Rekrutacja na dwie różne uczelnie - papiery

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Rekrutacja na dwie różne uczelnie - papiery

Post autor: ewok »

Jako że powoli trzeba interesować się sprawami rekrutacyjnymi, to mam pytanko. Czy próbując dostać się na lekarski w Poznaniu jest, że tak powiem, fizyczna możliwość rekrutacji w innym mieście? Chodzi o to, że UMP z tego, co przeczytałam na ich stronie, wymaga oryginałów dokumentów nawet od ludzi z listy rezerwowej. I teraz załóżmy taką sytuację: rejestruję się do Poznania i Bydgoszczy, przy czym preferuję Poznań (bliżej). Dostaję się na początku do Bdg, a do Poznania mam możliwość, ale dopiero z późniejszych list. I teraz: czy zanoszę oryginały do Bydgoszczy, zabezpieczając sobie miejsce na leku w ogóle (czy wtedy mogę dać jakieś kopie żeby być uwzględnioną w Poznaniu?), czy oryginały daję do Poznania, rezygnuję z Bydgoszczy i mam nadzieję, że moje punkty starczą, żeby ostatecznie studiować w Poznaniu?
Piszę tutaj, bo może ktoś akurat ma doświadczenie z obydwiema uczelniami z rekrutacją, pewnie i tak będę pisać potem do biur rekrutacji, ale może dzięki komuś stąd uda mi się tego uniknąć

natalia369
Posty: 13
Rejestracja: 5 cze 2015, o 20:01

Re: Rekrutacja na dwie różne uczelnie - papiery

Post autor: natalia369 »

Też planuje składać do Poznania i Bydgoszczy i też się nad tym zastanawiam
Basia89
Posty: 12
Rejestracja: 22 gru 2016, o 14:30

Re: Rekrutacja na dwie różne uczelnie - papiery

Post autor: Basia89 »

Może pomyśl nad policealną? Można uczyć się dwóch rzeczy naraz i na dodatek za darmo. Z mojej strony mogę polecić SUKCES EDUKACJĘ. Mają naprawdę dobry poziom i wykwalifikowaną kadrę. Naprawdę polecam!
Merien
Posty: 61
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:34

Re: Rekrutacja na dwie różne uczelnie - papiery

Post autor: Merien »

Poczytaj dokładnie regulaminy, bardzo rzadko wymagają oryginałów (Poznań się ceni , a w Bydgoszczy wystarczy poświadczona kserokopia świadectwa. Więc jeśli znajdziesz się nad kreską w Bydgoszczy to wysyłasz im kserokopie i czekasz na Poznań (byłam w identycznej sytuacji)
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: Rekrutacja na dwie różne uczelnie - papiery

Post autor: ewok »

[at] dzięki za odpowiedź na post sprzed ponad roku xd Już studiuję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 4 gości