Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Awatar użytkownika
bradykinina
Posty: 90
Rejestracja: 5 lip 2013, o 20:54

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: bradykinina »

Witowski nie jest zły, tylko nie można robić zadań na pamięć tylko nad każdym się zastanowić i nie ma sensu wałkować tych samych zadań milion razy. Jeśli chodzi o chemie organiczną to korzystałem tylko z Witka i na wynik z matury nie narzekam. Z chemii nieorganicznej dobre są również zbiory Pazdro i Persony.
Awatar użytkownika
Kaśśśka
Posty: 45
Rejestracja: 21 cze 2011, o 21:17

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Kaśśśka »

Jeżeli chodzi o maturę, to polecam książki Pazdro i Operonu. Chociaż w Operonie trzeba bardzo uważać na różne niedomówienia i błędy (np. w chemii organicznej), dlatego warto sprawdzać to w Pazdrze.

Najlepszym i koniecznym przygotowaniem jest zrobienie wszystkich możliwych arkuszy maturalnych (rozszerzonych, podstawowych, próbnych, właściwych, czerwcowych. Ja z tego nauczyłam się więcej niż z lekcji i z książek.

Zbiór Witowskiego polecam. No może nie wszystkie zadania na jedno kopyto.

Bardzo dobre jest repetytorium Persony. Pokazane tam jest po kolei jak należy rozwiązywać zadania. Mi przypadła do gustu chemia fizyczna.

Też całkiem przyjemne są zbiory z Omegi.
lafoniz
Posty: 83
Rejestracja: 27 sty 2013, o 19:29

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: lafoniz »

Witam, w tym temacie przewinęło się całkiem sporo pozycji, jednak mnie interesuję coś szczególnego. Poszukuję porządnego zbioru zadań na poziomie matury rozszerzonej (i więcej). Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby był trudny - nie interesuję mnie sprawdzanie podstawowych umiejętności, a rozwiązywanie trudniejszych problemów. Dzisiaj już chyba takich zbiorów nie ma, ale starsze zbiory o takich cechach na pewno by się znalazły - gdzie powinienem szukać? Każda wskazówka będzie cenna.
jooe93
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 18:26

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: jooe93 »

Witam

Interesuje mnie jakaś ksiązka do Chemii taka do nauki od postaw i druga rozrzerzająca tą wiedzę.

Coś takiego, że np ucze się wodorotlenków od podstaw, proste rzeczy a potem z tą wiedzą przenosze się na wiedzę bardziej rozszerzoną do drugiej książki.

Nie chodzi tu o przygotowanie do matury ani na studia. Tak żeby się nauczyć dla siebie.

Co polecacie?
Teddy
Posty: 13
Rejestracja: 22 gru 2012, o 11:48

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Teddy »

To jest chemia od Nowej Ery to teraz fajna ksiązka. Moja pani od chemii akurat ją chwali i mówi, że wszystko jest ładnie opisane i zrobione. Akurat tutaj masz dośc ładne opisane podstawy, które na kolejnej stronie już zostają opisane bardziej dogłębnie i rozszerzone. Jak dla mnie też pasuje, więc jak najbardziej polecam.
Awatar użytkownika
truuskaawka
Posty: 115
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 11:52

Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: truuskaawka »

Właśnie się zastanawiam nad kupnem vademecum operonu. Jest strasznie cienki, to fakt, ale czy polecilibyście coś innego?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: mrsdavis »

truuskaawka, chcesz koniecznie vademecum z chemii? Nie lepiej skupić się na jednej serii książek (np. Rożak), przeczytać co trzeba i skupić się na zadaniach? Ja np. praktycznie w ogóle nie uczyłam się teorii do chemii.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Girion »

truuskaawka pisze:Właśnie się zastanawiam nad kupnem vademecum operonu. Jest strasznie cienki, to fakt, ale czy polecilibyście coś innego?
Polecam Ci repetytorium M. Klimaszewskiej wydawnictwa Kram.
Dobre też jest repetytorium Persony z rozwiązanymi zadaniami oraz repetytorium PWN-u, wiele nowych rzeczy można się dowiedzieć, np. jak wygląda addycja 1,4 u alkadienów, czego nie ma w Operonie.
pultorac
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2014, o 20:13

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: pultorac »

Cześć. Jestem w 3 gimnazjum i chciałbym zacząć się uczyć chemii na poz. liceum. Mam pożyczony zbiór PAZDRO rozszerzony, robiłem z tego trochę zadań, ale poszukuję podręcznika który byłby do chemii rozszerzonej, zawierał wszystkie najważniejsze rzeczy do matury tej obecnej i żeby było wszystko od początku (od 1szej klasy do 3ciej). Chciałbym kupić jeden taki podręcznik i mieć w nim całą wiedzę, żeby na razie nie rozdrabniać się na osobne książki do każdej klasy. Co możecie polecić? Chodzi mi żeby wiedział wszystko co powinienem, bo ostatnio jechałem na kserówkach od nauczycielki i to było takie połowiczne, dlatego pytam. Pozdro.
Awatar użytkownika
hubini
Posty: 148
Rejestracja: 12 gru 2012, o 19:12

Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: hubini »

Witam,
co mogą mi zaproponować doświadczeni", jeśli chodzi o książkę do liceum na 3 lata do nieorganiki, nie nudzącą i fajnie napisaną? (coś w stylu Chemia organiczna Danikiewicza, ale do NIEORGANIKI)
Vatras
Posty: 79
Rejestracja: 16 cze 2013, o 14:09

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Vatras »

Hej, mam zamiar zacząć uczyć się już do nowej matury 2015. Jaki zbiór zadań mi polecacie. Szukam czegoś gdzie będzie dużo zadań, aby nie było 10pod rząd takich samych, a ich treść przypominała zadania typowo na maturę. Zastanawiam się nad trzema zbiorami Witowskiego (jak wyjdą te nowe) lub nad trzema nowymi zbiorami Pazdro (na razie są dwa, podaje linki pod spodem). Co sądzicie o tych zbiorach, ma je ktoś żeby powiedzieć jak się z nimi pracuje? Co polecacie? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: mrsdavis »

Vatras, akurat w Witowskim zadania są raczej na jedno kopyto i sporo jest takich samych z rzędu w jednym dziale.
Co prawda im więcej zbiorów się przerobi, tym lepiej, jednak ja zaczęłabym od czegoś typu ABC maturalne, Zadania*. (Rzecz jasna to moja subiektywna opinia.) Zresztą dużo osób wypowiadało się już w wątkach o różnych zbiorach- zatem zachęcam do poszperania i przeczytania opinii.
Vatras
Posty: 79
Rejestracja: 16 cze 2013, o 14:09

Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Vatras »

A te zbiory co podałem link wyżej, to ma je ktoś, jakieś opinie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości