Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
dfagdfagdfgadfgdf

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

Korczaszko pisze: Nie pamiętam żebyśmy w szkole omawiali poszczególne pierwiastki - ani właściwości chemiczne ani fizyczne a przecież to obowiązuje na maturę
.no właśnie mam podr. z operonu i tam również nic nie ma np. o metalach lekkich itp. a przynajmniej nie natchnęłam się na to
Marzena pisze:Wedlug mnie najplepszy jest Rożak
nie rozumiem tego. Rożak jest dobry, a wszędzie w szkołach są operony.
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Lunette »

alibi94 pisze: nie rozumiem tego. Rożak jest dobry, a wszędzie w szkołach są operony.
Oj, ja mam Pazdrę.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Collo »

nie rozumiem tego. Rożak jest dobry, a wszędzie w szkołach są operony.
Operon daje różne gratisy nauczycielom - darmowe podręczniki i książki z różnymi testami itp.

Ja osobiście książek z tego wydawnictwa używam tylko do biologii, choć mam je również do historii czy PO, ale do tego rzadko się zagląda.
dfagdfagdfgadfgdf

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

Szukam dobrego zbioru zadań lub książki dotyczącej doświadczeń chemicznych na poziomie rozszerzonym Co polecacie
Awatar użytkownika
GABA
Posty: 437
Rejestracja: 31 lip 2010, o 14:03

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: GABA »

Doświadczenia chemiczne w zadaniach, wyd. Omega.
Rewelacja.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: york »

kupiłam i ani razu nie skorzystałam, myślę, że w podręcznikach jest wystarczająco doświadczeń, no chyba, że masz chęci w wakacje robić sobie w domu doświadczenia ale wydaje mi się, że można milej spędzić czas

ksiązke odradzam mnie do matury się nie przydała
dfagdfagdfgadfgdf

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

mimi11 pisze:kupiłam i ani razu nie skorzystałam, myślę, że w podręcznikach jest wystarczająco doświadczeń, no chyba, że masz chęci w wakacje robić sobie w domu doświadczenia ale wydaje mi się, że można milej spędzić czas

ksiązke odradzam mnie do matury się nie przydała
nawet jeśli jestem na mat-fizie i nie mam doświadczeń na chemii ?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: york »

uważam, że to co jest w podręcznikach do matury wystarczy, plusem jest to, że podręczniki są kolorowe i zmiany barwy roztworu są dzięki temu widoczne, może ktoś napisze, że to mało ważne, ale wg mnie bardzo ułatwia zapamiętywanie, a na maturze w stresie może się wszystko mylić, ta ksiązka z omegi, jeśli nie masz pojęcia o doświadczeniach imo tym bardziej ci się nie przyda, bo nie będziesz wiedział co jest potrzebne, a co można pominąć

do matury bardzo dobrze pasuje powiedzenie, które jest gwarancja sukcesu na tym egzaminie: nadgorliwosc gorsza od faszyzmu
dfagdfagdfgadfgdf

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

ok. dzięki
pomocenaukowe
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2012, o 16:04

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: pomocenaukowe »

Witam jestem absolwentem Inżnieri Chemicznej i Procesowej na Politechnice Śląskiej, mam do sprzedania mnóstwo materiałow z tego kierunku, mianowicie : projekty, rysunki, notatki, pytania na konkretne egzaminy ( gotowe zadania egzaminacyjne, elaboraty, grupy, zadania), , laborki- sprawozdania, ogolnie rzecz biorac wszystko to co potrzebne do ukonczenia tego kierunku. Mam rowniez wiele ksiazek o tematyce chemicznej nie tylko z inzynierii ale tez z innych dziedzin chemii. Szersze info i dokladne ustalenia na gg -26612274
Krymexxx
Posty: 12
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 13:00

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Krymexxx »

Posiadam odpowiedzi do WSZYSTKICH zadań z brązowego zbioru Pazdry. Jest to takie wydanie bodaj dla nauczycieli (autor wspomina o nim we wstępie).
Wiem jaki zawsze jest problem z tym zbiorem, a szkoda bo jest świetny. Sam jestem maturzystą to wiem co to znaczy robic zadanie nie wiadomo ile i O. brak odp.
Chętnych pisać na priv, bo tu nie wiem czy moge umieszczać

Pzdr!
ewachem
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2013, o 12:32

Re: Ksiązki i zbiory zadań z chemii

Post autor: ewachem »

Kupię 3 części Rożaka, poproszę o info na priv
onesadlittleboy
Posty: 1
Rejestracja: 4 lip 2013, o 09:44

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: onesadlittleboy »

Witam,

Postanowilem w koncu zdac mature z chemii rozsz w przyszlym roku.

Moja wiedza w tym momencie jest bliska 0, wiekszosc materialu zapomnialem, lub pamietam jakies czastki.

Poszukuje ksiazek/podrecznikow, ktore wyczerpuja zakres wiedzy potrzebny do zdania matury, ale podaja informacje w sposob zrozumialy i mozliwie bez zbednych informacji, ktorych nie mam czasu sie uczyc (typu ciekawostki etc.)

Z tego co slyszalem, ksiazki Rozaka sa najlepsze, problem w tym, ze nigdzie nie moge ich znalezc. Na stronie Nowej Ery natknalem sie na informacje, ze doszlo do ich polaczenia czy cos w tym stylu.
Czy ktos orientuje sie, czy warto inwestowac w Nowa Ere i czy ich podreczniki stoja na rownie wysokim poziomie?

Kupilem repetytorium Operona, ale jest ono bardzo zdawkowe i do nauki sie raczej nie nadaje.
Troche to dziwne be repetytorium do biologii maja rewelacyjne

tldr Jaki zbior ksiazek przygotuje najlepiej do rozszerzonej matury z chemii w ciagu roku, od zera do bohatera?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości