"Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.2

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
libelula13
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2013, o 17:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: libelula13 »

Dziekuje za odpowiedz! Brrr.czyli moze byc cos jeszcze.

ew1ka
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2013, o 12:42

Prśba o identyfikację niechcianego lokatora

Post autor: ew1ka »

Witam! Proszę o identyfikację tego stworzenia, którego pojedyncze osobniki znajduję niemal codziennie w moim mieszkaniu, spacerujące sobie po podłodze w przedpokoju/czasami łazience. Jak się tego pozbyć? Czy to niebezpieczne? Z góry dziękuję i pozdrawiam .
Załączniki
IMG_0582.JPG
IMG_0577.JPG
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Prśba o identyfikację niechcianego lokatora

Post autor: karteczka88 »

stonoga
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
ruda11
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2013, o 12:57

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: ruda11 »

witam. ja tez mam problem z dziwnym stworzeniem bylam kilka miesięcy w usa i tam zauwazylam oprócz poczciwych karaluchów cos takiego. proszę powiedzcie mi co to jest
Załączniki
13102013080.jpg
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Prawdopodobnie parecznik z rodziny Scutigeridae.
slsk2007
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2013, o 10:11

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: slsk2007 »

Mam prośbę w rozszyfrowanie cóż to za robak. Najczęściej jest w łóżku, w zakamarkach w pościeli. Tworzą kolonie. Zostawia czerwone plamy po zgładzeniu. Jak bębę wiedział cóż to za osobnik to wiadomo jak z nim walczyć.

Załączniki
image.jpg
jasio
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2013, o 22:32

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: jasio »

Witam,

od paru dni mam takich lokatorow domu. Zauwazylem ich od czasu gdy zamontowano mi drzwi ze starego drewna z rozebranej stodoly (byc moze to jest tylko zbieg okolicznosci). Prosze o wskazowke co to moze byc i jak sie ich pozbyc.

pozdrawiam serdecznie.
Załączniki
untitled.JPG
rvnarks
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2009, o 01:43

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: rvnarks »

Co to za zwierz? Szubak? Znalazłem takie 3 do tej pory u siebie w mieszkaniu. Twarde, kilka mm długości, nie zabijam, wypuściłem poza dom.
Załączniki
DSC_0245.jpg
trentina
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2013, o 16:47

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: trentina »

witajcie~!
ostatnio miałam niemiłą okazję znaleźć w kuchni -coś-, coś zginęło śmiercią męczeńską ale zastanawia mnie co to mogło być, czy mogło przybyć z suszonych grzybów, czy może być tego więcej gdzieś na szafie czy pod szafą.?

cos ma ok paznokiec dlugosci, jest pokryte jakby pierścieniami chitynowymi, sprawia wrażenie jakby plastik przezroczysty.
Próbowałam szukać w internecie ale nie wiem jak to nazwać i nic nie znajduję co by przypominało
Załączniki
robal1.jpg
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Chyba drutowiec, czyli larwa sprężyka. Pewnie z tych grzybów. W domu się nie zalęgnie.
trombator
Posty: 1
Rejestracja: 6 sty 2014, o 17:10

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: trombator »

Witam,
byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi zidentyfikować takie
1.jpg
paskudztwo. Zacząłem widywać ostatnio podobne robaki w sypialni oraz w kuchni na podłodze, raz coś takiego kręciło się na spodniej części materaca, który na podłodze leży. Mają na oko 3-4mm długości. Byłem przekonany, że to Szubak ale widziałem tylko larwy, poza tym nie mam w mieszkaniu dywanów. Czy jest się czym przejmować? Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Minioninio
Posty: 1
Rejestracja: 7 sty 2014, o 23:03

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Minioninio »

Witam wszystkich,
Od około dwóch tygodni mam w domu małą inwazję pewnego robactwa (dziennie znajduje i zabijam około 3-4). Przypuszczam, że pojawiły się wraz z przyniesionym drewnem kominkowym, które przechowuje w domu, lecz nie jestem do końca tego pewny.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc w identyfikacji oraz jakiekolwiek rady wiążące się ze zwalczeniem tych intruzów.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Jakiś gąsienicznik. Pewnie masz rację, że z drewnem przybyły. Nie zalęgną się. Po prostu wywalaj wylatujące na zewnątrz, albo trzymaj drewno poza domem. Ewentualnie nie rób nic. Żadnej szkody nie wyrządzą
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości