Rekrutacja na studia, pytania, rozpacz :(

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
inkaa965
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2016, o 11:06

Rekrutacja na studia, pytania, rozpacz :(

Post autor: inkaa965 »

Cześć wszystkim!
Założyłam konto, ponieważ rozmawiam z różnymi ludźmi i nigdzie nie mogę uzyskać odpowiedniej informacji jak to jest ze studiami na WSPol-u. Na początku chciałam dostać się na kryminologie jednak po mojej maturze już wiem, że mogę sobie darować. Jednak nie chcę rezygnować ze Szczytna i teraz celuje na bezpieczeństwo wewnętrzne i tu moje pytania. Ktoś z Was zamierza składać tam podanie? Słyszałam,że od tego roku nie ma już testów sprawnościowych na bezpieczeństwo wew, a w końcu najważniejsze pytanie: o ile na kryminologie jest się strasznie trudno dostać to czy ktoś wie jak to jest z bezpieczeństwem?
Proszę bardzo o odpowiedź, bo po maturach mam ogromnego doła, że moje marzenia właśnie pryskają jak bańka mydlana.
Hana19
Posty: 25
Rejestracja: 20 lut 2016, o 13:29

Re: Rekrutacja na studia, pytania, rozpacz :(

Post autor: Hana19 »

Trochę poszperałam w internecie na ten temat, chociaż się tam nie wybieram.
A z tego, co wyczytałam to tak:
Na bezpieczeństwo wewnętrzne ponoć faktycznie w tym roku nie ma testów sprawnościowych, także spoko. Tutaj masz informator rekrutacyjny do tego kierunku (zob. ostatnią stronę)

Wyczytałam również, że ponoć na bezpieczeństwo również nie tak łatwo się dostać niestety (chociaż szczerze mówiąc to gdzieś mi się tam obiło o uszy, że na kryminologię to nie tak trudno, także nie wiem). Ale znalazłam informację, że w 2012 roku (kiedy jeszcze sprawnościowe obowiązywały) próg punktowy, aby się dostać wynosił 39 pkt (ponoć na 67 pkt możliwych do uzyskania, razem z testem sprawnościowym). To tak tylko orientacyjnie, ale teraz zapewne zupełnie inaczej te punkty się wylicza.

Słuchaj, nie załamuj się - jest spora szansa, że wyniki z matur będą lepsze niż się spodziewasz. Złóż podanie na te wymarzone kierunki, a nóż się okaże, że jest szansa. Po prostu pomyśl jeszcze nad jakimś planem B - może się okaże, że to będzie lepsza opcja dla Ciebie?

Trzymaj się, pozdrawiam
Basia89
Posty: 12
Rejestracja: 22 gru 2016, o 14:30

Re: Rekrutacja na studia, pytania, rozpacz :(

Post autor: Basia89 »

Może zastanów się nad Szkołą Medyczną w Szkole Policealnej? Polecam wszystkim SUKCES EDUKACJĘ, gdyż właśnie kończę tam drugi już medyczny kierunek i jestem bardzo zadowolona. To dobra alternatywa dla tych osób, które myślą nad rozpoczęciem studiów, ale jeszcze nie wiedzą czy się dostaną. Będziesz mieć już niemałe przygotowanie i wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości