rekrutacja 2010/2011-matematyka

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: garbage »

Wydział Lekarski CMUJ planuje, że w rekrutacji na rok 2010/2011, oprócz wyniku matury rozszerzonej z chemii i biologii będzie brany pod uwagę również wynik egzaminu z matematyki.
Nie poweim, azebym byla tym specjalnie zachwycona O.o
Zior
Posty: 3
Rejestracja: 5 maja 2009, o 13:01

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: Zior »

Lepsza matematyka niż fizyka, ja dla przykładu byłbym zachwycony, gdyby na medyczne zamiast fizyki brali pod uwagę matematykę.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: Batha »

ale jak będą przeliczać P na R? i czy narzucają poziom R, czy można sobie wybrać? Są już informacje na stronie uczelni?
dr house
Posty: 40
Rejestracja: 1 maja 2009, o 17:49

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: dr house »

Ej a co jesli ja w tym roku zdaje mature, ale zdaje matematyka podstawowa i biologie rozszerzona, a za rok chce chemie rozsz i isc na medycyne. Ja juz nie moge zdac rozszerzonej matematyki, nie moge zmienic przeciez juz bo matura za tydzien / a to raczej pewne ze beda brali pod uwage rozszerrzona co nie?
jacques
Posty: 60
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:22

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: jacques »

Nic jeszcze nie wiadomo. Narazie możemy tylko gdybać aż do momentu, w którym ujawnią zasady rekrutacji.
A jeżeli chcemy gdybać, to może wezmą pod uwagę to, że obowiązkowa matma nie każdemu pasuje i nie każdy będzie ryzykował poziom podstawowy. Z drugiej strony co ich to obchodzi? Chcesz się dostać to musisz spełnić kryteria.
Dlatego do prawdopodobnie 31 maja dajmy sobie spokój, no chyba, że ktoś mawujka w komisji, która się zajmuje zasadami rekrutacji
virov
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2009, o 21:27

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: virov »

Ale czy to możliwe żeby zamiast wyników z rozszerzonej matury z fizyki brali te z rozszerzonej matematyki
dr house
Posty: 40
Rejestracja: 1 maja 2009, o 17:49

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: dr house »

Co do UJ to nawet bardzo prawdopodobne.
AnelinSackville

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: AnelinSackville »

Niedobrze. jeśli beda wymagać matme to moge zapomnieć o Krakowie.
Moja kumpela ma siostre na lekarskim i bedzie do niej dzwonić żeby dowiedziała się co i jak, ale wątpie żeby coś powiedzieli przed 31 maja jak ogłoszą zasady rekrutacji
converse18
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: converse18 »

No to już wiadomo:

Na podstawie wyników nowej matury 2010 lub matury międzynarodowej (IB) przyjmowani będą kandydaci, którzy w ramach egzaminu maturalnego zdawali egzamin z zakresu biologii i chemii na poziomie rozszerzonym oraz matematyki na poziomie podstawowym.

Kandydaci legitymujący się nową maturą 2002 – 2009", którzy w ramach egzaminu maturalnego zdawali egzamin z zakresu biologii, chemii i fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym, przyjmowani będą na podstawie wyników egzaminu maturalnego z zakresu biologii, chemii oraz fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym.
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: marzenka »

Ciekawe tylko jak będą przeliczać fizykę rozszerzoną na matmę podstawową, wszak fizyka rozszerzona dużo trudniejsza niż matma podstawowa.
konrado
Posty: 29
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 18:01

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: konrado »

kurcze od pierwszej klasy chodze na korepetycje z fizyki specjalnie zeby dobrze zdac tą maturę 2010 a tu taka wiadomosc. mógłby mi ktos wytłumaczyc czy jeśli słabo zdam np matme, a fizyke bardzo dobrze to bedę mógł tak zrobic zeby liczyli mi po prostu do rekrutacji fizyke,chemie,biole a nie matmę? czy wogole tej fizyki nie liczą
dr Zabunia
Posty: 7
Rejestracja: 6 cze 2009, o 21:20

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: dr Zabunia »

konrado, z tego co się dowiedziałam w dziekanacie to wszyscy maturzyści 2010 w rekrutacji na CMUJ będą mieli brane pod uwagę: rozszerzoną biologię, chemię i fizykę, a do tego jeszcze podstawową matematykę. I nie da się tego zmienić. Jedynie maturzyści 2002 - 2009 będą przyjmowani na podstawie wyniku z rozszerzonej biologi, chemii i fizyki. Więc jednyne co pozostało to brać się za zakuwanie matmy, albo postawić na inną uczelnię, bo jak narazie tylko Kraków chce w ogóle matematyki
tyziek
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2007, o 17:29

Re: rekrutacja 2010/2011-matematyka

Post autor: tyziek »

Na podstawie wyników nowej matury 2010 lub matury międzynarodowej (IB) przyjmowani będą kandydaci, którzy w ramach egzaminu maturalnego zdawali egzamin z zakresu biologii i chemii na poziomie rozszerzonym oraz matematyki na poziomie podstawowym.

Skopiowane ze strony UJtu - chyba wszystko jasne . . .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości