Robaki w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.1

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
szukampomocy
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2007, o 17:42

Robaki w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.1

Post autor: szukampomocy »

Witam
nigdy nie sądziłem że będe się cieszył z istnienia takiego forum

mamy z żona problem - jakieś 3 miesiące temu na ścianach pojawiły się małe robaczki. Łażą po ścianach, głównie w kątach i pod sufitem w rogu składają chyba jaja lub rodza małe. Są w całym domu i naszym zdaniem wychodza spod paneli i mebli w pokoju z aneksem. Robaczki te skacza niczym pchła. Okaz jak ten poniżej maja ok 2mm i zauwazalne już pasy jaku pszczoły
1.jpg
(4.35 KiB) Nie pobierany
Dwukrotnie już psikałem środkiem który dostałem od deratyzatora (?) i widac że jest skuteczny - ich ilośc spadła ale dalej jednak są.

Będziemy Wam wdzięczni jak ktoś rozpozna co to jest i w jakich warunkach żyje - niestety również robaczki te przeniosły się do mnie do pracy - najprawdopodobniej w plecaku lub ubraniach.

jezeli ktoś byłby tak miły prosimy o info gdyby ktos mógł pomóc lub potrzebował więcej inforacji)

Jeżeli nie jesteście w stanie pomóc skierujcie nas gdzieś gdzie ktoś to rozpozna
Dziękujemy
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: robaczki w domu

Post autor: skarabae »

być może są to skoczogonki, nazwa łacińska Collembola, owady bezskrzydłe.
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: robaczki w domu

Post autor: Marfu »

Nie, to sa gryzki
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: robaczki w domu

Post autor: MiRACiDiUM »

Nie, to sa gryzki
Inaczej psotniki.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: robaczki w domu

Post autor: Savok »

Jesli to sa skoczogonki, to

Kod: Zaznacz cały

bugspray.com/article/springtail.html
tutaj jest artykul jakiejs firmy zwalczajacej robaki jak sobie z tym dziadostwem radzic.
Opis odpowiada temu, co Ty napisales, wiec powinno byc OK.
Artykul jest po angielsku, jesli to jest problem, moge przetlumaczyc co wazniejsze fragmenty, ale mi sie nie za bardzo chce
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: robaczki w domu

Post autor: skarabae »

faktycznie skoczogonki raczej nie występują w domach. a gryzki właściwie nie skaczą, aleodlatują choć mają bardzo małe skrzydełka
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: robaczki w domu

Post autor: Savok »

skarabae pisze:faktycznie skoczogonki raczej nie występują w domach
Wg amerykancow wlasnie wystepuja. Ba, nawet stanowia powazny problem na szeroka skale. Vide link, ktory podale wyzej.
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: robaczki w domu

Post autor: skarabae »

no proszę, w takim razie moze spróbuję przebrnąć przez ten artykuł, bo w innych mi dostępnych źródłach nic na ten temat nie było, jedynie środowiska wilgotne, pieczarkarnie, piwnice itp.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: robaczki w domu

Post autor: Savok »

No tam jeszcze dorzucili lazienki, kuchnie, kanalizacje i pare innych ciekawych domowych miejsc. Przy czym slowoartykul powinno sie brac z przymrozeniem oka. Ale mysle, ze to co tam napisali jest poprawne.
szukampomocy
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2007, o 17:42

Re: robaczki w domu

Post autor: szukampomocy »

zadałem to pytanie równiez na innym forum i juz po paru minutach wiedziałem że sa to gryzki
jednak do końca nie wiem w jakich warunkach lubia przebywać, czego nie lubią i jak szybko się rozmnażają.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: robaczki w domu

Post autor: Jakusz »

To ja też to chyba mam w domu . bo mi łazi takie 0,1mm po biurku.
hamak.as
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2008, o 20:38

Re: robaczki w domu

Post autor: hamak.as »

Cześć czy ktoś wie co to jest za robak
Beata M
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2009, o 18:41

"Robaki" w domu, czyli owady i inne stawonogi do rozpoznania

Post autor: Beata M »

Serdecznie witam wszystkich i proszę o pomoc.Problem dotyczy robaków,które ostatnio pojawiły mi się w domu.(załączam zdjęcia,najlepsze jakie udało mi się zrobic,mam kiepski sprzęt) Robale są latające,wyglądają jak małe chrząszcze,kolor brązowy.Uaktywniają się wieczorem,wydaje mi się,że ciągną do światła,łażą też po ekranie telewizora.Dziwna rzecz,że nie znalazłam ich w ogóle w szafce z mąką i kaszami-tam po prostu ich nie ma,chociaż znalazłam ich pełno w torbie z suchym chlebem.Masowo siadają na firankach,zwłaszcza wieczorem.Skąd to paskudztwo mogło się wziąc? Może z drewna?Jak się tego pozbyc? Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki i z góry dziękuję za pomoc.Pozdrawiam serdecznie
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości