Redukcja i magia chemii

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
szymeek25
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:51

Redukcja i magia chemii

Post autor: szymeek25 »

Witam.
Piszę ten wątek z czystej ciekawości. Mianowicie w szkołach na chemii używa się zwrotu np"redukcja lecz kończy się to zawsze na papierze i chemiczka nie pomyśli by wytłumaczyć biednym uczniom jak wygląda to w praktyce. Możecie zapytać wielce oburzeni: czemu najzwyczajniej na świecie jej nie zapytasz ?!?!?!?!?!?!? A no dlatego że swoje czasy szkolne mam już za sobą. Przechodząc do meritum, podam wam przykład z wikipedii Przykładem zastosowania borowodorku sodu jest etap redukcji podczas procesu produkcyjnego otrzymywania feksofenadyny(leku przeciwhistaminowego) czy wystarczy do związku A dodać(wsypać, wrzucić?) ten reduktor w odpowiednich proporcjach i bum nagle chemiczo-magicznie mamy gotowy związek?
Proszę o traktowanie mnie jak totalnego laika. Jeśli napisałem temat w złym dziale to najmocniej przepraszam, i proszę o przeniesienie.
Serdecznie pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości