regiony turystyczne

Wzajemna pomoc w nauce trudnych przedmiotów takich jak matematyka czy geografia. Wykaz materiałów, książek, ściąg, arkuszy, testów do nauki.
Doma91misiek
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2009, o 13:29

regiony turystyczne

Post autor: Doma91misiek »

Witam, mam zadanie opisać dowolny region turystyczny, jak myślicie który z rejonów byłby ciekawy do opisania?Nie może być to region Polski tylko jakikolwiek inny. Nauczycielka chce jak najciekawsze prace P w sensie że nie liczy się ilość, ale jakość
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: regiony turystyczne

Post autor: WojtekB »

Doma91misiek pisze:Nie może być to region Polski tylko jakikolwiek inny.
Doma91misiek pisze:Nauczycielka chce jak najciekawsze prace P w sensie że nie liczy się ilość, ale jakość
No weź jak nie masz ograniczenia, że mają być tylko Polskie regiony to super. W wyborze uwzględni wszystkie

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Walor_turystyczny
walory turystyczne (przyrodnicze [klimat, elementy krajobrazu, flora i fauna] i poza przyrodnicze [infrastruktura komunikacyjna, baza noclegowa i gastronomiczna, zabytki obiekty kultury religijnej, imprezy sportowe i kulturowe]). Uwzględnić też można małą liczbę negatywnych cech danego regionu w porównaniu z innymi regionami.
Doma91misiek pisze:jak myślicie który z rejonów byłby ciekawy do opisania?
Ja bym opisał region, do którego sam bym chciał pojechać (jakbym miał oczywiście oszczędzoną kasę i trochę czasu ). Tak samo Tobie radzę, bo to zawsze najciekawiej wychodzi: wiesz gdzie chcesz jechać, co byś chciała zwiedzić, jak spędzać czas w tym regionie.
Jednak jeżeli masz naprawdę problem z wyborem to mogę kilka ciekawszych regionów (według mnie) wymienić:
- Karaiby
- Obszar Morza Śródziemnego
- Alpy
- Wschodnia Afryka i Madagaskar
- większe miasta
Doma91misiek
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2009, o 13:29

Re: regiony turystyczne

Post autor: Doma91misiek »

Dziękuję, bardzo mi pomogłeś
Mam problem niestety bo jest wiele miejsc które chciałabym zwiedzić i mam problem z wybraniem P
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości