REWOLUCJA MEN - PRZEDMIOTY NA ŻYCZENIE !!!

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
beznazwy
Posty: 252
Rejestracja: 24 gru 2009, o 08:34

Re: REWOLUCJA MEN - PRZEDMIOTY NA ŻYCZENIE !!!

Post autor: beznazwy »

Okropna wiadomość. Postępujące banalizacja programu nauczania i cięcia na edukacji do niczego dobrego nie prowadzą. Gdzie te czasu kiedy w liceach nasi rodzice uczyli się całek i różniczek? Dlaczego objętość książek wprowadzonych z nową podstawą programową jest o połowę mniejsza i o połowę bardziej wypełniona ilustracjami? Czy z pokolenia na pokolenie stajamy się większymi idiotami czy poziom inteligencji każdego nowego pokolenia wzrasta? Doliczyć jeszcze do tego fakt, że jest to już pokolenie neostrady, której swobodny dostęp do internetu umożliwia błyskawiczny dostęp do ogromnej wiedzy i pozwala wymieniać myśli czego dowodem jest chociażby to forum. Gdzie te ideały wszechstronnego wykształcenia?

Szkoda słów .
Awatar użytkownika
miedwied
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 18:54

Re: REWOLUCJA MEN - PRZEDMIOTY NA ŻYCZENIE !!!

Post autor: miedwied »

Ręce, [mod], opadają.
______________

Re: REWOLUCJA MEN - PRZEDMIOTY NA ŻYCZENIE !!!

Post autor: ______________ »

"Zwolennicy reformy, której wprowadzanie rozpoczęła jeszcze była już minister edukacji Katarzyna Hall, twierdzą, że daje ona uczniom możliwość skupienia się na przedmiotach, które ich najbardziej ciekawią. Może również ulżyć tym, którzy z racji swoich predyspozycji nie radzili sobie z przedmiotami z obszaru, który ich nie interesuje. Humanista nie będzie więc musiał męczyć się z zadaniami na fizyce, a osoba z umysłem ścisłym - zapamiętywać dat na historię.

- Widać polska oświata zrozumiała, że z 80 proc. uczniów nie da się pracować i wyszła naprzeciw pozostałym 20 proc., którzy wiedzą, co chcą robić w życiu i są w swojej dziedzinie co najmniej dobrzy – napisała na naszym forum użytkowniczka Nuska. - Bo po co przyszły inżynier po 3 latach nauki dosłownie wszystkiego w gimnazjum dalej ma w kółko mielić ten sam materiał, marnując czas, w którym mógłby kształcić się we własnym kierunku? Oby tak dalej! Ja jestem z owego rocznika ‘96 i jestem z tych zmian bardzo zadowolona.
Nic dodać, nic ująć.
beznazwy
Posty: 252
Rejestracja: 24 gru 2009, o 08:34

Re: REWOLUCJA MEN - PRZEDMIOTY NA ŻYCZENIE !!!

Post autor: beznazwy »

Ale to nie o to oczywiście chodzi, żeby nie było specjalizacji. Specjalizacja powinna być, ale nie wiadomo czemu wraz z nią, jakimś dziwnym trafem, poziom przedmiotów wiodących również spada lub przynajmniej nie zmienia się. Jeśli wraz z większym nakładem godzin (przynajmniej z definicji specjalizacji) nie przychodzą większe wymagania to jest to regres. I produkujemy takich bezmózgów przygotowujących się do matury". Ta reforma nie wychodzi naprzeciw tym 20% tylko właśnie 80%.
plankk
Posty: 90
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 08:25

Re: REWOLUCJA MEN - PRZEDMIOTY NA ŻYCZENIE !!!

Post autor: plankk »

Dokładnie. Wychodzi na przeciw tym 80%, które na dobrą sprawę, w ogóle nie powinny być w liceum ogólnokształcącym (podkreślmy ogólnokształcącym). Ta reforma ułatwi tylko drogę na studia, bo już żadna fizyka, matematyka nie będzie stała na drodze. Specjalizacja, specjalizacją, ale jakieś minimum wiedzy ogólnej człowiek z wyższym wykształceniem powininen mieć, a z założenia licea kształcą ludzi, którzy aspirują do podjęcia studiów. Dla mnie jest to uklepywanie starego porządku, a nie jakaś rewolucyjna reforma. Przy okazji sprytnie zabezpieczają uczelnie wyższe przed niżem demograficznym, bo licea nie będą nikogo hamować".

Nie wiem na ile świadomie, ale władza postępuje bardzo sprytnie. Z szarą masą się nie rozmawia, ją jedynie się ustawia. Machiavelli byłby dumny, choć może niekoniecznie, bo dla niego na pierwszym miejscu była racja państwa, a tu chyba nie oto chodzi.
beznazwy
Posty: 252
Rejestracja: 24 gru 2009, o 08:34

Re: REWOLUCJA MEN - PRZEDMIOTY NA ŻYCZENIE !!!

Post autor: beznazwy »

Machiavalli byłby zadowolony, bo on utożsamiał rację stanu z interesem rządzących.

To jest po prostu szukanie oszczędności - tylko tam, gdzie się nie powinno.

Teoria, że jest to przepychanie uczniów przez licea jest trochę niespójna, bo przecież z drugiej strony wprowadza się maturę obowiązkową z matematyki (skądinąd świetna decycja).
cytolog

Re: REWOLUCJA MEN - PRZEDMIOTY NA ŻYCZENIE !!!

Post autor: cytolog »

kamzzz pisze:Ale to nie o to oczywiście chodzi, żeby nie było specjalizacji. Specjalizacja powinna być, ale nie wiadomo czemu wraz z nią, jakimś dziwnym trafem, poziom przedmiotów wiodących również spada lub przynajmniej nie zmienia się. Jeśli wraz z większym nakładem godzin (przynajmniej z definicji specjalizacji) nie przychodzą większe wymagania to jest to regres. I produkujemy takich bezmózgów przygotowujących się do matury". Ta reforma nie wychodzi naprzeciw tym 20% tylko właśnie 80%.
A skąd wiesz że poziom przedmiotów wiodących się zmniejszy lub będzie taki sam.O ile dobrze wiem to jeszcze nie wiadomo jaki materiał będzie obowiązywał w nowym liceum".To 20% uczniów pójdzie do technikum a nie do liceum.
beznazwy
Posty: 252
Rejestracja: 24 gru 2009, o 08:34

Re: REWOLUCJA MEN - PRZEDMIOTY NA ŻYCZENIE !!!

Post autor: beznazwy »

Mówię na podstawie nowej podstawy programowej właśnie wchodzącej.
tommymat
Posty: 24
Rejestracja: 21 cze 2011, o 15:40

Re: REWOLUCJA MEN - PRZEDMIOTY NA ŻYCZENIE !!!

Post autor: tommymat »

Nie jestem pewien czy zmiany te rzeczywiście są korzystne dla bezmózgów . Obecnie aby przejść przez LO ( może nie wszystkie ) i zdać maturę ( to na pewno ) nie trzeba wcale dużo wysiłku . Dużo ludzi ślizga się na dwójach ( gdzie z definicji 2 to u nas 40 % wiedzy na dany temat ) nie mając pojęcia o praktycznie niczym . A potem dostają średnie no bo przecież mają dowód zaliczenia chemii , fizyki , dwóch języków obcych etc
Usunięcie części przedmiotów i zwiększenie liczby godzin rozszerzonych spowoduje że nadal tak samo łatwo będzie zaliczyć te podstawowe , ale już rozszerzone mogłyby być dużo bardziej wymagające ( pod warunkiem że poszerzą program i podwyższą próg zdawalności np przedmiotów wodzących )


Jeżeli program ma zostać ten sam to rzeczywiście kicha.
tommymat
Posty: 24
Rejestracja: 21 cze 2011, o 15:40

Re: REWOLUCJA MEN - PRZEDMIOTY NA ŻYCZENIE !!!

Post autor: tommymat »

I co z tego że w liceum nie będzie 8 czy 9 lekcji ? Ilość nie przechodzi w jakość i szczerze mówiąc wiele zagadnień w obecnej formie nadaje się tylko do obcięcia.

Ten fragment z ortografią to chyba jakiś żart. Uważasz , że jeszcze mało czasu jest temu poświęcane ? Przez połowę podstawówki się o tym uczy.

Uważam , że 2h polskiego w liceum byłyby wystarczające . Mam nadzieję że nikt nie wyskoczy z tym że obcięcie zajęć z tego przedmiotu uczyni z nas analfabetów , ludzi niemyślących , nieznających własnej kultury , niemających świadomości narodowej etc. bo ( akurat mi ) trzy lata nauki polskiego dały tylko tyle że poznałem kilkanaście różnych książek ( które to i tak przeczytałem w domu , nie w szkole ) a ich szkolne omawianie i interpretacje humanistyczne ( był gdzieś na czacie dobry link ostatnio o tym ) wywoływały u mnie niezbyt pozytywne emocje.

PS
Chyba że tylko ja mam takie niezbyt miłe wspomnienia o polskim a innym bardziej się poszczęściło , w takim razie zazdroszczę .
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: REWOLUCJA MEN - PRZEDMIOTY NA ŻYCZENIE !!!

Post autor: tchorz »

Nie możesz wybrać biol-chem bo wpierw musisz trafić do klasy ogólnej. Za wcześnie wiesz co chesz
Z tym, że jeszcze nie wiadomo nic o rekrutacji to. brak słów

Ja się z Tobą nie zgodzę. Chodzę do pierwszej LO i w gimnazjum było peło różnych jak dla mnie zupełnie niepotrzebnych rzeczy.
Jak lubisz plastykę czy muzykę to jak bedzie mniej lekcji większa szansa, ze gdzieś się zapiszesz i coś z tych zajęć wyniesiesz bo w szkole to tylko katorga była i strata czasu. Ja się uczę głównie historii,matematyki i WOS, chociaż jestem na biol-chem.
______________

Re: REWOLUCJA MEN - PRZEDMIOTY NA ŻYCZENIE !!!

Post autor: ______________ »

mmatuszewski12 spokojnie, Giertych wprowadził mundurki które wiadomo jak wyglądały( zamiast całego stroju marne kamizelki które i tak nikt nie nosił ) Czytanie ze zrozumieniem jest chyba najważniejsze, ale ortografia polska jest skomplikowana i różnice pomiędzy u/ó i rz/ż itp (podobno kiedyś istniały jakieś różnice w wymowie!) mogą powoli zanikać. Język się zmienia, a nie każdy jest przewrażliwiony na punkcie ortografii.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: REWOLUCJA MEN - PRZEDMIOTY NA ŻYCZENIE !!!

Post autor: tchorz »

Ja mam wrażenie, że jak zawszew Polsce idea jest ok, a realizacja będzie do d.
Sama ide mundurków jest ok. Nie darmo elitarne szkoły maja całe umundurowanie- tylko u nas z braku kasy wyszły idiotyczne mniej lub bardziej plastikowe kamizelki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości