Robaki w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.1

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: dziwne owady w domu

Post autor: Trzyszcz »

Najpewniej Tenebrio molitor.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: Trzyszcz »

Ludzie bądźcie poważni- to ma być to samo?!
Na drugi post jest odpowiedź w innym temacie- prosze nie mnożyć identycznych postów.
I zachowajcie spokój- to nie są ludojady.
olo1875
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2012, o 22:22

Re: dziwne owady w domu

Post autor: olo1875 »

To raczej nie jest mącznik młynarek
panienkazokienka
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2012, o 21:02

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: panienkazokienka »

Trzyszcz24 pisze:Ludzie bądźcie poważni- to ma być to samo?!
Na drugi post jest odpowiedź w innym temacie- prosze nie mnożyć identycznych postów.
I zachowajcie spokój- to nie są ludojady.
Oczywiście że to całkiem inne robaki. Te moje są maciupkie i brązowe. Czy ludojady? Nie wiem, bo odpowiedzi co to takiego jeszcze nie dostałam a kolor mają jak pchły.Nie podoba mi się, że znajduję je w pokoju dziecka, myślałam, że otrzymam tu pomoc w tej kwestii ale jak widać na moich robakach nikt się nie zna
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: Trzyszcz »

Poszukaj na forum-tego typu stworki był tu dziesiątki razy. To coś w stylu szubaka smirnova (skórnikowate). Akurat tych chrząszczy się nie uczyłem jeszcze rozpoznawać.
To że są w pokoju dziecka nie ma żadnego znaczenia. Ludzi nie jedzą.

Kod: Zaznacz cały

coleoptera.ksib.pl/search.php?img=16419
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: dziwne owady w domu

Post autor: Trzyszcz »

To na pewno ten rodzaj. Niepewność w mojej wypowiedzi odnosiła się do tego czy to młynarek czy może któryś z 2 podobnych gatunków.

Na 99% to młynarek.
Adam kamiń
Posty: 3
Rejestracja: 2 lip 2012, o 12:04

Co to za robaki.. Czy ktoś może pomóc?

Post autor: Adam kamiń »

Witam
Będę bardzo wdzięczny za pomoc mam juz drugi rok robaczki (myślełem że po zimie same sobie pójdą), nie mam w domu żadnego zwierządka. Robak ma ok 1-2mm małe mają nawet mniej i są ledwie widoczne, duże kolor lekko brązowy. Zonka mówi ze to chyba z drewna, mamy nowy dom wolnostajacy drewno merbau. Robaki chodzą po ścianach przy listwach podłogowych, nie gryza (chyba) czasem jak na nie poluję :-) to skacza 1cm nad podłogą (ale to nie pchły).

W załączeniu zdjęcia.

pozdrawiam
Adam
castor90
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2012, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: castor90 »

Witam
mam mały problem, wczoraj wieczorem natrafiłem na dwa robaczki w swoim łóżku, przeraziłem się, ponieważ niedawno mój brat miał problemy z pluskwami, więc od razu skojarzyłem fakty i stwierdziłem, że to musi być to samo. Wiem ile się z tym męczył nim to zwalczył. Jednak przejrzenie wielu stron o pluskwach domowych wzbudziło u mnie cień nadziei, że być może robaki znalezione przeze mnie to nie one. Rano pod łóżkiem znalazłem jeszcze cztery. Byłem teraz na wakacjach, więc mieszkanie było puste, nie mam śladów pogryzień, z resztą zobaczcie sami, załączam dwa linki z zdjęciami. Może ktoś wie co to za stwór, jak to zwalczyć i czy jest jakimś zagrożeniem. Z góry dziękuje za odpowiedź
na zdjęciach miarka w [mm]
1.jpg
2.jpg
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: WojtekB »

Wgląda jak pustosz wypuklak (Niptus hololeucus)
Kaczmar48
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2012, o 23:24

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: Kaczmar48 »

Witam.
U mnie ostatnio pojawiło się kilka czarnych nie proszonych gości.
Ten ze zdjęcia jest rozdeptany , ale powinniście go rozpoznać. Nie czułem od niego zapachu, ale nie zamierzam go wąchać z bliska.

Muszę mu przyznać, że szybko chodzi (chodził) . On nie chodzi. On za****dala jak dziki. Dziwię mu się że siedzi u mnie w domu, a nie w Londynie na olimpiadzie Z palcem w d**ie pokonałby Usaina Bolta na 200m i również jest czarny jak Bolt (przepraszam za rasistowski żarcik)

Może przez okno wlazł, bo ostatnio upały i na szeroko przez 24h otwarte. Ale mieszkam w bloku na 10 piętrze. Może windą wjechał XD.
Nie widziałem żeby ten pan latał, ale ostatnio dużo owadów przy żyrandolu się kręci i w końcu kamikadze spadają przypaleni żarówką. Smutne

Powiedzcie mi proszę kto to jest i czy jest groźny. Jeżeli jest groźny to jak go wyprośić? A jeżeli nie jest groźny to niech sobie mieszka. Dam mu na imię Andrzej i niech żyje długo i szczęśliwie (no może nie ten konkretny ze zdjęcia ale następny delikwent).

Z góry dzięki za pomoc.
mmalena
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2012, o 00:24

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: mmalena »

Ostatnio w mieszkaniu pojawiły mi się chrząszcze, każdego wieczoru zabijam po kilka sztuk. Najczęściej są małe i mają około pół centymetra, przy zabijaniu strzelają -) ale nie pachną. Zdjęcie ze słabą ostrością, bo obiekt nie chciał stanąć i się uśmiechnąć -) Proszę pomóżcie w identyfikacji. Mam ich serdecznie dość.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Co to za robaki.. Czy ktoś może pomóc?

Post autor: Trzyszcz »

To jest zdjęcie robaka (który robakiem nie jest) czy tapety?
Prawdopodobnie gryzek. Resztę znajdziesz w necie. Generalnie nie ma paniki
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: Trzyszcz »

To chrząszcz z rodziny biegaczowatych (Carabidae)- nazwa zobowiązuje, nic dziwnego że zapierdala. Ale muszę Ci powiedzieć że ten konkretnie to słabiak w stosunku do swoich krewniaków- Trzyszczy :d

Latają niechętnie za dnia, ale możliwe, że przyleciał do światła.
Temu możesz dać na imię Denat.
Zawsze mnie zastanawia co ludzie mają na myśli pytając czy jest groźny.

Carabidae prawie wszystkie polują na inne owady.
Naskórka nie przebije, troszkę zasmradza ręce jak się go bierze.


A czemu masz ich dość?
Na zdj. jest coś z Curculionide (Ryjkowce)
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość