Robaki w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.1

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: distinguished »

U mnie w domu takie robaczki pełzają po ścianach, ale chyba wylęgają się w dywanie lub w wykładzinie, bo często widzę je w łazience. Są dość szybkie, koloru ciemnoszarego.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: WojtekB »

Rybik cukrowy (Lepisma saccharina), nieszkodliwy. Lubi ciemne i wilgotne miejsca
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: distinguished »

WojtekB pisze:Rybik cukrowy (Lepisma saccharina), nieszkodliwy. Lubi ciemne i wilgotne miejsca
Więc wybrał sobie moją łazienkę za dom. Miło chociaż, że nie jest szkodliwy, bo obawiałam się o dywan czy czasem go nie podjada.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: Trzyszcz »

Ciemne, wilgotne i ciepłe ^ ^
marypoole
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2012, o 19:45

dziwne robaki, malutkie, gryzą - proszę o pomoc!

Post autor: marypoole »

Witam wszystkich użytkowników forum! Zwracam się do Was z ogromną prośbą. Jakiś miesiąc temu wprowadziła się do mnie nowa lokatorka. Po dwóch nocach w mieszkaniu była cała pogryziona - miejsca ukąszeń były zaczerwienione, wypukłe. Wkrótce zaczęło gryzc drugą współlokatorkę - podobne objaw. Lekarz dermatolog stwierdził, że to pasożytnicze ale nie był w stanie dokładnie określić jaki pasożyt gryzie. Sytuacja ciągnęła się miesiąc, sfrustrowane dziewczyny w międzyczasie się wyprowadziły, a ja zrobiłam remont pokoju, wymieniłam materace, wykładzine, zdezynfekowałam meble preparatem GETOX - pomimo, że nigdzie nie naknęłam się w tym pokoju na ślady po pluskwach, które to podejrzewałam że gryzą dziewczyny. Wczoraj obudziłam się z około ośmioma pogryzieniami na ciele. Na materacu znalazłam kilka bordowych plamek i coś w rodzaju jajek i mały kokoników (?) i jednego małego robaczka, który wyglądał trochę jak minipluskwa (przezorczysty) a trochę jak coś co nazywa się gryzik. Niestety dobrze mu się nie przyjrzałam bo w ataku paniki rozgniotłam go długopisem. Był mikroskopijny, ok 1-2 mm. Zrobiłam zdjęcia tych jajek i plam na prześcieradle oraz swoich ukąszeń, przesyłam je. Bardzo prosze Was o opinię co to takiego może być. Dodam, że dużej pluskwy takiej czerwono bordowej nigdzie w mieszkaniu nie widziałam, mimo dokładnego przejrzenia wszelkich zakamarków, podobnie nie widać pcheł w mieszkaniu. To co dziś znalazłam to jedyne stworzonka, które podejrzewam o gryzienie nas
jakaja76
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2012, o 15:53

prosze o pomoc

Post autor: jakaja76 »

Witam, od około 2 - 3 tygodni mam takie robactwo w domu, w każdym pomieszczeniu, łazienka, sypialnie, kuchnia prosze o pomoc co to jest i jak się tego pozbyc
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: prosze o pomoc

Post autor: Trzyszcz »

To nie robactwo, tylko owady. Tenebrio molitor. W necie znajdziesz info w czym się rozwija.
jakaja76
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2012, o 15:53

Re: prosze o pomoc

Post autor: jakaja76 »

Dziękuję za informację
qwertomir
Posty: 2
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:03

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: qwertomir »

Witam

U mnie w pokoju, na ścianie, znalazłem cosia jak na zdjęciu. Miał około 1,5 cm długości i siedział tam sobie nieruchomo. Pożarło mnie też coś tej nocy, zastanawiam się więc, czy wiązać to z tym paskudem?
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: Trzyszcz »

Heh, widzę że niektórym robaki rosną w oczach oj rosną.
1,5 cm to chyba gruba przesada? bo mnie to wyglada na rybika.
To jest nieszkodliwe. Pożarł cię komar pewnie.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: DMchemik »

Gdyby pytanie zadała kobieta, pewno byśmy mieli ze 3 cm. W końcu to kobiety widzą największe pająki.
qwertomir
Posty: 2
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 20:03

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: qwertomir »

Problem jest taki, ze ja to paskudztwo mierzyłem i to miało 1,5cm. Nie było też srebrzyste, tylko, jeśli dobrze pamiętam, brunatne. Nadal rybik? Rybiki też widuję i są znacznie mniejsze. Za jakość zdjęć przepraszam, bo niestety aparat w sztucznym świetle niezbyt chciał ostrość łapać.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: Trzyszcz »

Wymiękam. Ja z tej foty nic innego nie zaproponuję.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości