obecnie Niemcy zmienili wymogi i trzeba znać na C1 plus w większości miejsc test językowy przed rozpoczęciem pracy.
Języka możesz się nauczyć sam i na kursach, uczelnie poza Erazmusem nie mają tu nic do zaooferowania, choć WUM przykładowo ma bardzo sprawnie działającą wymianą z wieloma miastami w Niemczech.
Chyba B2, tak było jeszcze w maju w tym roku. Ten test językowy to nie tyle test z języka co rozmowa kwalifikacyjna w ich izbie lekarskiej gdzie mają sprawdzić czy sobie poradzisz.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: Medycyna Lwów »

O C1 piszą na konsylium24 - bardziej dla mnie wiarygodne.

czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: czytowazne »

To chyba zależy od wymagań szpitala, niedawno z ciekawości przeglądałam kilka ofert i raz chcieli b2 a raz c1

Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: Agher »

Moj kolega ze studiów planuje na poważnie wyjazd do Niemiec po studiach i z tego co się orientował to faktycznie wymagany jest C1. Może z tym B2 to warunkowo jest, ale z obowiązkiem doszkolenia?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: Medycyna Lwów »

Nie zależy od szpitala -takie zostały wprowadzone odgorne wymogi i to stało sie w ciagu ostatnich tygodni. Inf na stronach szpitalu mogą byc nieaktualne.

czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: czytowazne »

Ok, dobrze wiedzieć zwłaszcza, że sama taki wyjazd planuje. Ja sprawdzałam juz z miesiąc temu, więc może być nieaktualne. Pewnie się ugięli pod falą narzekań, że z lekarzem nie można się dogadać. Dużo artykułów o tym było i w Polsce.

Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: Korczaszko »

Znajomy wyjechal do Niemiec po stazu. A jezyka uczyla go zona (tlumacz przysiegly), na poczatku mial spore problemy szczegolnie jak tematy byly mniej medyczne, ale dosc szybko zaczal sobie radzic. Ale skoro ostatnio zmienili wymagania to pewnie Kaamil ma racje.

Z ciekawosci taki lekarz na wolontariacie w szpitalu przed pacjentami funkcjonuje jako kto? Ma swoich pacjentow czy jest cieniem lekarza i tyle? Nie moja bajka pytam z ciekawosci

Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Pytanie do studentów medycyny

Post autor: mossa »

Ten którego znam funkcjonuje zupełnie normalnie - ma swoich pacjentów, chodzi do zabiegów itp, jedyna różnica jest taka że innym za to płacą a jemu nie.
lek. mossa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości