Robaki w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.1

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: dziwne owady w domu

Post autor: Trzyszcz »

Moje oznaczenie rodzaju nie podlega dyskusji ]
Jak chcesz znać gatunek nie na 99, a na 100% to zrób duże przybliżenie przedplecza.
neverr
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2012, o 15:11

co to za robylce ?

Post autor: neverr »

dołączam się, wczoraj zauwazyłem takie o to robyle u siebie w mieszkaniu, spryskałem co sie dało brosem i dziś znalazłem ich padline na podlodze wiec wrzucam zdjecia, aby dowiedziec sie co upolowalem i co koczuje u mnie w domu, dzieki za odpowiedz
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: co to za robylce ?

Post autor: Trzyszcz »

Za każdym razem jak jakiegoś robaczka zobaczysz w domu to będziesz się brosem truł?
No coment

Na zdjęciu jest jakiś pajączek i rybiki.
neverr
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2012, o 15:11

Re: co to za robylce ?

Post autor: neverr »

no sorry ale co mają mi chodzić po mieszkaniu jakieś robyle ? nie lubie żyć w towarzystwie taki stworzonek, jak komuś to nie przeszkadza to okej, ale ja się na to nie godzę i to nie jest tak, że to w pojedynczej liczbie te rybiki tutaj sobie chodziły, ale to większa liczba ich była, wiec je mniej grzecznie wyprosiłem"

i w ogóle dzięki za szybką odpowiedz
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: co to za robylce ?

Post autor: Trzyszcz »

Nie ma czegoś takiego jak robyle
Nie chcę Cię martwić, ale w domu zawsze są jakieś stawonogi. Możesz zniszczyć wszystkie ale one i tak wrócą.
Jak czegoś jest za dużo to rzeczywiście można działać, ale chemia to nie rozwiązanie, poza nielicznymi przypadkami. Bo jak mają warunki to wrócą i tak.
Musisz bardzo dokładnie wysprzątać wszystko, to nie będą miały co jeść.
kocieleczek
Posty: 3
Rejestracja: 2 sie 2012, o 22:17

Czarny Robak

Post autor: kocieleczek »

Codziennie około godziny 21 jak kładę się spać zabijam max 2 szt , czarny pancerz , płaski , latając strasznie brzęczy najczęsciej uderza w sciane albo w meble spada na ziemie potem łazi d niewiem czy zalęgły się w domu czy są z zewnątrz bo przeważnie wlatują przez okno

foto z neta ale robak ten sam
może jest już taki temat nie moge znaleść nigdzie /
Help !
filmpros
Posty: 3
Rejestracja: 3 sie 2012, o 00:53

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: filmpros »

Witam serdecznie,


Proszę o pomoc, nie mam zdjęć, ale postaram się dobrze opisać.
Znajduję je tylko w lecie, im cieplej, tym więcej. W dzien się chowają, w zasadzie wychodzą tylko po ciemku, i widzę je kiedy np. zapalam światło w kuchni (są na podłodze, ścianach w szafkach ze szklankami, talerzami i żywnością) kiedy świecę światło nieruchomieją, a po chwili zaczynają uciekać w takim tempie , że niemal niemożliwe jest ich zabicie. mają ok 1 cm długości, czułka są brunatno brązowe i pancerz mają błyszczący. Nie latają raczej (tylko b.szybko biegają) . Proszę o info co to takiego i jak się pozbyć, strach w nocy zaświecić światło w kuchni


Z gory dziekuje,
filmpros
Posty: 3
Rejestracja: 3 sie 2012, o 00:53

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: filmpros »

ps. z daleka wygladaja jakby byly czarne, dopiero z bliska połyskują na brązowo. są raczej podłużne niż baryłkowate.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Czarny Robak

Post autor: Trzyszcz »

Temat : "Robaki w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania"
Ostatnia strona.
To samo zdj. nawet
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: Trzyszcz »

Na pewno mają centymetr?
Sprawdź czy podobne do prusaka.
Bez foty raczej nie da rady z takiego opisu- owadów są tysiące gatunków.
kocieleczek
Posty: 3
Rejestracja: 2 sie 2012, o 22:17

Re: Czarny Robak

Post autor: kocieleczek »

No w sumie nawet to samo zdjęcie a gdzie tam jest odpowiedz ? z 6 raz czytam nie moge sie doczytac ( sorry za to ale mozecie podać odpowiedz ? /
filmpros
Posty: 3
Rejestracja: 3 sie 2012, o 00:53

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: filmpros »

dziękuję bardzo za tak szybką odpowiedź. może przesadzam z tym centymetrem małe mają 0,5 większe więcej, w dzień nie wyłażą, tylko z zaskoczenia można je dostrzec, i wtedy zamierają w bezruchu trochę podobne do prusaka, ale wydaje mi się że nogi mają raczej schowane, nie takie rozkraczone
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Czarny Robak

Post autor: Trzyszcz »

Tenebrio molitor
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości