Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 paź 2007, o 20:04 

Niestety zadnego rotownika nie znam, a znajac moje mozliwosci plywackie, majac ukonczona sluzbe maltanska, co trzeba dalej zrobic aby byc ratownikiem, studiowac ratownictwo medyczne, a moze nie trzeba nic studiowac tylko jakies kursy przejsc :?: Szczerze mowiac zdajac takie przedmioty na maturze (pl- P, rus- P, chem- P, geo- R i moze fiz- R) jakie zamierzam to na ratownictwo medyczne nie mam szans :o
Zna sie ktos na tym :?: Prosze o rade :)

PostNapisane: 23 paź 2007, o 20:08 
Moderator

Żeby być ratownikiem nie trzeba mieć wykształcenia wyższego :) Wystarczy zrobić odpowiedni kurs. Są one organizowane na niektórych basenach. Najlepiej tam popytaj

PostNapisane: 26 paź 2007, o 14:31 

Witam. Jestem ratownikiem WOPR.
Jesli chcesz zostac ratownikiem wodnym nie musisz nic studiowac, wystarczy kurs. Musisz pojsc do biura WOPRu w swoim miescie i wszystkiego sie dowiedziec. Najpierw jednak zeby zostac pelnoprawnym ratownikiem, trzeba zrobic kurs na Młodszego ratownika WOPR a dopiero po roku robi sie normalny kurs tak ze cala ta impreza wyniesie Cie ponad 1000 zl i potrwa jakies 2 lata.
Wymagania na Mlodszego ratownika to:
- przeplyniecie dystansu 50m w czasie ponizej 40s
- przeplyniecie 15m pod woda (zeby Cie na kurs przyjeli) na egzaminie to 25m

Wymagania na RW
- 100m w czasie ponizej 1:40s
- przeplyniecie dystansu 25m pod woda

szczegoly www.wopr.pl
http://www.wopr.com.pl

PostNapisane: 26 lis 2007, o 15:15 

hej wszystkim ja za pol tora roku skoncze gimanazjum i wlasnie chcem isc na ratownika i mam pytanie czy trzeba isc do kierownik czy tam dyrektora basenu i sie zapytac o kursy na ratownika czy to trzeb zrobic w specjalnej szkole te kursy?? prosze podpowiedzcie mi bede wdzieczna ;d

PostNapisane: 2 gru 2007, o 13:02 

roksanka163, tak jak wyżej pisałam trzeba przejść się do biura WOPRu w Twoim mieście. Tylko WOPR ma prawo do organizowania kursów wiec kierownik czy dyrektor basenu nic Ci nie powiedza.
pamietaj tez że ratownikiem nei zostaniesz od razu. Najpierw robisz kurs na Młodszego ratownika a dopiero jak skończysz 18 lat możesz zacząć robić kurs na stopień Ratownika WOPR. Od razu mówię że od tego roku minister zdrowia zafundował nam niezłą podwyżkę szkolenia, więc jesli nie zamierzasz jakos z WOPRem polaczyc swojej przynajmniej najblizszej przyszlosci to powaznie sie zastanow.
Musisz wziac tez pod uwage to że ratownictwo to raczej "męska" praca.
Nie bede sie rozpisywała. Jak masz jakies pytania to pisz ;) chetnie pomoge

PostNapisane: 2 gru 2007, o 14:02 

swimka napisał(a):
- przeplyniecie 15m pod woda (zeby Cie na kurs przyjeli) na egzaminie to 25m

na kurs pewnie by przyjeli, ale egzaminu napewno juz bym nie zdał:/ a propos jakie uprawnienia ma młodszy ratownik :?: ... moze sie postaram na wiosne o kurs.

PostNapisane: 5 gru 2007, o 17:27 

miodzio napisał(a):
na kurs pewnie by przyjeli, ale egzaminu napewno juz bym nie zdał:/

nie tak pesymistycznie :) wszystko jest do wyćwiczenia kwestia tylko zaangażowania. Kurs jest po to żeby doszkalać. A 25m pod wodą to nie tyle kwestia fizyczna co psychiczna. Każdy człowiek jest w stanie wstrzymać powietrze na 30s a 25m płynie sie w mniej niż 30s. Trzeba sie tylko przełamać.
Uprawnienia Młodszego ratownika WOPR
Młodszy ratownik WOPR jest uprawniony do pracy w charakterze ratownika na kąpieliskach , pływalniach krytych i odkrytych oraz w czasie imprez na wodach i nad wodami , pod nadzorem ratownika starszego stopniem.

PostNapisane: 28 gru 2007, o 23:13 
Wszystko rozumiem, tylko ile trzeba mieć najmniej lat aby dostąpić do takiego kursu na młodszego ratownika WOPR-u ?

PostNapisane: 29 gru 2007, o 04:57 
Moderator

16 zdaje sie. Problem w tym, ze jako mlodszy ratownik pracujesz najczesciej za darmo - na kase nie licz.

PostNapisane: 9 sty 2008, o 16:02 

Morfeusz napisał(a):
16 zdaje sie. Problem w tym, ze jako mlodszy ratownik pracujesz najczesciej za darmo - na kase nie licz.

nic bardziej mylnego
żeby zostać Młodszym ratownikiem WOPR trzeba mieć skończone 14 lat jednak aby można było pracować za pieniądze trzeba mieć co najmniej 16 lat a wynika to z prawa naszego państwa.

PostNapisane: 18 lut 2008, o 16:05 
czy musze miec jakies juz papiery zeby przystapic do kursu na mlotrzego ratownika?
karta plywacka czy legitymacja jakas????

PostNapisane: 19 lut 2008, o 11:39 
Moderator

Wymagana jest karta pływacka, ale jesli jej jeszcze nie posiadasz, to duża częśc kursów umożliwia jej uzyskanie przed ich rozpoczęciem.
Poza tym musisz mieć zaświadczenie od lekarza, ale to już w trakcie kursu powiedza Ci gdzie masz się zwrócić.

PostNapisane: 23 lut 2008, o 23:15 
ja równieŻ jestem ratownikiem WOPR....ta robota nie jest taka kolorowa jak myślicie !! na basenie owszem ale nad jeziorkiem juŻ jest cięŻko!!

PostNapisane: 25 lut 2008, o 12:12 
Moderator

Jeziorko to jescze nic. Najgorzej jest nad morzem, ale tam juz trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje..
I nie zapominajmy też o odpowiedzialności..

PostNapisane: 3 mar 2008, o 21:15 
Witam. Mam 16 lat i od roku jestem młodszym ratownikiem. Szukam płatnej pracy na wakacje. Wiecie gdzie najlepiej o taka pytać?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia